Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (28 / 28)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Bölge
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi
Zincir Oteller

Kartepe Otelleri

için toplam 28 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

KARTEPE

 • Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden biri olarak bilinen Kartepe sadece kış aylarında değil yaz aylarında da keyifli vakit geçirebileceğiniz bir nokta. İstanbul’un yanı başındaki bu Kocaeli ilçesini sadece bir kış sporları merkezi olarak düşünüyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz. Kartepe otelleri kışın kayak için yazınsa doğayla iç içe nefis bir tatil için sizi bekliyor.

Kartepe’ye Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Bu sorunun cevabı çok basit: ne zaman isterseniz! Eğer kış sporlarıyla ilgileniyorsanız tabii ki yılın sonlarına doğru kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaştığı haberleri çıkar çıkmaz Kartepe’ye gidebilirsiniz. Kartepe’de ayrıca yılbaşı kutlamaları da bir hayli ünlü.


  Öte yandan Kartepe daha önce bir mahallesi olduğu merkez ilçe İzmit’ten ayrıldı ve Maşukiye gibi harika bir başka turizm rotasını da içerek şekilde tek başına ilçe oldu. Yani bahar ve yaz aylarında da başta Maşukiye olmak üzere birçok noktasıyla Kartepe ideal bir tatil rotası olmayı sürdürüyor.

Kartepe Otelleri

 • Hem yaz hem de kış tatili için ideal olan Kartepe’de oteller de bu farklı tatil seçeneklerine uygun bir biçimde birbirinden ayrılıyor. Sadece Oda, Oda-Kahvaltı ve Yarım Pansiyon seçenekleriyle hizmet veren tesisler arasında kışın tadını çıkaracağınız Kartepe kayak otelleri de var, daha şirin bir tatil tecrübesi vadeden ve bahar ile yaz aylarında sizleri bekleyen Kartepe butik otelleri de... Yeşillikler içinde sessiz ve huzurlu bir tatil yapmak isteyenlere hitap eden Kartepe pansiyonları da misafirlerini bekliyor. Bu geniş yelpaze sayesinde Kartepe otelleri farklı bütçelere ve fiyat beklentilerine de hitap ediyor.

Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

 • İstanbul’a sadece bir buçuk saat uzaklıktaki Kartepe’ye ulaşmanın en pratik yolu özel araç ya da otobüs. Ankara’dan Kartepe’ye araçla ulaşmaksa yalnızca üç buçuk saat sürüyor. Bu da Kartepe’yi hafta sonu kaçamakları için bile ideal bir rota yapıyor.

Kartepe’de Ulaşım

 • İlçe merkezinden Kartepe Kayak Merkezi’ne ulaşım özel aracınızla ya da minibüsle sadece 20 dakika sürüyor. Yollar sürekli olarak tuzlandığı için kışın da bu yolu kat etmek oldukça güvenli. Eğer bahar ve yaz aylarında Maşukiye merkezli bir tatil düşünüyorsanız ilçede minibüslerle ve taksi kullanarak rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.

Kartepe’de Gezilebilecek Yerler

 • Kartepe’de zamanınızı nerelerde geçirebileceğiz sorusunun cevabı tatilinizi hangi mevsime denk getirdiğinize göre şekilleniyor.

Kartepe Kayak Merkezi

 • Bu popüler kış sporları destinasyonunda her seviye kayakçıya uygun bir pist bulmak mümkün. Tecrübeli kayakçılar Kartepe telesiyejini tercih etmelisiniz. Aynı telesiyejle daha alt seviyeli pistlere ulaşmak da mümkün. Kolay-orta seviye için Geyikalanı pisti, orta seviye için Karlıtepe pisti, çok kolay seviye içinse Kadıkonağı pisti doğru adres. Kartepe Kayak Merkezi’ndeki tüm pistler aynı şirket tarafından işletildiğinden tek bir pass ile tüm pistlere giriş yapmak mümkün. Öte yandan her seviyeden kayak tutkunu bu tesislerde özel ders alabiliyor ve ekipman kiralayabiliyor.

Maşukiye

 • Kartepe bir ilçe statüsü kazandığından beri buranın bir parçası olan Maşukiye köyü ise baharla birlikte Kartepe’nin en kalabalık turistik rotası haline geliyor. Sapanca Gölü’nün kıyısındaki bu gölde yeşille iç içe yürüyüşler yapabilirsiniz. Ayrıca göl kenarındaki restoranlarda alabalık yemeyi de ihmal etmeyin. Aydır Deresi’nin kıyısındaki tesislerde ise leziz mi leziz bir köy kahvaltısı sizleri bekliyor. Kuzu Yaylası da Maşukiye’de doğayla baş başa kalabileceğiniz bir başka rota.

Kartepe’de Ne Yenir?

 • Sapanca Gölü’nün kenarında alabalık yemenin haricinde Kartepe’de mutlaka tatmanız gereken başka lezzetler de var. Değirmendere fındığı, Kandıra yoğurdu, dağ çileği, kestane reçeli ve İzmit pişmaniyesinin tadına bakmayı ihmal etmeyin.

Kartepe Otellerini Neden Seçmeliyim?

 • Kartepe, yılın hangi ayında olduğunuzdan bağımsız bir biçimde, “bu hafta sonu canım tatile çıkmak istiyor” dediğinizde sizi mutlu edeceğinden her zaman emin olabileceğiniz bir rota.

Kartepe Tatil Önerileri

 • Kartepe Kayak Merkezi’nde konaklayacaksanız tatiliniz boyunca tesislerde düzenlenecek konserleri takip etmenizi öneririz. Bu tesislerde birçok ünlü isim konser veriyor. Ayrıca sezon boyunca, gündüz yakılan kalorileri telafi etmek için yanan varillerin başında mangal partileri düzenleniyor.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.