Yenilenen web sitemizle devam etmek ister misin? YENİ SİTEYE GİT
Aylar
Özel Dönemler

Cihangir Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Cihangir Otelleri

Sonuçları filtrele
4 / 4
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Cihangir

Her köşe başında bir ünlüye denk gelebileceğiniz Cihangir, farklı damak tatlarına hitap eden restoranları ve kafeleriyle İstanbul'un yeni cazibe merkezi. İstanbul'un Beyoğlu ilçesine bağlı olan Cihangir semti, birbirinden sevimli cumbalı evleriyle tanınıyor. 


Cihangir'e Ne Zaman Gidilir?

İstanbul'un bütün semtleri gibi Cihangir de yaz kış daima canlı ve hareketli. Yılın her ayında Cihangir'de konaklayabilir, semtin kendine has atmosferinin keyfini sürebilirsiniz. Ancak okulların açılmasıyla gelen sonbahar ve kış aylarında İstanbul'un şenlenen kültür sanat hayatıyla birlikte Cihangir sokakları da hayat buluyor. Bu yüzden özellikle sonbahar kış aylarında Cihangir Otelleri'nde konaklamak istiyorsanız rezervasyonunuzu erkenden yapmanızda yarar var.


Cihangir Otelleri

İstanbul'un en eski semtlerinden biri olup tarihi dokusunu azami ölçüde koruyan Cihangir'de hem yerli hem de yabancı ziyaretçileri ağırlayan birçok otel bulunuyor. Dileyenlerin ev konforunu yaşadığı Cihangir Apart Otelleri ya da ekonomik konaklama seçenekleri sunan Cihangir Pansiyonları gibi seçenekler genellikle Oda Kahvaltı veya Sadece Oda seçenekleriyle hizmet veriyor. Cihangir otellerinde erken rezervasyon yaparak yola çıkan planlı tatilciler için uygun fiyatlar ver dönem dönem indirimler de mevcut.


Cihangir'e Nasıl Gidilir?

Cihangir, İstanbul Avrupa Yakası'nda hem tarihi ve turistik merkezlere hem de İstanbul gece hayatına yakın olmak isteyenler için mükemmel bir konaklama adresi sunuyor. Beyoğlu'na bağlı olan Cihangir, Taksim Meydanı'na, İstiklal Caddesi'ne, Harbiye'ye, Sıraselviler'e ve Kabataş'a yürüme mesafesinde yer alıyor. 


Cihangir'den İstanbul'un neredeyse tüm semtlerine toplu taşıma araçlarının kalktığı Taksim'e yürüyerek 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Taksim'den kalkan otobüs hatlarını, Hacıosman-Yenikapı metro hattını, Taksim Tramvayı'nı ya da sarı dolmuşları kullanarak İstanbul'un iki yakasında da tüm semtlere kolayca ulaşabilirsiniz. 


Cihangir'den Atatürk Havalimanı'na trafiğin yoğun olmadığı saatlerde araçla yarım saatte ulaşabilirsiniz.

Cihangir'de Gezilecek Yerler

Cihangir Camii 

Kanuni Sultan Süleyman'ın genç yaşta vefat eden oğlu Şehzade Cihangir adına yapılan Cihangir Camii, zamanlar tüm semte adını vermiş. Küçücük avlusundan muhteşem bir İstanbul manzarasına hakim olan cami, zarif mimarisi ve mihrabındaki bulut resimleri için bile görülmeye değer. 


İstiklal Caddesi

Her yerden sesi duyulan sokak çalgıcıları, rengarenk vitrinleriyle sayısız mağazası, kitapçıları ve kafeleriyle gündüzleri cıvıl cıvıl olan İstiklal caddesi akşamları kafe ve barları, eğlence mekanları ve restoranlarıyla bir başka hareketli. İstanbul'da kültür, sanat ve eğlencenin akla gelen ilk adresi olan İstiklal Caddesi, Cihangir'de gezilecek yerlerin başında geliyor.


Fener Rum Patrikhanesi

Rum Ortodoks Patrikhanesi olarak da anılan Fener Rum Patrikhanesi, Haliç kıyısında Balat'ta yer alıyor. Günümüzde dünyadaki yaklaşık 300 milyon Ortodoks Hıristiyan'ın temsilcisi ve dini lideri olarak görülen Ekümenik Patriği tarafından yönetiliyor.  


Pera Müzesi

Taksim, Tepebaşı'nda bulunan müze 2005 yılında Suna ve İnan Kıraç Vakfı tarafından nitelikli ve geniş ölçekli kültür sanat hizmeti vermek amacıyla kuruldu. Pera Müzesi, çağdaş sanatın pek çok değerli esere ev sahipliği yapıyor. 


Karaköy

Birbirinden iddialı restoranların ve 3. nesil kahvecilerin birbiriyle tatlı bir rekabete girdiği Karaköy, İstanbul'un gözde eğlence semtlerinden biri. Cihangir'den oldukça kolay ulaşılabilen Karaköy, sanat galerileri ve sergileriyle de dikkat çekiyor. 


Galata Kulesi

İstanbul'un en önemli simgelerinden biri olan Galata Kulesi, 9 katlı bir tarihi gözlem kulesi. 9. katında restoranı bulunan kulenin terasına çıkmak için küçük bir meblağ ödemeniz gerekiyor. 

Cihangir'de Alışveriş

Ulaşım ve eğlence mekanları açısından oldukça zengin bir konumda yer alan Cihangir'de konaklarken alışveriş için de birçok seçeneğe kolayca erişebilirsiniz. Taksim metrosunu kullanarak Mecidiyeköy çevresindeki Trump Alışveriş Merkezi, Cevahir Alışveriş Merkezi ve Zorlu Alışveriş Merkezi gibi dev AVM'lerden alışveriş yapabilirsiniz. 


Butikleri ve sokaklarda yer alan mağazaları tercih ediyorsanız İstiklal Caddesi, Nişantaşı Vali Konağı Caddesi gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Beyoğlu Pasajı ve Terkos Pasajı gibi alternatif alışveriş ve ekonomik seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.