Aylar
Özel Dönemler

Eskişehir Apart Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Eskişehir Apart Otelleri

Sonuçları filtrele
1 / 1
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Eskişehir Apart Otelleri

Türkiye'nin en önemli öğrenci kentlerinden olan Eskişehir, ziyaretçilerine sadece tarih ve kültür değil, hareketli bir sosyal hayat da sunuyor. İstanbul ve Ankara'dan işleyen hızlı tren seferleri, şehre olan ilginin artmasına vesile olurken, Eskişehir, Orta Anadolu'nun yükselen turizm merkezi olarak dikkat çekiyor. Porsuk Çayı kıyısındaki Adalar, Tarihi Odunpazarı Semti, Sazova Bilim Parkı, Kentpark gibi gezilecek noktalara sahip olan şehrin bir başka özelliği de bisiklet dostu bir kent olması. 


2018 yılı itibariyle Eskişehir'de her zevke ve bütçeye uygun konaklama seçenekleri bulunuyor. Eskişehir apart otelleri ise özellikle Tepebaşı ve Odunpazarı civarında yer alıyor. Hem ev konforu yakalamak hem de kendi yemek saatlerini ayarlamak isteyen ziyaretçilerin tercihi olan apart oteller, Eskişehir ziyaretinizi daha da unutulmaz kılacak keyifli seçenekler sunuyor. 


Eskişehir'e Ne Zaman Gidilir?

Eskişehir'de hakim olan karasal iklim, kışların soğuk ve yağışlı geçmesine neden oluyor. Nisan ayından itibaren ısınmaya başlayan hava, özellikle haziran ve temmuz aylarını Eskişehir için son derece uygun hale getiriyor. Karasal iklimin bir diğer özelliği olan gece gündüz ısı farkı, Eskişehir'de de kendini hissettiriyor. Yaz aylarında dahi, geceleri 10-12 dereceye varan sıcaklık farklarına tanık olabiliyorsunuz. Bu nedenlerle, Eskişehir'i ziyaret için yaz ayları öncelikli olarak öneriliyor.

Eskişehir'e Nasıl Gidilir?

Eskişehir'e, Belçika'dan gelen tarifeli yaz seferleri ve bazı organizasyonlar dışında havayolu uçuşu bulunmuyor. Bunun yerine hızlı tren var. İstanbul, Ankara ve Konya'dan direkt trenle Eskişehir'e ulaşabiliyorsunuz. İstanbul- Eskişehir arasında günde 5 kere işleyen hızlı tren, yolculuk süresini de 2,5 saatte tamamlıyor. Ankara için ise bu süre 1 saat 23 dakika. Eskişehir Tren Garı, tam şehrin ortasında olduğu için, gardan çıktıktan sonra merkezdeki yerlere yürüyerek de gidebiliyorsunuz. Otobüsü tercih edecek olursanız, tüm büyükşehirlerden direkt Eskişehir Otogarı'na ulaşabilirsiniz. Otogardan tramvay, dolmuş ya da taksilerle şehir merkezine ulaşım çok kolay. 

Eskişehir'de Ulaşım

Son yıllardaki atılımla, şehir trafiğini hafifleten ve şehir içi bisiklet kullanımını yaygınlaştıran bir şehir olan Eskişehir'de şehir içi ulaşım tramvay (Estram), otobüs ve minibüslerle sağlanıyor. Eskişehirlilerin en çok tercih ettiği ulaşım aracı olan tramvay, 2004'ten beri hizmet veriyor. 

Eskişehir'de Gezilebilecek Yerler?

İçinden geçen Porsuk Çayı sayesinde, sanki bir sahil kasabası havasına sahip Eskişehir'in gezilecek yerleri saymakla bitmiyor. Başta Tarihi Odunpazarı Semti olmak üzere, pek çok müze, park, çarşı ve cami, aynı zamanda sosyal hayatı da çok hareketli olan bu şehrin en turistik ve görülmesi gereken yerlerini oluşturuyor.


Sahip olduğu 2 üniversite sebebi ile büyükçe bir öğrenci kitlesini misafir eden Eskişehir'in sosyal hayatı, Doktorlar Caddesi adıyla bilinen, resmi adı İsmet İnönü Caddesi olan hareketli alan çevresinde dönüyor. Üst paraleli Barlar Sokağı olan caddenin, alt paralelinde Porsuk Çayı yer alıyor. Trafiğe kapalı olması sebebi ile İstiklal Caddesi'ne benzetilen Doktorlar Caddesi, pek çok mağaza, kafe ve şehir heykeline ev sahipliği yapıyor. Bu özelliklerinden dolayı, Eskişehir'i gezmek için güzel bir başlangıç noktası oluşturuyor. 


Şehri boydan boya bölen 12 km uzunluğundaki Porsuk Çayı'nda durgun su sporları yapılırken, üzerinde bot ve gondollarla da gezilebiliyor. Eskişehirlilerin buluşma noktası haline gelen Porsuk Çayı boyunca özellikle Adalar adlı bölge, gençler arasında popülerliğini koruyor.


Tarihi Odunpazarı

Eskişehir'in en eski bölgesini oluşturan Odunpazarı Semti'nde, Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerinden olan Odunpazarı evleri yer alıyor. Yakın zamanda restore edilen sokaklarda dolaşarak, Odunpazarı'ndaki diğer cazibe noktalarına yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Balmumu Müzesi, Kurşunlu Camii, Lületaşı Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi gibi pek çok gezilecek yeri yarım gün ayırarak ziyaret edebilirsiniz. Özellikle Kurşunlu Camii ve Külliyesi, kentin en önemli dini yapılarını oluştururken, El Sanatları Çarşısı'na da ev sahipliği yapıyor. Pek çok sanatçı, El Sanatları Atölyesi'nde ürettikleri süsleme, cam, tezhip eserleri burada satışa sunuyorlar. 

Bilim Sanat ve Kültür Parkı: Sazova

Sazova Parkı, Eskişehir parkları arasında en ünlüsü. Eskişehir-Kütahya yolu üzerinde yer alan park, çocuklu ailelerin keyifli zamanlar geçireceği farklı bölümlerden oluşuyor. Hayvanat Bahçesi, Sualtı Dünyası, Korsan Gemisi, Japon Bahçesi, Uzay Evi gibi gezilecek mekanlar dışında, kafe, restoran ve hediyelik dükkanları da yer alıyor. Sazova Parkı'nın tamamını dolaşmak isterseniz, bir tam gün ayırmanız tavsiye ediliyor.

Kentpark

Eskişehir'in bir başka ünlü parkı; Kentpark, şehirlerarası otobüs terminalinin karşısında yer alıyor. İçinde yapay bir plaj bulunan parkın yürüyüş yolları, havuzları, oyun parkları, restoran ve kafeleri özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor.