Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 5)
FİLTRELERİ SIFIRLA
FİLTRELERİ SIFIRLA
Fiyat Aralığı
Konaklama Tipi
Misafir Puanı
Bölge
Olanaklar
Otel Tipi

Kerpe Otelleri

için toplam 5 tesis bulduk!
5 tesisten en popüler 1 tanesi listeleniyor.
Tesisler kullanıcı seçimine göre; artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve "Etstur sıralamasına" göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puanı seçildiğinde tesisin Otelpuan puanına göre, "Etstur sıralaması" seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı takdirde, Etstur sıralaması uygulanır.
Fiyat ve İndirimler Hakkında Bilgilendirme

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

Filtreleme kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

FİLTRELERİ SIFIRLA

Karadeniz’in En Güzel Kıyısı: Kerpe

 • Geniş sahil alanları, doğal oluşumuyla büyüleyen kayalıkları ve Kuzey Ege sularını aratmayan serin deniziyle Kerpe, İstanbul’a yakın bir noktada tatil yapmak isteyenler için biçilmiş kaftan! Çevresindeki doğal koyları ve Marmara Bölgesi’nde Karadeniz’i yaşatan yeşillikleriyle ünlü tatil beldesi, hafta sonlarının ve kısa tatillerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. 


  Kandıra’ya bağlı olan Kerpe yalnızca ev sahipliği yaptığı koylar ve sahillerle değil çevresinde bulunan tatil beldeleriyle de ünlü… Kerpe otellerinde konaklarken Kandıra’nın diğer tatil beldelerinden Kefken ve Cebeci’yi de ziyaret edebilirsiniz.

Kerpe Otelleri

 • İstanbul’a yakın konumuyla dikkat çeken Kerpe, küçük olması sebebiyle az sayıda otele ev sahipliği yapıyor. Bölgede geniş olanaklara sahip birkaç otel bulunuyor. Kerpe otelleri, oda ve kahvaltı ya da yalnızca oda şeklinde hizmet veriyor. 


  Kerpe otellerine rezervasyon yaparak hem kısa tatillerinizde hem de hafta sonlarında doğayla baş başa kalabilirsiniz. 


  Hem gündüz hem de gece eğlence dolu pek çok aktivitenin bulunduğu Kerpe’de, çok sayıda apart otel ve butik otel de bulunuyor. Farklı bütçelere hitap eden Kerpe’de, ekonomik seçeneklerin sayısı da bir hayli fazla… Eğer siz de ekonomik bir seçenek arıyorsanız Kerpe’de tatil planı yaparken otel seçeneklerinin yanı sıra Kerpe apart otellerine de göz atabilirsiniz. Kerpe’ye Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Kerpe Karadeniz kıyısında olması sebebiyle tatil sezonu çok uzun sürmüyor. Haziran ortasında başlayan sezon, ağustos sonuna kadar devam ediyor. Bu nedenle eğer Kerpe’ye tatil için gitmeyi planlıyorsanız yaz aylarını kaçırmayın. Eylül ayında ise Kerpe her zamankinden daha sakin ve güzel olsa da suyun serinlemeye başladığını hatırlatalım. 

Kerpe’ye Nasıl Gidilir?

 • Kerpe’de tatil yapmaya karar verdiniz, otelinizi seçtiniz ancak ulaşımı nasıl yapacağınızı düşünüyorsanız kısa bir yolculuğun sizi beklediğini söyleyebiliriz. 


  Eğer İstanbul’dan Kerpe’ye gidecekseniz Kandıra’ya giden otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 2,5 saat süren bu yolculuğun ardından Kandıra’daki şehir içi minibüsleri ile Kerpe’ye 15 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Bursa, Ankara ya da Bolu üzerinden Kerpe’ye ulaşmak isteyenlerin ise İzmit Otogarı’na gelip buradan Kandıra’ya geçerek aynı yolu izlemeleri gerekiyor. Temmuz ve haziran aylarında ise belirli saatlerde, İstanbul ve İzmit’ten Kerpe’ye direkt otobüs bulabilirsiniz. 


  Kendi aracıyla İstanbul’dan Kerpe’ye ulaşacak misafirler ise iki yol izleyebilir. Dileyenler Gebze üzerinden İzmit ve Kandıra’yı geçerek Kerpe’ye ulaşabilir. Dileyenler ise Ağva yolunu kullanabilir. 


Kerpe’de Ulaşım

 • Kerpe küçük olması sebebiyle etrafı keşfetmek için yürümeniz yeterli olabilir. Ancak civardaki koyları dolaşmak isterseniz bisiklet kiralayabilirsiniz. 


  Akşamları Kefken ya da Cebeci’ye gitmek isterseniz minibüsleri tercih edebilirsiniz. Taksi yaygın olarak kullanılmadığından, taksi ihtiyacınız olduğunda duraklarda bulunan taksi numaralarını arayabilirsiniz. Kerpe’den Kandıra’ya ulaşım için ise yoğun sezonda 10 dakikada bir minibüs bulabilirsiniz. 

Kerpe’de Gezilecek Yerler

 • Kerpe küçük yüzölçümüne rağmen gezip görülecek pek çok güzellik sunuyor. Bunların başında Pembe Kayalıklar ve Miço Koyu geliyor. Pembekayalar, pembeye yakın doğal rengiyle özellikle akşamüstleri Kerpe ziyaretçilerine enfes bir manzara sunuyor. Beldenin etrafında da ziyaret edilecek onlarca koy ve sahil bulunuyor. Ayrıca Kandıra’nın diğer tatil beldeleri de Kerpe’ye oldukça yakın mesafede… Dilerseniz Kerpe kadar ünlü olan Cebeci ve Kefken’i de ziyaret edebilirsiniz. Kerpe, Cebeci ve Kefken’e nispeten daha sakin olan Bağırganlı, Sarısu ve Seyrek de sakinlik arayanlar için harika seçenekler! 


  Kerpe ve Çevresinde Gezilecek Koylar ve Plajlar

  Miço Koyu

  Kapri Plajı

  Midye Koyu

  Sarıburun

  Pembe Kayalıklar

  Ömerağzı

  Eski Kerpe

  Yeşil Koy

  Kumcağız Sahili

  Kovanağzı Sahili

Kerpe’de Yapılabilecek Aktiviteler

 • Kerpe doğal güzelliklerinin yanında yapılabilecek çeşitli aktiviteler de sunuyor ziyaretçilerine. Bölgede çok sert rüzgarlar olmasa da özellikle yeni başlayanlar için rüzgar sörfü okulları bulunuyor. Eğer sörfe meraklıysanız Kerpe’de sörf yapmayı deneyebilirsiniz. Çeşitli yürüyüş yolları olan Kandıra çevresinde en çok tercih edileni Babatepe Yürüyüş Yolu… Spor yapmak ve etrafı keşfetmek için bu yolu tercih edebilirsiniz. Olta ile balık tutabilir ya da yerel balıkçılarla görüşüp tekneyle açılarak balık tutmanın inceliklerini öğrenebilirsiniz.