Afyonkarahisar Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
23 / 23
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Afyonkarahisar Otelleri

Sırala

Afyon Otelleri

Mustafa Kemal Atatürk, ulusunun kaderini değiştiren "Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz; İleri!" sözünü Afyon'da söylemiştir.

Afyon Kalesi

Afyon'un tam ortasında ihtişamla yükselen Afyon kalesi kentin en önemli sembolü. MÖ 1350 yıllarında Hitit İmparatoru II. Murşili zamanında inşa edilen kale aynı zamanda "Karahisar Kalesi" olarak da anılıyor. Kaleye çıkarak tarihi kalıntıları görebilir, Afyon manzarasını yukarıdan izleyebilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Gazlıgöl Kaplıcası

Afyon merkeze sadece 20 km mesafede bulunan bu şifalı kaplıcalar, yoğun mineralleri suları ile pek çok hastalığın tedavisine yardımcı oluyor. Birbirinden konforlu Afyon Otelleri ve Afyon termal otellerinin bulunduğu Gazlıgöl Kaplıcası, yenilenmek isteyenler için ideal bir yer.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

Köklü bir geçmişe sahip olan Afyon'da gezilecek yerlerin önemli bir kısmını tarihi eserler ve yapılar oluşturuyor. Sultan Divani Mevlevihanesi, Afyon Ulu Camii ve Afyon Arkeoloji Müzesi bu mekanlardan bazıları.

Damak Zevki

Afyon yemekleri denilince akan sular durur! Afyon'a kadar gelmişken bol bol sucuk ve kaymak tüketin, pişman olmayacaksınız!

Faydalı Bilgiler:

  • Afyon'da kış ayları genelde sert ve kar yağışlı geçiyor. Bu yüzden Afyon gezinizi bahar ve yaz aylarına denk getirmenizde fayda var.

Gece Hayatı

Afyon'da aktif bir gece hayatı ve fazla sayıda mekan bulunmuyor. Merkezde bulunan Bahçem Pub, özellikle üniversiteli gençlerin uğrak yeri olan keyifli bir mekan.