Yenilenen web sitemizle devam etmek ister misin? YENİ SİTEYE GİT
Aylar
Özel Dönemler

Bostancı Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Bostancı Otelleri

Sonuçları filtrele
5 / 5
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

BOSTANCI

Kadıköy'ün doğu ucunda yer alan Bostancı mahallesi, Sabiha Gökçen Havalimanı'na yakın bir noktada konaklayıp İstanbul'un birçok noktasına pratik bir biçimde ulaşmak isteyenler için ideal bir rota. İş seyahati ister tatil için İstanbul'a gelin, Bostancı ve yakınlarında keyifli vakit geçirebileceğiniz birçok nokta bulunuyor.

Bostancı'ya Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

İstanbul'a iş amaçlı geliyorsanız yılın herhangi bir döneminde Bostancı otellerinde konaklayabilirsiniz, zira bu tesisler yılın her döneminde aynı kalitede ve kapasitede hizmet sunan oteller. Ancak önceliğiniz İstanbul'un güzelliklerini keşfetmekse kış ayını pas geçerek bahar ya da yaz aylarında Bostancı'yı tercih edebilirsiniz.

Bostancı Otelleri

Sadece Oda ve Oda-Kahvaltı seçenekleriyle hizmet veren Bostancı otelleri arasında ağırlıklı olarak ünlü zincirlerin otelleri bulunuyor. Bu yüzden Bostancı otellerinin birçoğu misafirlerine konfordan ödün vermeyen bir konaklama sunuyor.

Bostancı'ya Nasıl Gidilir?

Bostancı'ya ulaşmanın en pratik yolu uçakla Sabiha Gökçen Havalimanı'na inmek. İstanbul Atatürk Havalimanı ile Bostancı arasındaki ulaşım da pratik. Bu havalimanlarına seferleri bulunan sayısız firmayı inceleyip size en uygun bileti almak için İstanbul uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz.


Eğer Sabiha Gökçen'e iniş yaptıysanız Bostancı'ya kadarki 30 kilometrelik mesafeyi E-9 otobüs hattıyla, taksiyle, araç kiralayarak ya da otobüsle Kadıköy-Tavşantepe metro hattına aktarma yaparak kat edebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Bostancı'ya ulaşmanın en pratik yollarıysa metroya Yenikapı'ya gidip deniz otobüsüyle Bostancı'ya geçmek ya da shuttle ile Taksim'e geçip buradan Bostancı minibüslerine binmek.

Bostancı'da Ulaşım

Atatürk Havalimanı'na dahi iki vesait uzaklıkta olması, Bostancı'da ulaşımın ne kadar pratik olduğu konusunda bir fikir veriyor. Bostancı'da konaklarken deniz otobüsleriyle Kadıköy ve Yenikapı'ya, dolmuşlarla Kadıköy ve Taksim'e, metroyla da yine Kadıköy'e kadar rahatlıkla gidebilirsiniz. Ayrıca Bostancı'dan Adalar'a kısa süre içinde motorlarla ulaşmak da mümkün.

Bostancı'da Gezilebilecek Yerler

Asıl avantajı birçok güzel yere yakınlığı olsa da Bostancı'da da gezip görülebilecek yerler var.

Bostancı Lunaparkı

Semtin en ünlü noktalarından biri olan lunapark hâlâ açık. Eğer çocuklarınız varsa ya da büyümemiş bir çocuksanız burada keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bağdat Caddesi

Bostancı'dan başlayan Bağdat Caddesi, İstanbul'un en ünlü caddelerinden biri. Kızıltoprak'a kadar devam eden bu upuzun caddede sayısız mağaza ve restoran sizleri bekliyor.

Bostancı Sahili

Bostancı sahilinden yürüyüşe başlayarak Kadıköy'e kadar ulaşabilirsiniz. Tabii yol üstündeki çay bahçelerinde denize nazır dinlenmeyi ihmal etmeden…

Bostancı Gösteri Merkezi

Birçok ünlü sanatçının konserlerine ve diğer sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan Bostancı Gösteri Merkezi'nin etkinlik takvimine göz atmayı unutmayın.

Bostancı'da Nerede Denize Girilir?

Eskiden bir sayfiye yeri olsa da günümüzde Bostancı denize girmek için pek uygun değil. Yine de sadece 5 kilometre mesafedeki Caddebostan Plajı, bu eksikliği gidermeyi başarıyor.

Bostancı Otellerini Neden Seçmeliyim?

İstanbul'da, özellikle de Anadolu yakasında şehir merkezinin keşmekeşinden uzak olup yine de ulaşımın bu kadar pratik olduğu bir Semt olduğu için Bostancı'yı tercih edebilirsiniz.

Bostancı Tatil Önerileri

Bostancı'da konaklarken Bostancı çevresinde gezilebilecek yerleri görmeyi de ihmal etmemenizi öneririz. İstanbul'da Adalar'a en yakın noktada olduğu için yarım saat gibi kısa bir sürede Adalar'a ulaşabilirsiniz.


Ayrıca metro hattıyla Göztepe durağında inerek İstanbul Oyuncak Müzesi'ni görebilir; Kadıköy'e devam ederek Moda'yı, Bahariye Caddesi'ni, Haydarpaşa Garı'nı ve Barış Manço'nun evini gezebilirsiniz. Buradan Marmaray'la Üsküdar'a giderek Kız Kulesi'ni, Beylerbeyi Sarayı'nı ve sayısız tarihi noktayı görebilir; vapurla Beşiktaş'a geçerek Dolmabahçe Sarayı'nı, Yıldız Sarayı'nı ve Yıldız Parkı'nı, Beşiktaş Çarşısı'nı ve Ortaköy'ü ziyaret edebilirsiniz.