Elazig Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
14 / 14
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Elazığ gezginlerin keşif duraklarının olmazsa olmazı. Çünkü doğası, tarihi ve yeryüzü şekilleri ile sıra dışı bir deneyim sunuyor. En yaşanılabilir 19. ilimiz olan Elazığ, denizden 1067 metre yükseklikte bir ova üzerine kurulu.

Hem iklimi hem gelenekleri hem de doğası ile Elazığ maddi ve manevi açıdan birçok kültürel değere ev sahipliği yapıyor.

Doğal Güzellikler

Doğu Anadolu'daki her şehirde olduğu gibi Elazığ da baş döndürücü doğal güzelliklere sahip. Elazığ otellerinde konaklarken hepsini keşfetmek için zaman ayırmalısınız.

Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Bölgenin tarihi hakkında bilgilere ulaşmak isteyenler, soluğu Etnografya Müzesi'nde alıyor. Tarihini daha yakından tanımak için güzel bir fırsat.

Kaplıcalar

Elazığ'da doğal güzelliklerin ve görülmesi gereken yerlerin yanında bir de faydalanılması gereken kaplıcalar bulunuyor. Şifalı sular eşliğinde tatil için en iyi seçenekler sizi bekliyor.

Keban Baraj Gölü

Türkiye'nin en büyük yapay gölü olan Keban Baraj Gölü, her mevsimde turistlerin akınına uğruyor. Bir mesire yeri olarak ziyaret edilen göl kenarında ve Çırçır Şelalesi yakınlarında gölden çıkan lezzetli balıkların tadına bakabilirsiniz.

Damak Zevki

Elazığ'a gider gitmez tadına bakmanız gereken yemek Harput Köftesi'dir. Yanında da mutlaka Elazığ'a özel peynirli ekmekten istemeyi unutmayın. Elazığ'da bir de kuşluk vakti yemeği yenir. Bu öğünde pestil, ceviz ve yaş meyveler tüketilir.

Faydalı Bilgiler

  • Elazığ'a yaklaşırken fotoğraf makinelerinizi hazırlayın çünkü Fırat Nehri sizi karşılayacak ve o andan itibaren doğa sizi hep takip edecek.
  • Kış aylarında Hazarbaba Dağı'nda kayak için kusursuz bir ortam oluşuyor. Elazığ otellerinde yerinizi şimdiden ayırın, değerlendirme şansını kaçırmayın.

Gece Hayatı

Elazığ'da en eğlenceli gece hayatı dopdolu bir sofra etrafında düzenlenen geleneksel gecelerde yaşanıyor. Eğer hareketli müzik eşliğinde eğlenebileceğiniz mekanlar arıyorsanız Gazi Caddesi'nde aradığınızı bulabilirsiniz.