Haritada Göster Listede Göster
Kampanyalar
Sonuçları Filtrele (1 / 73)
Filtreyi Sıfırla
Filtreyi Sıfırla
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Fiyat Aralığı
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Konyaaltı Otelleri

 için toplam 73 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Konyaaltı Otelleri

  • Sabahları denize girip öğleden sonra kayak yapmak istemez misiniz? Ünlü plajıyla yaz tatillerinin popüler alternatiflerinden Konyaaltı sizi aynı günde iki farklı mevsimi yaşamaya davet ediyor!

    Antalya’nın turizm ilçelerinden biri olan Konyaaltı, aynı adı taşıyan ünlü plajıyla biliniyor. Yaz tatilini deniz ve güneşle geçirmek isteyenlerin tercih ettikleri en popüler yerlerden biri olan Konyaaltı sınırları içinde yer alan Saklıkent Kayak Merkezi ile kış turizminin de gözde yerlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Başlıca geçim kaynağının turizm olduğu bölgede tarım ve hayvancılık da yapılıyor.

    Antalya Havalimanı’na 20 km uzaklıkta yer alan Konyaaltı’ndaki marina da yat turizmi açısından büyük önem taşıyor.

Konyaaltı’nın Tarihi

  • Geçmişte Olbia Antik Kenti adıyla Likya sınırları içinde yer aldığı bilinen Konyaaltı’nın adının kökeniyle ilgili iki ayrı hikayesi bulunuyor. Bunlardan ilki Konya sonrasında Antalya’ya gidenlerin bölgeye “Konya altı” demesine dayanıyor. İkinci hikayeyse Antalya’nın falezler üzerinde yer alması nedeniyle “Koyaltı” olarak adlandırıldığı, zamanla Konyaaltı’na dönüştüğü yönünde.

Konyaaltı Plajları

  • Antalya’nın ünlü falezlerinin sonundan başlayan Konyaaltı Plajı, Antalya Limanı’na kadar olan 4-5 kilometrelik bir alanı kapsıyor. Bir başka önemli turizm noktalarından olan Kemer yolu üzerinde yer alan plaj yabancı turistlerin de ilgi gösterdiği yerlerden biri. Kum ve çakıl karışımıyla şekillenen plaj, Akdeniz ikliminin etkisiyle uzun süren deniz sezonu boyunca kalabalık oluyor. Sahilde restoran ve kafelerin de bulunduğu plajda denize girerken, ardında tepelerin ve heybetli Beydağları’nın yükseldiği manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Konyaaltı’nda denize girebileceğiniz bir diğer önemli plaj da dağların denize yakınlığıyla benzersiz manzaralar sunan Topçam. Kalabalıktan uzaklaşmak isteyenlerin tercih edebileceği Büyük Çaltıcak ve bir kısmı Konyaaltı sınırları içinde kalan Beldibi denize girebileceğiniz diğer yerler.

Sabah Deniz, Öğleden Sonra Kayak

  • Sabah güneşin keyfini çıkarıp deniz keyfi yaptıktan sonra öğleden sonranızı kayak yaparak geçirmeye ne dersiniz? Antalya merkeze 45 km uzaklıkta yer alan Saklıkent Kayak Merkezi bir günde iki farklı mevsimi yaşama imkanı sunuyor. Torosların Beydağları kısmında Bakarlıdağı’nın yamaçlarına kurulmuş olan merkezde aralık ayından nisan ortalarına kadar kayak yapılabiliyor. Konaklama imkanlarının da bulunduğu Saklıkent, yaz ve kış tatilini aynı anda yaşamak isteyen turistlerin ilgisini çekiyor.

Yaz Günlerinde Sıcaktan Kaçışın Adresi; Feslikan Yaylası

  • Üzerinde aynı ada sahip kayak merkezinin bulunduğu Saklıkent Yaylası dışında Konyaaltı’nda Feslikan Yaylası da doğal güzelliğiyle görülmeye değer yerlerden biri. Antalya’daki yaylalar arasında en bilinenlerden biri olan Feslikan Yaylası batı kıyılarında yer alan yaylaların merkezi olarak kabul ediliyor. Ormanlık alanıyla oksijen deposu diyebileceğimiz yayla doğa yürüyüşleri için oldukça uygun. Yaz aylarında serin havası nedeniyle tercih edilen yaylada yaz aylarında festivaller de düzenleniyor.

Karşılaştır
Haritada Gör
Filtrele