Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (10 / 10)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Bölge
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi
Zincir Oteller

Malatya Otelleri

için toplam 10 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Malatya

 • Kayısı diyarı Malatya, zengin kültürü ve yeşil doğası ile ön plana çıkıyor. Malatya gezginlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken Doğu Anadolu şehirlerinden biri olarak biliniyor. Anadolu’nun kendine has kültürünü Malatya’da tüm güzellikleriyle görmek mümkün. Siz de bugüne kadar bu eşsiz coğrafyayı görmediyseniz Malatya’yı görmeniz gereken yerler listenize eklemelisiniz. 

   

  İlk yerleşimin milattan önce 7000’li yıllara uzandığı Malatya’da tarihi kaleler, vadiler ve mağaralar gezginler için gerçek bir hazine değerinde. Malatya şehir merkezinde bulunan tarihi alanlar, Eski Malatya olarak da bilinen Battalgazi ilçesinde bulunuyor. Şehir dışında kalan Malatya’nın doğal güzellikleri ise seyrine doyum olunmaz manzaralar vadediyor.

Malatya Apart Oteller

 • Malatya’ya bir gezi planlıyor ve ekonomik konaklama seçeneklerini araştırıyorsanız şehrin tarihi güzelliklerini yansıtan Malatya apart otelleri tercih edebilirsiniz. Merkezde bulunan apart otellerde genellikle sadece oda konaklama tipinde hizmet sunuluyor. Otel yemeklerinden sıkıldıysanız apart otellerde konakladığınız süreyi çevredeki lezzetleri keşfetmek için bir fırsata dönüştürebilirsiniz.

Malatya’ya Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Malatya’nın doğal güzelliklerinin ve tarihinin ruhunuzda iz bırakmasını istiyorsanız, bahar ve yaz aylarında şehri ziyaret etmenizi öneririz. Bulunduğu konum dolayısıyla karasal iklim özellikleri taşıyan, sonbahar ve kış aylarını çok soğuk ve yağışlı geçiren Malatya’da söz konusu aylarda geziye çıkmak sizi hava muhalefetiyle karşılaştırabilir.

Malatya’ya Nasıl Gidilir?

 • Doğu Anadolu Bölgesi’nin verdiği engebeli yollardan ötürü şehre ulaşım zor olarak bilinirdi. Ancak günümüzde şehre hem kara hem hava hem de demiryolu ile ulaşım gayet konforlu şekilde sağlanıyor.


  Türkiye’nin birçok şehrinden Malatya’nın il merkezinin 5 kilometre batısında bulunan otogara seferler düzenleniyor. Otobüsten ise şehir merkezine giden otobüs, minibüs ve taksi gibi imkanlar mevcut.


  Karayolları üzerinde bulunan şehre İstanbul’dan sırasıyla Ankara, Kayseri rotası izlenerek ulaşım sağlanabilir. İzmir üzerinden ise Afyon, Konya ve Kayseri rotası takip edilebilir. 


  Havayolu ile merkeze 30 kilometre uzaklıkta Akçadağ’da bulunan Erhaç Havalimanı üzerinden ulaşım sağlanabilir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım ise Havaş’ın servisleri ile sağlanıyor. Malatya Uçak Bileti sayfasından Malatya’ya seferi olan firmaların en ucuz uçak biletlerini inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.


  Malatya’ya demiryolu ile Ankara’dan tren ile ulaşabilirsiniz. Güney Kurtalan Ekspresi, Van Gölü Ekspresi ve Fırat Ekspresi rotası üzerinden şehre trenle de ulaşım sağlanıyor.

Malatya’da Ulaşım

 • Malatya’da ulaşım genel olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri’nin sağladığı otobüsler ve trambüsler ile dolmuş ve taksilerle sağlanıyor. Genel olarak 06.00 – 23:00 saatleri arasında sağlanan ulaşım bu saatlerden sonra taksi ile devam ediyor.


  Şehrin uzak ilçelerine ise otobüs terminali veya bazı noktalardan özel otobüs firmaları ile seferler düzenleniyor.

Malatya’da Nereleri Gezebilirsiniz?

 • Zengin kültürü ve yeşil doğası nedeniyle gezilip görülecek şehirler arasında Malatya, önde gelen illerden. Türkiye’deki en büyük höyüklerden biri olan Arslantepe görmeniz gereken başlıca yerlerden biri. Arslantepe merkeze 7 km uzaklıkta Orduzu beldesinde yer alıyor.


  Battalgazi tarihi yapılarıyla görülmesi gereken yerlerden biri. Eski Malatya olarak bilinen Battalgazi’de ilk durağınız 1224 yılında Selçuklular zamanında Alaaddin Keykubat tarafından inşa ettirilen Ulu Cami olmalı. Cami haftanın her günü ziyaretçilerine açık. Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde adı geçen, 2850 metre uzunluğundaki Eski Malatya Surları da yine aynı belde de görebileceğiniz bir başka yapı. Tarih meraklılarının görmesi gereken yapılardan biri de tipik bir Osmanlı kervansarayı özelliği taşıyan Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı. 4. Murat zamanında inşa ettirilen oldukça görkemli olan yapı daha çok ticaret için kullanılıyor. Günümüzde hala bütünlüğünü koruyan kervansaray, ziyaretçilerini geçmişten bugüne bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.


  16. yüzyılda yapıldığı sanılan, yüksek bir platformda sarp kayalar içine inşa edilen Arapgir Kalesi’ni de Arapgir ilçesinde görebilirsiniz.

Malatya'nın Doğal Güzellikleri

 • Malatya’nın en güzel yerlerinden biri doğaya da ilgi duyanların görmesi gereken Levent Vadisi. Yaklaşık 30 kilometre uzunluğundaki vadi 65 milyon yıllık taş oluşumlarının yanı sıra, benzersiz bir manzara eşliğinde günübirlik doğa yürüyüşleri için de ideal.


  Malatya'nın bir diğer doğal güzelliği ise Günpınar Şelalesi. Darende ilçesinde bulunan şelale, 25 metrelik yüksekliğiyle harika bir manzara sunuyor.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.