Aylar
Özel Dönemler

Antalya Gazipaşa Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Antalya Gazipaşa Otelleri

Sonuçları filtrele
4 / 4
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

GAZİPAŞA

Antalya'nın en doğusundaki ilçe olarak da bilinen Gazipaşa'nın adı genelde şehrin popüler tatil rotaları arasında anılmıyor. Ancak hem cennet koyları, hem tarihi güzellikleri sayesinde Gazipaşa mutlaka şans verilmesi gereken bir yer. Üstelik ilçede bir havalimanı bulunduğu için, Gazipaşa kısıtlı zamanda bir güney tatili yapmak isteyenler için de ideal bir rota.


Gazipaşa'ya Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Gazipaşa'da yılın ortalama altı ayında tatil yapmak mümkün. İlçede mayıs ayıyla birlikte hareketlenmeye başlayan tatil sezonu ekim ayının ilk günlerine kadar devam ediyor. 


Gazipaşa Otelleri

Merkezi deniz kıyısında olmayan tek Antalya ilçesi olarak da bilinen Gazipaşa'da otellerin sayısı çok fazla değil. Oda-Kahvaltı seçeneğiyle hizmet sunan Gazipaşa otellerinde spor salonu ve sauna gibi hizmetlerden faydalanabilir, gününüzün büyük bölümünü bölgedeki tarihi güzellikleri görerek ya da denize girerek geçirebilirsiniz.

Gazipaşa'ya Nasıl Gidilir?

Adını ilçeden alan Antalya Gazipaşa Havalimanı tabii ki buraya ulaşmanın en pratik yolu. Birçok hava yolu firmasının bu havalimanına düzenlediği seferlere bakıp size en uygun bileti almak için Antalya uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz. Havalimanına indikten sonra servisle, taksiyle ya da belediye otobüsüyle ilçe merkezine rahatça ulaşabilirsiniz. 


Eğer hava yolunu tercih etmiyorsanız ETS'nin deneyimli ve güvenilir kaptanlarının kullandığı lüks ve konforlu otobüslerle Alanya'ya kadar gidip burada aktarma yaparak kalan 43 kilometrelik mesafeyi kat edebilirsiniz.


Gazipaşa'da Ulaşım

Gazipaşa toplu ulaşım seçeneklerinin çok olduğu bir ilçe. Minibüslerle ve belediye otobüsleriyle dilediğiniz her noktaya rahatça gidebileceğiniz gibi taksi de kullanabilirsiniz.


Gazipaşa'da Gezilebilecek Yerler

Tarihi M.Ö. 2. yüzyıla dayanan bölgede başta tarihi güzellikler olmak üzere mutlaka görülmesi gereken birçok yer bulunuyor.


Selinus Antik Kenti

Hititlerden kalma Selinus Antik Kenti hem kalıntılarıyla hem de manzarasıyla mutlaka görülmesi gereken bir yer. Antiochis Antik Kenti ile Aytap adıyla da anılan İotape Antik Kenti de bölgenin 22 asırlık tarihine tanıklık etmek için uğrayabileceğiniz yerler.

Koru Plajı

Bu plajda bulunan doğal havuzlar hayatınızın en ilginç yüzme tecrübelerinden birini vadediyor. Ayrıca yaz aylarında caretta caretta kaplumbağaları bu doğal havuzlara yumurta bırakıyor.


Gazipaşa Plajları

Koru Plajı Gazipaşa'da yüzebileceğiniz tek yer değil. İlçe merkezine yakın birçok irili ufaklı plajın yanı sıra, 23 kilometrelik bir yol kat etmeyi göze alanları bekleyen Delik Deniz ve Kral Koyu da eşsiz bir güzelliğe sahip. Buranın masmavi denizinde yüzerken, suyun asırlar boyu yavaş yavaş meydana getirdiği muhteşem kaya oluşumlarını da görebilirsiniz. 


Gazipaşa Otellerini Neden Seçmeliyim?

Eğer hem turizm cenneti Antalya'nın bir ilçesinde tatil yapmak hem de havalimanından indikten sonra saatlerce vakit kaybetmemek istiyorsanız Gazipaşa otelleri sizin için doğru adres. Cumartesi sabah erkenden yola çıkıp pazar gecesi dönecek olsanız bile Gazipaşa'nın tadını çıkaracak kadar vakit bulabilirsiniz.


Gazipaşa Tatil Önerileri

Burada konaklarken eğer vaktiniz varsa Gazipaşa yakınlarında gezilebilecek yerleri de mutlaka görmelisiniz. Bu yerlerin başındaysa tabii ki sadece 40 kilometre uzaklıktaki cennet turizm ilçesi Alanya geliyor. Eğer aracınız varsa bu 40 kilometrelik sahil yolu boyunca bakir kalmış birçok ufak koyu da keşfetmeyi unutmayın.