Burdur Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Burdur Otelleri

Sonuçları filtrele
9 / 9
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
Daha Fazla Yükle

Burdur Otelleri

İnsuyu Mağarası

Bölgenin kalkerli yapısı nedeniyle yüzyıllar içinde oluşan bu doğa harikası mağara, ülkemizde turizme açılan ilk mağara olma özelliğine sahiptir. İnsuyu Mağarası, gizemli atmosferi ve şifalı olduğuna inanılan havası dolayısıyla yıl boyu pek çok turisti ağırlıyor.

Salda Gölü

Türkiye'nin en temiz gölü unvanına sahip olan Salda Gölü, masmavi sularıyla gerçek olamayacak kadar güzel. Bol magnezyum içeren suyu sebebiyle Maldivler'i andıran bembeyaz bir kumsala sahip olan göl çevresinde de Burdur Otelleri'nde konaklamak mümkün.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

İlk Çağ'dan beri uygarlığın beşiği olan Burdur, gezilecek yerler açısından zengin bir bölge. Sagalassos Antik Kenti, Sia Antik Kenti, İncirhan Kervansarayı ve Burdur Arkeoloji Müzesini görmeden kentten ayrılmayın.

Damak Zevki

Birbirinden lezzetli Burdur yemeklerinin en özel örnekleri olan ceviz ezmesi, Burdur şiş, Altınyayla (Dirmil) kebabı ve haşhaş helvasını mutlaka deneyin.

Faydalı Bilgiler

  • Tren yolculuğu sevenler, İzmir'den kalkan Pamukkale Ekspresi'ne binerek şehre ulaşabiliyorlar.
  • Lezzetli esnaf lokantaları ile ünlü şehirde son derece uygun fiyatlarla ziyafet çekmek mümkün.

Gece Hayatı

Burdur merkezde aktif olmayan gece hayatı, Burdur Gölü çevresinde konumlanan restoranlarda sakin bir şekilde devam ediyor.