Yenilenen web sitemizle devam etmek ister misin? YENİ SİTEYE GİT
Aylar
Özel Dönemler

İğneada Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

İğneada Otelleri

Sonuçları filtrele
4 / 4
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

İğneada

İğneada, Marmara Bölgesi'nde bulunup Karadeniz'de de sahili olan, yeşilin ve mavinin tüm tonlarının sergilendiği saklı bir doğa cenneti… Kırklareli'nin, Demirköy ilçesine bağlı olan şirin mi şirin bu beldeye hayran kalmamak elde değil.

Dupnisa Mağarası

İğneada Otelleri arasından dilediğiniz tesisi seçerek yerinizi ayırttıktan sonra doğa harikası bu küçük beldeye giderken ilk uğramanız gereken yer; Dupnisa Mağarası... 180 milyon yıla meydan okuyan mağara, iki katlı ve üç mağaradan oluşuyor. İçinden bir nehir geçen, sarkıtları ve dikitleri ile dikkat çeken Dupnisa Mağarası, görsel bir şölen sunuyor.

Longoz Ormanları Milli Parkı

Zemini tamamen su ile kaplı olan ve "su basar" anlamına gelen Longoz Ormanları, İğneada'da mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Avrupa'nın en büyük Longoz ormanı olan bu orman, içerdiği ekosistemle çok sayıda bitki ve hayvan türlerine ev sahipliği yapıyor. Enfes görüntüler sunan oksijeni bol bu yemyeşil doğa harikası milli parkta; Erikli Gölü, Mert Gölü, Pedina Gölü ve Hamam Gölü olmak üzere beş adet göl bulunuyor. Kuş gözlemcilerinin de uğrak noktası olan bu yerde keyifli yürüyüşler yapabilir, atv turuna çıkabilir, kanoyla gezebilirsiniz.

İğneada Feneri

Yeşil ve mavinin buluştuğu yerde harika bir manzaraya karşı konumlanan İğneada Feneri, Sultan Abdülmecit döneminde Fransızlara yaptırılmış. Eşsiz güzellikte bir görsellik sunan fenerin çevresinde konuşlanan kafe ve çay bahçelerinde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Ayrıca yine köyün meydanında bulunan kahvehanede de mutlaka bir kahve içmenizi tavsiye ederiz.

Beğendik Köyü

Bulgaristan sınırında yer alan Rezve Deresi'nin yanı başında konumlanan Beğendik Köyü, Mustafa Kemal Atatürk tarafından örnek köy ilan edilmiş. Huzurlu ve sakin atmosferiyle dikkat çeken köyün dillere destan olmuş tertemiz bir kumsalı bulunuyor. Güneş ve deniz keyfi yapmak için kesinlikle tercih edebileceğiniz bir yer.

Derviş Ali Baba Türbesi

Avcılar Köyü sınırları içinde yer alan Derviş Ali Baba Türbesi, yöre halkı tarafından kutsal sayılıyor. Yöredeki adetlere göre düğün ve sünnet törenlerinden önce halk bu türbeyi ziyaret edip, dualar ediyor. Yurt içinden ve yurt dışından gelen ziyaretçiler de Derviş Ali Baba Türbesi'ne giderek dilekte bulunuyor. İğneada'ya gelmişken siz de sevdikleriniz için güzel dileklerde bulunabilirsiniz.

İğneada'da Yapılacak Şeyler

Karadeniz'in haşin sularının aksine dingin sularıyla sizi selamlayan bu belde, insanı kendine hayran bırakıyor. Meşe ormanlarıyla çevrili beldede yeşilin ve doğanın tadını doyasıya çıkarabilrisiniz. İğneada'ya yolunuz yaz mevsiminde düştüyse, Bulanık Dere'ye gidebilir ve çekilen sular üzerinden denize doğru yürüyerek bu ilginç deneyime ortak olabilirsiniz. Denizin ve yüzmenin de keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz İğneada'nın 20 km'lik sahilinde keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Longoz ormanı içinde yürüyüş yapmak, kano ile sular içinde gezintiye çıkmak, atv ve jeepler ile beldeyi dolaşmak da tatilinize renk katacak.

İğneada'da Ne Yenir?

Bir Karadeniz beldesi olarak İğneada da balığıyla meşhur. Sahil kenarlarında bulunan balıkçılarda zeytinyağlılar ve balıklar damaklarınızla buluşmayı bekliyor. İğneada'da mutlaka yemeniz gereken lezzetler arasında sacda cizleme, oğlak kebabı, Arnavut ciğeri ve patates çorbası bulunuyor. Istranca Dağları'ndan akan derenin tatlı suyunda yetişen alabalığının da tadına bakmanızı tavsiye ederiz. İğneada'nın meşhur balından da yemeden dönmek olmaz. Ayrıca yöreye özgü reçellerden de muhakkak almalısınız.