Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (7 / 7)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Konaklama Tipi
Bölge
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Misafir Puanı
Olanaklar
Zincir Oteller
Otel Tipi

Batman Otelleri

için toplam 7 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

BATMAN

 • Dicle’nin verimli topraklarında kurulmuş olan Batman, Türkiye’nin en zengin tarihe sahip illerinden biri. Hasankeyf’teki üç binin üzerinde mağarası, Orta Çağ’dan izler taşıyan tarihi köprüsü ve diğer sayısız tarihi ve kültürel değeriyle Batman, mutlaka görmeniz gereken bir cennet.

Batman’a Tatil İçin Ne Zaman Gidilir

 • Batman’da Akdeniz iklimiyle karasal iklim arasında bir iklim görülüyor. Bu yüzden kış mevsimi bazı dönemlerde fazla sert geçmezken, yaz mevsiminde ise çok fazla yağış düşebiliyor. Yaz mevsiminde bazen de hava sıcaklığı 45 dereceyi bulabiliyor. Bu yüzden Batman tatiliniz için en ideal aylar olarak ilkbahar ayları ve yağışın olmadığı yaz dönemini tercih edebilirsiniz.

Batman Otelleri

 • Sadece Oda, Oda-Kahvaltı ve Yarım Pansiyon seçenekleriyle hizmet veren şehir merkezindeki Batman otelleri, klasik şehir otelleri olarak tanımlanabilir. Bu tesisler arasında yüksek kapasiteli lüks olanlar da bulunuyor, biraz daha butik bir havaya sahip olanlar da….

Batman’a Nasıl Gidilir?

 • Batman’a ulaşmanın en pratik yolu uçak. Şehir merkezine sadece 10 kilometre mesafede bulunan Batman Havalimanı’na seferi bulunan firmaları inceleyip size en uygun bileti almak için Batman uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine Batman Belediyesi’nin halk otobüsleriyle ya da taksiyle rahatça ulaşabilirsiniz.

Batman’da Ulaşım

 • Halk otobüsleri Batman’da şehir içi ulaşımda da en fazla tercih edilen araçlar. Dilerseniz taksiyle ya da araç kiralayarak da şehir içi ulaşım sorununuzu pratik bir şekilde çözebilirsiniz. Zira şehir merkezinin nüfusu 400 bin civarında olduğu için Batman’da trafik sorunu gibi bir dert yok.

Batman’da Gezilebilecek Yerler

 • Batman’da insanoğlunun tarihinden izler taşıyan tarihi ve kültürel değerleri mutlaka görmelisiniz.

Hasankeyf

 • Ne zaman kurulduğu net olarak bilinmeyen Hasankeyf’te yerleşimin insanların mağaralarda yaşadığı çağlarda başladığı tahmin ediliyor. Bölgede bulunan ve sayısı üç bini aşan mağaralarda hâlâ bazen sıcaktan bunalan insanlar kısa süreyle yaşıyorlar. Bu mağaraları ziyaret ettikten sonra, M.S. 4. yüzyılda Bizanslılar tarafından inşa edilen Hasankeyf Kalesi’ni de mutlaka görmelisiniz.


  639 yılında Emeviler tarafından fethedilen Hasankeyf, daha sonra Abbasiler, Artuklular, Eyyubiler ve Osmanlılar’a da ev sahipliği yaptığı için, tüm bu medeniyetlerden zengin izler taşıyor.Memikan Köprüsü

 • Müslümanların bölgede hakimiyet kurmalarından sonra inşa edilen iki ünlü Hasankeyf köprüsünden biri olan Memikan köprüsü, İpek Yolu üzerinde stratejik bir noktada bulunuyor.

Malabadi Köprüsü

 • Türkülere konu olan bu köprü Abbasiler döneminde inşa edilmiş. Mostar Köprüsü’nün ikizi olan ve Batman Çayı üzerinde yer alan köprü gerçek anlamda bir sanat eseri. 

On Kemerli Köprü

 • On Kemerli Köprü, 1944’ten beri tren geçişlerini sağlıyor.

Hızır Bey Camii ve İbrahim Bey Camii

 • Batman’ın en eski camileri arasında bulunan Hızır Bey Camii 1512 yılından beri ayakta. 1705 yılında inşa edilen ve kitabesi günümüze kadar ulaşan İbrahim Bey Camii de Batman’da mutlaka görmeniz gereken bir başka tarihi eser.

Mor Kiryakus Manastırı

 • Birçok dine beşik olmuş bu coğrafyada inanç turizmi noktaları tabii ki camilerden ibaret değil. Süryani Hristiyanları tarafından kutsal kabul edilen Mor Kiryakus Manastırı ve Mor Aho Manastırı, büyüleyici mimarileriyle sizleri bekliyor. 

Hallan Çemi Höyüğü

 • Kaletepe’de yer alan bu höyüğün 10 bin yıllık bir tarihi olduğu düşünülüyor. O dönemlerde burada yaşayan insanlarım tarımla uğraştığı ve mercimek ile bezelye ekip biçtiği de yine bu höyükte yapılan kazılarla gün ışığına çıkarılmış bilgiler.

Batman’da Ne Yenir?

 • Batman, damak zevkine çok önem verilen bir coğrafyada yer alıyor. Tirşik, mehir, içli köfte, şambörek, yeşil mercimek çorbası, kuru dolma ve avşork başta olmak üzere birçok yerel lezzeti tatmayı ihmal etmeyin.

Batman Otellerini Neden Seçmeliyim?

 • Mezopotamya’nın bereketli topraklarında, insanoğlunun geçmişine ışık tutan sayısız tarihi eseri görmek istiyorsanız Batman otellerine bir an önce rezervasyon yaptırmalısınız.

Batman Tatil Önerileri

 • Eğer vaktiniz varsa Batman’da Hasankeyf Yolgeçen Hanı, El Rızk Camii ve Zeynel Bey Kümbeti’nin yanı sıra Kozluk, Rabat, Kandil, Beksi ve Pertükan kalelerini de görebilirsiniz.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.