Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 10)
FİLTRELERİ SIFIRLA
FİLTRELERİ SIFIRLA
Fiyat Aralığı
Konaklama Tipi
Misafir Puanı
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Ören Otelleri

için toplam 10 tesis bulduk!
10 tesisten en popüler 1 tanesi listeleniyor.
Tesisler kullanıcı seçimine göre; artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve "Etstur sıralamasına" göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puanı seçildiğinde tesisin Otelpuan puanına göre, "Etstur sıralaması" seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı takdirde, Etstur sıralaması uygulanır.
Fiyat ve İndirimler Hakkında Bilgilendirme

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

Filtreleme kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

FİLTRELERİ SIFIRLA

Ören Milas

 • Muğla’nın Milas ilçesinin Ören beldesi, hem masmavi denizinin, hem yemyeşil doğasının hem de Herakleia ve Keramos Antik Kentleri gibi tarihi değerlerinin tadını çıkarabileceğiniz bir tatil rotası.

Ören’e Tatil İçin Ne Zaman Gidilir

 • Ören’de yaz sezonu ilkbaharın ortalarında başlıyor ve 2018 sonbaharının ortalarına kadar burada denize girmek mümkün. Siz de bu aylar arasındaki herhangi bir dönemde gönül rahatlığıyla Ören Milas otellerine rezervasyon yaptırabilirsiniz.

   

  Şirin bir belde olan Ören’deki tesislerin sayısı çok fazla değil ancak bu tesisler çeşitlilik bakımından oldukça avantajlı. Oda kahvaltı ve yarım pansiyon seçenekleriyle hizmet veren Ören Milas otelleri arasında büyük yazlık oteller de var, butik otel konseptine yakın küçük oteller de… Ören’de ayrıca ekonomik bir apart otel tecrübesi yaşayabileceğiniz tesisler de bulabilirsiniz.

Ören’e Nasıl Gidilir?

 • Ören’e ulaşmak için en pratik yol uçakla Milas-Bodrum Havalimanı’na gitmek. Bu havalimanına seferi bulunan havayolu firmalarını inceleyip size en uygun bilet almak için Milas-Bodrum uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz. Havalimanından Ören’e kadarki 50 kilometrelik yolu havalimanı servisiyle, araç kiralayarak ya da taksiyle katedebilirsiniz.

   

  Eğer karayolunu tercih ediyorsanız ETS’nin tecrübeli kaptanlarının kullandığı lüks ve konforlu otobüslerle Bodrum’a gidip buradan Ören’e de geçebilirsiniz.

Ören’de Ulaşım

 • Ören, Muğla’nın birçok noktasında olduğu gibi toplu ulaşımın pratik olduğu bir yer. Minibüslerle ve belediye otobüsleriyle hem beldenin hem ilçenin hem Muğla genelinin birçok noktasına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ören’de Gezilebilecek Yerler

 • Ören’de Gezilebilecek Yerler

  Ören’de görmeniz gereken iki antik kent bulunuyor:

   

  ●      Herakleia Antik Kenti: Latmos olarak da anılan bu antik kentin kalıntıları Bafa Gölü’nün hemen bitiminde, Çamiçi Köyü’nde bulunuyor. M.Ö. 7 yüzyıldan kalma bu antik kent, ayakta olduğu dönemde bölgenin en önemli liman kentlerinden biriydi. Kentte Athena Tapınağı, agora, Yediler Manastırı, Pantokrator Mağarası’nı, nekropol ve kaya mezarlarını mutlaka görmelisiniz.

  ●      Keramos Antik Kenti: Gökova Körfezi kıyısındaki bu antik kent geçmişte bölgedeki çömlekçilik faaliyetlerinin merkeziydi. Günümüzde Zeus Tapınağı, Roma Tapınağı, anıt mezarlar ve çeşme binası hâlâ iyi durumda. Öte yandan şehrin surlarının bir kısmı da hâlâ ayakta.

Ören Plajları

 • Ören’de denize girebileceğiniz en popüler nokta Ören Halk Plajı. Bu nokta ayrıca banana, jet ski ve deniz bisikleti gibi su sporları açısından da bir hayli rağbet gören bir plaj. Plajda ayrıca futbol turnuvaları da düzenleniyor.

   

  8 kilometrelik bir sahil şeridi bulunan Ören’de bu şeridin neredeyse tamamında denize girebilirsiniz. Üstelik Gökova Körfezi’nden esen lodos, yaz aylarında doğal bir klima işlevi görüyor.

Ören Otellerini Neden Seçmeliyim?

 • Eğer hesaplı bir tatil yaparken bir yandan da masmavi denizi ve yemyeşil doğasının tadını çıkarabileceğiniz bir rota arıyorsanız Ören tam size göre. Üstelik Ören otellerinde konaklarken bölgenin kadim tarihinden izler taşıyan birçok noktaya da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Ören Tatil Önerileri

 • Ören’de kalırken Ören çevresinde gezilebilecek yerlere de gitmenizi öneririz. Ören’e 40 kilometre mesafedeki Beçin Kalesi Bizanslılar tarafından inşa edilmiş, Menteşeoğulları döneminde ilk büyük restorasyonunu geçirmiş, 1974’teki son büyük restorasyon sayesinde de günümüze sapasağlam ulaşabilmiş etkileyici bir yapı. Ayrıca ilçe merkezine gitmişken Milas Müzesi’ne gidip bölgede yapılan kazılarda gün ışığına çıkarılan tarihi eserleri görebilirsiniz. Uyku Vadisi ve Çökertme Koyu da Milas’ın mutlaka görülmesi gereken noktaları arasında yer alıyor.