Konya Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
50 / 50
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Bazı kentler sahip oldukları mistik atmosferle, ruhunuzu da sizinle birlikte başka diyarlara taşır. Mevlana Celaleddin Rumi'nin ebedi evi Konya, tasavvuf felsefesini yerinde keşfetmek isteyenlere yepyeni kapılar açıyor.

Tipik bir Anadolu Selçuklu kenti olan Konya'nın sahip olduğu köklü tarihin izlerini, kentin her köşesinde bulmak mümkün.

Alâeddin Tepesi

Dümdüz bir şehir olan Konya'nın tam ortasında bulunan Alâeddin Tepesi, ailece piknik yapıp yeşilin keyfini çıkarabileceğiniz huzurlu bir vaha gibi.

Mevlana Türbesi

Konya'da görülmesi gereken en önemli merkez kesinlikle Mevlana Türbesi. Karatay'da bulunan türbe aynı zamanda müze özelliği de taşıyor. Uhrevi atmosferi ile tasavvuf felsefesini kalbinizde hissedeceğiniz Mevlana Türbesi yakınında bulunan Konya Otelleri'nde konaklayarak, bu özel mekanın atmosferini doyasıya soluyabilirsiniz.

Meram Bağları

Konya gezisinin olmazsa olmaz durağı Meram Bağları'dır. İçinden geçen Meram Deresi kıyısında bulunan geniş piknik alanları ve restoranlarla ailece keyifle vakit geçirebilir; uzun sohbetlerinize semaverde çay keyfini ekleyebilirsiniz.

Tarihi ve Kültürel Zenginlikler

Sahip olduğu kültür mirasını son derece iyi muhafaza eden Konya'da çok sayıda tarihi eser var. Bu nefes kesici güzelliklerden en önemlileri: Selçuklu izleri taşıyan Karatay Medresesi ve İnce Minareli Medrese'dir. Pek çok Osmanlı eserine de ev sahipliği yapan Konya'da Selimiye Camii ve Aziziye Camii öne çıkan yapılar arasında yer alıyor.

Damak Zevki

Birbirinden leziz Konya yemeklerini doyasıya tatmak için en az bir gününüzü ayırın! Etli ekmek, bamya çorbası, tirit, etli pilav ve hoşmerim gibi lezzetlerle gününüzü ziyafete çevireceksiniz.

Faydalı Bilgiler

  • Konya'ya İstanbul ve Ankara'dan Yüksek Hızlı Tren seferleri ile kolayca ulaşmak mümkün.
  • Taksilerin biraz pahalı olduğu kentte, şehir içi ulaşım için tramvay hattını kullanabilirsiniz.

Gece Hayatı

Uhrevi havasından ötürü gece hayatının kısıtlı olduğu kentte, Rixos Hotel'de bulunan roof bar, Konya butik otellerinin en stil sahibi olanı Hiç Butik Otel bünyesinde bulunan Hiçhane ile gecelerinizi renklendirebilirsiniz.