Konya Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
54 / 54
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Konya Otelleri

Sırala

Konya Otelleri

Tipik bir Anadolu Selçuklu kenti olan Konya'nın sahip olduğu köklü tarihin izlerini, her köşede bulmak mümkün oluyor. Sahip olduğu kültür mirasını son derece iyi muhafaza eden Konya'da çok sayıda tarihi eser de bulunuyor. Bu nefes kesici güzelliklerden en önemlileri; Selçuklu izleri taşıyan Karatay Medresesi ve İnce Minareli Medrese'dir. Pek çok Osmanlı eserine de ev sahipliği yapan Konya'da Selimiye Camii ve Aziziye Camii öne çıkan yapılar arasında yer alıyor. Sevgi, saygı ve hoşgörüye dayalı Mevlevi felsefesi, köklü kültürü ve tarihi eşliğinde ziyaretçilerine çok şey vadeden bu şehri keşfetmeye karar verdiğiniz zaman Etstur ayrıcalıkları ile Konya Otelleri arasından dilediğinizi seçip rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Konya'da Gezilecek Yerler

Mevlana Türbesi

Konya'da görülmesi gereken en önemli merkez kesinlikle Mevlana Türbesi… Karatay'da bulunan türbe aynı zamanda Mevlana Müzesi olarak da biliniyor. Uhrevi atmosferi ile tasavvuf felsefesini kalbinizde hissedeceğiniz Mevlana Türbesi yakınında bulunan Konya Otelleri'nde konaklayarak, bu özel mekanın atmosferini doyasıya soluyabilirsiniz. 1926 yılından beri faaliyet gösteren müze her gün açık. Müzeye ücretsiz olarak giriş yapılabiliyor.

Alaeddin Tepesi

Dümdüz bir şehir olan Konya'nın tam ortasında bulunan Alaeddin Tepesi, ailece piknik yapıp yeşilin keyfini çıkarabileceğiniz huzurlu bir vaha gibi.

Konya Arkeoloji Müzesi

1901 yılında açılan Konya Arkeoloji Müzesi'nde sergilenen eserler Neolitik Çağ'dan başlıyor. Eski Tunç, Orta Tunç (Asur Ticaret Kolonileri), Demir (Frig, Urartu) Klasik, Helenistik, Roma ve Bizans devirlerine ait eserler de müzede sergileniyor.

Çatalhöyük Antik Kenti

İnsanlığın yerleşik hayata geçişine ve tarım, avcılık gibi önemli gelişmelere tanıklık etmiş en eski alan olarak bilinen Çatalhöyük Neolitik Kenti, 1958 yılında arkeolog James Mellaart tarafından keşfedilmiş.

İplikçi Cami

Adını içinde bulunduğu İplikçiler Çarşısı'ndan alan cami, 1202 tarihinde Şemseddin Altınoba tarafından yaptırılmış. Cami, Selçuklu dönemine ait mimarisi ile öne çıkıyor.

Meram Bağları

Konya gezisinin olmazsa olmaz duraklarından biri de Meram Bağları'dır. İçinden geçen Meram Deresi'nin kıyısında geniş piknik olanları bulunuyor. Burada piknik yapabilir ya da restoranlarda ailece keyifle vakit geçirebilirsiniz. Uzun sohbetlerinize semaverde çay keyfini eklemeyi ihmal etmeyin.

Ilgın Kaplıcaları

Anadolu hamamları arasında önemli bir yere sahip olan Ilgın Kaplıcaları, mimarisiyle de dikkat çekiyor. Kaplıcaların sıcaklığı 42 °C olarak biliniyor.

Konya'da Ne Yapılır?

Öncelikle şehrin tarihi ve kültürel değerleriyle tanışmayı ihmal etmeyin. Hz. Mevlana'nın ölüm yıl dönümü olan 17 Aralık, Şeb-i Arus (düğün gecesi) olarak başta Konya olmak üzere ülkemiz genelinde anma törenleri ile kutlanıyor. Mümkün olursa yılın bu zamanında Konya'yı ziyaret edin. Manevi yönü zengin bir şehir olarak huzur ve dinginlik vadeden Konya'da Mevlevi Sema Törenleri'nden birini mutlaka izleyin. Özellikle Meram Bağları ve Alaeddin Tepesi civarlarında bisiklet turu yapın. Konya kaplıcalarında vakit geçirin ve yorgunluğunuzdan arının. Konya'nın en ünlü yöresel lezzeti olan etli ekmeğin tadına bakmadan dönmeyin. Konya butik otellerinin en stil sahibi olanı Hiç Butik Otel bünyesinde bulunan Hiçhane'da gerçekleşen etkinlikler ile gününüze renk katın.

Konya'da Ne Yenir?

Birbirinden leziz Konya yemeklerini doyasıya tatmak için en az bir gününüzü ayırmalısınız. Çorbanın birçok çeşidini deneyebilirsiniz. Konya ile özdeşleşmiş olan etli ekmeğin tadına mutlaka bakın. Şalgam, bamya çorbası, tirit, etli pilav, sebzeli közleme de denemeniz gereken lezzetler. Cezerye, höşmerim, kerebici, saç arası… Gününüzü ziyafete çevirecek tatlıları da menünüze dahil etmeyi unutmayın.