Kartalkaya Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
7 / 7
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Kartalkaya Otelleri

Sırala

Kartalkaya Otelleri

Sarıalan Yaylası

Sarıalan Yaylası, Kartalkaya gezinizde uğramanız gereken yerler arasında mutlaka bulunmalı. Bolu-Kartalkaya yolu üzerinde yer alan Sarıalan Yaylası, yaz aylarında mayıs çiçekleri kış aylarında ise karla kaplı manzaralarıyla kendine hayran bırakıyor. Doğal yayla ortamını merak edenlerdenseniz Sarıalan Yaylası sizi bekliyor!

Saraycık Gölü

Dağlarla çevrili, muhteşem görüntüsü ile Saraycık Gölü, misafirlerine doğanın bütün güzelliklerini sunuyor. Saraycık Gölü'nün çevresinde kamp alanları ve konaklama birimleri de bulunuyor.

Yedigöller

Kartalkaya'da ne yapılır, nereler gezilir diye düşünenler yakın yerleri gezi listenize ekleyebilir. Gezilecek yakın yerlerin en başında Yedigöller bulunuyor. Bolu'nun Mengen ilçesinden gidebileceğiniz Yedigöller, adeta bir orman denizi… Yedigöller'de; sarıçam, karaçam, meşe, kızılağaç, gürgen, köknar, karaağaç, porsuk ve ıhlamur gibi değişik türde ağaçlara rastlayabilirsiniz. Burada doğal hayatı gözlemleyip, kamp, piknik ve yürüyüş yapabilirsiniz. Fotoğraf çekmek için de ideal bir yer…

Abant Gölü Tabiat Parkı

Kartalkaya gezinizde bol vaktiniz varsa eğer, listenize Abant Gölü'nü de ekleyebilirsiniz. Kartalkaya'ya kadar gelip, bu doğal güzellikleri görmeden dönmek olmaz! Çam ve köknar ağaçlarının muhteşem görüntüleri ile sizi karşılayan Abant Gölü'ne hayran kalacaksınız. Dileyenler Abant Gölü'nün çevresinde yer alan otellerde de konaklayabilir.

Damak Zevki

Bolu'ya bağlı bir belde olan Kartalkaya sadece bir kayak merkezi değil, lezzetin de merkezi durumda… Bu bölgede yetişen aşçıların tarihi Osmanlı İmparatorluğu'na kadar uzanıyor. Bu bölgeye gelen herkesin ilk tattığı lezzet; mangalda pişen sucuk oluyor. Sucuk-ekmek dışında bu bölgede tereyağında pişirilen alabalığında tadına doyum olmuyor. Bunların yanı sıra Kartalkaya'ya gelmişken enfes bir köy kahvaltısı da yapmalısınız.

Kartalkaya'da tadına bakabileceğiniz diğer Bolu lezzetleri ise; imaret çorbası, ovmaç çorbası,  Patatesli köy ekmeği, orman kebabı, katık, kaldırık dolması, Kıbrıscık pilavı, ekmek aşı Mudurnu baklavası, uğut tatlısı ve kaşık atmaçtır.

Faydalı Bilgiler

Kartalkaya'yı ve çevresini gezdikten sonra Bolu'ya da uğramalısınız. Bolu'nun tarihi ve kültürel yerlerini de görmelisiniz.
Yarı ılıman iklime sahip olan Kartalkaya, Batı Karadeniz ve Karadeniz ilkim tiplerinin içinde yer alıyor.
Kayak denince Türkiye'de ilk akla gelenlerden olan Kartalkaya kayak merkezi, aralık ayının başından mart ayının sonuna kadar kayak için uygun.
Kartalkaya'da kızak, kayak ve snowborad kiralama hizmeti veriliyor.

Alışveriş Zamanı

Şehir merkezinde süs eşyası, hediyelik eşyalar, takı ve özel objeler bulabilirsiniz. Kartalkaya'ya gidenler genellikle çam kolonyası, çikolata, fındık şekeri kabaklı gözleme ve çam balı almayı tercih ediyor. Mudurnu'nun köpük helvası ve saray helvasından da mutlaka almalısınız. Yöresel lezzetler arayanlar içinse; tereyağı ve kaymağı öneririz.

Gece Hayatı

Kartalkaya'da gece hayatı genel olarak tesislerin restoran ve barlarında yaşanıyor. Tesislerde hemen her akşam partiler, eğlenceler ve dans geceleri düzenleniyor. Bazı günlerde ise konserler gerçekleştiriliyor. Bunların yanı sıra Ünlü DJ'ler de performanslarını sergiliyor. Kartalkaya'nın gece hayatı oldukça hareketli…