Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (18 / 18)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Konaklama Tipi
Bölge
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Misafir Puanı
Olanaklar
Zincir Oteller
Otel Tipi

Elazığ Otelleri

için toplam 18 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

 • Doğu Anadolu’nun önemli şehirlerinden olan Elazığ; oldukça gelişmiş ulaşım ağı, doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile her köşesinde bambaşka güzellikler sunuyor. Çeşitli araştırmalara göre geçmişi M.Ö. 2000 yılına dayanan Harput, 4000 yıllık tarihiyle Elazığ’ın ilk yerleşim yeri olarak karşımıza çıkıyor. Gezginlerin keşif duraklarının olmazsa olmazı olan Elazığ; doğası, tarihi ve yeryüzü şekilleri ile sıra dışı bir deneyim sunuyor. En yaşanılabilir iller arasında 19. sırada bulunan Elazığ, denizden 1067 metre yükseklikte bir ova üzerine kurulu. Hem iklimi hem gelenekleri hem de doğası ile maddi ve manevi açıdan birçok kültürel değere ev sahipliği yapıyor.

Doğal Güzellikler

 • Doğu Anadolu'daki her şehirde olduğu gibi Elazığ da baş döndürücü doğal güzelliklere sahip. Eşsiz manzaralar sunan Keban Barajı Gölü ve Hazar Gölü, barajdaki bir çatlaktan geldiği tahmin edilen dünyanın en genç şelalesi Çırçır, derinliği 200 m’ye kadar varan ve yaz aylarında buz tutan doğa harikası Harput Buzluk Mağarası gibi pek çok doğal güzelliğe sahip olan ilimizde, görülmesi gerekenler listesi oldukça uzun. Elazığ otellerinde konaklarken hepsini keşfetmek için zaman ayırmalısınız.

Harput Kalesi

 • M.Ö. 8. yüzyılda Urartular tarafından yaptırılan Harput Kalesi, Elazığ gezisi sırasında görmeniz gereken en önemli yerler arasında bulunuyor. Rivayete göre, yapım aşamasında harcına su yerine süt konduğu için Süt Kalesi olarak da anılıyor.

Harput Buzluk Mağarası

 • Elazığ’a 12 km, Harput’a ise 4 km uzaklıkta yer alan Buzluk Mağarası, önemli bir doğa ve turizm harikası olarak her sene turist akınına uğruyor. Geçmişi Urartular’a kadar uzanan mağara, hava sirkülasyonu sebebiyle yazın donuyor. Sarkıt ve dikitler halinde buzların oluştuğu mağaranın kayalıklar arası derinliği 200 m’ye kadar varıyor.

Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

 • Arkeolojik eserler, halı galerisi ve etnografya salonu olarak üç bölümden oluşan ve ülkemizin önemli müzeleri arasında bulunan Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, 1965 yılında kuruldu.

  Bölgenin tarihi hakkında çeşitli bilgilere ulaşıp, kazı çalışmalarından çıkan eserleri görmek isteyenler, soluğu Etnografya Müzesi'nde alıyor. Şehrin tarihini daha yakından tanımak için güzel bir fırsat.

Kaplıcalar

 • Elazığ'da doğal güzelliklerin ve görülmesi gereken yerlerin yanında bir de faydalanılması gereken kaplıcalar bulunuyor. Şifalı olduğu söylenen sular eşliğinde tatil için en iyi seçenekler sizi bekliyor. Karakoçan ilçe merkezine 18 km mesafede yer alan Karakoçan Golan Kaplıcası ve ona yakın konumda bulunan Peri Çayı, her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Hem enfes bir manzara hem de huzurlu bir dinlenme alanı sunan bölgede keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Keban Baraj Gölü

 • Türkiye'nin en büyük yapay gölü olan Keban Baraj Gölü, her mevsimde turistlerin akınına uğruyor. 675 km2’lik alanıyla mesire yeri olarak da ziyaret edilen göl kenarında ve Çırçır Şelalesi yakınlarında gölden çıkan lezzetli balıkların tadına bakabilirsiniz.

Damak Zevki

 • Elazığ'a gider gitmez tadına bakmanız gereken yemek Harput Köftesi'dir. Yanında da mutlaka Elazığ'a özel peynirli ekmekten istemeyi unutmayın. Elazığ'da kuşluk ve yatsılık vakti yemekleri yenir. Bu öğünlerde pestil, ceviz ve yaş meyveler tüketilir.

  Oğuzlara kadar uzanan Elazığ mutfağının geleneksel lezzetlerini tatmadan dönmeyin deriz. Tutmaç, kara kavurma, umaç aşı gibi yemekler uzun yıllardır varlığını koruyor, tabii lezzetini de… Elazığ’ın meşhur lezzetleri arasında ayrıca kepekli unun içine kıyma ve cevizli harç koyulan kömbe, ince yeşil fasulye ya da börülceyle hazırlanan lobik çorbası, rulo şeklinde fırınlanan ve sarımsaklı yoğurt ile servis edilen sırın gibi tatlar bulunuyor. Sofranızın başrolünü kime verirsiniz bilmem ama, sıcacık şerbet ve nefis kaymağıyla servis edilen dolanger tatlısının yanında Çedene kahvesi içmeyi ihmal etmeyin.

Faydalı Bilgiler

 • Elazığ'a yaklaşırken fotoğraf makinelerinizi hazırlayın çünkü Fırat Nehri sizi karşılayacak ve o andan itibaren doğa sizi hep takip edecek.#Kış aylarında Hazarbaba Dağı'nda kayak için kusursuz bir ortam oluşuyor. Elazığ otellerinde yerinizi şimdiden ayırın, değerlendirme şansını kaçırmayın.#Tarihi, Sultan 4. Murat’a kadar uzanan Kömürhan Köprüsü (İsmet Paşa Köprüsü), Fırat Nehri üzerinde yer alıyor. Elazığ geziniz sırasında tarihi önem taşıyan köprüyü ziyaret etmeyi unutmayın.#

Gece Hayatı

 • Elazığ'da en eğlenceli gece hayatı dopdolu bir sofra etrafında düzenlenen geleneksel gecelerde yaşanıyor. Eğer hareketli müzik eşliğinde eğlenebileceğiniz mekanlar arıyorsanız Gazi Caddesi'nde aradığınızı bulabilirsiniz.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.