Kalkan Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
29 / 29
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Kalkan Otelleri

Sırala

Kalkan Otelleri

Kalkan beldesi 1920'li yıllara kadar Kalamaki adında bir Rum balıkçı köyüydü.

İslamlar Köyü

Bodamya adıyla da bilinen bu güzel köy, şık ve özenli Kalkan butik otelleri, tertemiz doğası ve meşhur alabalığı ile ünlü.

Kalamar Koyu

Kalkan merkezdeki bu sakin ve tertemiz koyda bulunan, Kalkan butik otellerine ait platform plajlardan şezlong kiralayarak tüm gün keyif yapabilirsiniz.

Saklıkent Kanyonu

Fethiye ve Kaş'ı birbirinden ayıran, büyük Likya depremi sonrası oluştuğu rivayet edilen 14 km'lik bu saklı kanyonda, uzun yürüyüş ve rafting yapmanın keyfi bambaşka.

Plajlar

Türkiye'nin hatta Avrupa'nın en özel plajlarından Kaputaş Plajı Kalkan'a sadece 20 dakika uzaklıkta. Biraz daha uzağa gitmek isteyenler için de upuzun ve özel bir plaj olan Patara Plajı'nı öneriyoruz.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

Patara Antik Kenti, bölgenin en önemli tarihi eserlerinden ve Kalkan gezilecek yerler listesinde yer almayı hak eden önemli merkezlerinden biri.

Damak Zevki

Kalkan mutfağı son yıllarda, Kalkan yemekleri ve İngiliz yemeklerinin bir karışımı gibi. Kalkan'a gitmişken mutlaka ızgara ahtapot, fish cake ve şeftali sorbe yiyin.

Faydalı Bilgiler

  • Kalkan denize inen yamaçlara kurulu bir bölge olduğundan ötürü burada sekilerin üzerine kurulmuş ve basamaklardan oluşan "platform plajlar" mevcut.
  • Kalkan hava sıcaklığı açısından, Antalya ya da Kaş kadar bunaltıcı değil.

Gece Hayatı

Liman bölgesinde pek çok eğlence seçeneği bulunan Kalkan'ın en iyi mekanları Barlar Sokağı denilen yamaçtaki bölgede bulunuyor. Biraz dans etmek içinse Moonlight Dancing Bar'ı tercih edebilirsiniz.