Malatya Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
21 / 21
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Malatya Otelleri

Sırala

Köklü bir kültürü, tam kalbinde hazine gibi saklayan Malatya, gezip görülecek doğal güzellikleri ve zengin tarihi yapılarıyla birlikte aynı zamanda Anadolu'nun kayısı cenneti olma unvanına sahip.

Malatya'nın adının Hititçe "Bal" kelimesinden geldiğine inanılıyor. Malatya otellerinde konaklarken, özellikle 1930 ve 1940 yılları arasındaki zamanları anımsatan halk mimarisi dikkatinizi en çok çeken detay olacak.

Kaleler

Özellikle Arapgir Kalesi ve Malatya Kalesi, ziyaretiniz sırasında mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Çünkü şehrin tarihine en iyi şahit olmanın yolu kalelerden geçiyor.

Doğal Güzellikler

Malatya'nın tarihi yapılarıyla birlikte, doğal güzelliklerinin de görülmesi gerekiyor. Mağaraları, vadileri ve şelaleleri gezinizi renklendirecek ve huzurla buluşmanızı sağlayacak. Levent Vadisi Mağaraları, Sulu Mağara, İndere Mağarası, Onar Mağarası, Selçik Mağarası ile Günpınar Şelalesi ve Çırçır Şelalesi Malatya'da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında.

Malatya Müzesi

Şehir merkezinde bulunan Malatya Müzesi'nde, kalelerden sonra şehrin tarihiyle ilgili birçok kalıntıyı inceleme imkanı bulacaksınız. Müzede; Neolitik Çağ, Kalkolitik Çağ, Tunç Çağı ile Hitit, Urartu, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı zamanlarından kalma eserleri görme fırsatı bulacaksınız.

Camiler

Malatya'yı ziyaret eden herkesin dikkatini camiler çeker. Yusuf Ziya Paşa, Melik Sunullah ve Battalgazi Ulu Camii en meşhur ve görkemli camilerin başında geliyor.

Damak Zevki

Eğer mevsiminde ziyaret ederseniz, Malatya kayısısının tadını uzun süre unutamayacaksınız. Aynı zamanda sıcak çiğleme adını taşıyan yemeğin de mutlaka tadına bakmalısınız.

Faydalı Bilgiler

  • Mevsim şartları zorlayıcı olmadığı sürece Malatya'dayken mutlaka Nemrut Dağı'nı ziyaret etmelisiniz. Ulaşım içinse bir araç kiralamak en doğru tercih.
  • Malatya'nın lezzetlerini satın alabileceğiniz birçok dükkan bulunuyor. Dönüşte kuru kayısı almayı unutmayın.

Gece Hayatı

Malatya'nın gece hayatı, şehir merkezindeki çeşitli kafe ve barlarda yaşanıyor. Kışla Caddesi ve İnönü Caddesi'nde bulunan mekanlar ilginizi çekebilir.