Sarigerme Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Sarıgerme Otelleri

Sonuçları filtrele
12 / 12
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
Daha Fazla Yükle

Sarıgerme

Yıllarca mütevazı bir balıkçı köyü olmasının ardından, turizm açığını büyük adımlarla telafi ederek; bu adımı birbirinden güzel Sarıgerme Otelleri ile taçlandıran Sarıgerme, Ege'nin en güzel olduğu yerlerden biri.

Sarıgerme, Antik Roma döneminde rüzgardan korunan güvenli bir liman olarak kullanılmaktaydı.

Pisilis Antik Kenti Kalıntılar

En eski Sarıgerme Otelleri'nden olan İber Hotel'in kumsalında, İyonya kenti Psilis'in kalıntılarını görebilirsiniz.

Babaada

Sarıgerme Plajı'nda 1 mil açıkta bulunan Babaada, soğuk akıntıları ile doğal bir klima etkisi yaratıyor. Sörf ve yelkencilerin tercih ettiği adacığa yüzerek ulaşmak mümkün... Ayrıca tüplü dalış ve şnorkel tutkunları da bu aktiviteler için Babaada çevresini tercih ediyorlar.

Plajlar

İncecik kumlu plajları ile meşhur Sarıgerme'nin en güzel plajları, Sarıgerme Halk Plajı ve Babaada Plajı'dır. Sarıgerme'de bulunan mavi bayraklı plajlar caretta caretta yumurtalarına ev sahipliği yaptığı için sıkı bir şekilde korunuyor.

Damak Zevki

Sarıgerme yemekleri genelde taptaze balık ve mis kokulu zeytinyağlı mezelerden oluşuyor. Ancak bölgenin spesiyali kesinlikle ızgara levrek ve mis kokulu narenciye marmelatları.

Faydalı Bilgiler

  • Sarıgerme'yi cazip kılan bir diğer özelliği de, Dalaman'a olan 7 km'lik uzaklığı ile havalimanına en yakın plaj olması.
  • Son yıllarda açılan büyük tesislerin yanı sıra Sarıgerme butik otelleriyle de turistlerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Gece Hayatı

İskele bölgesinde bulunan bar ve restoranlarla yetinmeyip daha hareketli bir gece geçirmek isterseniz rotanızı Marmaris'e çevirebilirsiniz.