Aylar
Özel Dönemler

Karabük Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Karabük Otelleri

Sonuçları filtrele
74 / 74
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Karabük Otelleri

KARABÜK

Özgün mimariye sahip tarihi evleriyle Karabük, sokaklarında gezerken Osmanlı döneminin atmosferini yaşayabileceğiniz bir rota. Sadece evleriyle değil, diğer tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle Karabük, Türkiye'nin mutlaka görülmesi gereken noktalarından biri.

Karabük'e Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Karadeniz iklimiyle karasal iklim arasında bir geçiş iklimine sahip olan Karabük'e kış ayları hariç 2018 yılının her döneminde gidebilirsiniz. Bir başka deyişle Karadeniz kıyısındaki şehirler kadar yağış almayan, İç Anadolu şehirleri kadar da soğuk olmayan Karabük'te yılın büyük bölümünde hiçbir problem yaşamadan konaklamak mümkün.

Karabük Otelleri

Sadece oda, oda kahvaltı ve yarım pansiyon seçenekleriyle hizmet veren Karabük otelleri, bölgenin tarihi dokusuyla çok uyumlu tesisler. Burada uzun yıllar boyunca konak olarak kullanılmış yapılarda konaklayabilirsiniz. Karabük otellerinin büyük bölümünü oluşturan bu konaklar haricinde dünyaca ünlü otel zincirlerinin şubelerinde, klasik şehir tipi otellerde, apart ve pansiyonlarda kalmak da mümkün.

Karabük'e Nasıl Gidilir?

Karabük'e uçakla gitmek isterseniz Kastamonu Havalimanı'na inmeniz gerekiyor. Buraya seferi olan birçok firmayı inceleyip size en uygun bileti satın almak için Kastamonu uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz. Kastamonu'ya indikten sonra kalan 120 kilometrelik yolu araç kiralayarak, havalimanı servisiyle veya otelinizin havalimanı transfer hizmetinden faydalanarak rahatlıkla alabilirsiniz.


Eğer özel aracınızla yola çıkmak isterseniz Karabük'ün İstanbul'a uzaklığı 400, Ankara'ya uzaklığıysa 230 kilometre. Ayrıca Türkiye'nin birçok noktasından Karabük'e direkt otobüs seferi düzenleyen birçok firma da var.

Karabük'te Ulaşım

Karabük'te ulaşım için belediye otobüsü, minibüs ve taksi gibi seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

Karabük'te Gezilebilecek Yerler

Karabük'te görmeniz gereken ilk yapılar tabii ki tarihi Safranbolu evleri. Sayıları 2 binin üzerindeki bu tarihi evlerin yarıya yakını koruma altına alınmış durumda. Tarihleri 1800'lü yılların başlarına kadar uzanan bu taş ev ve konaklarla süslü caddelerde dolaştığınızda kendinizi Osmanlı döneminde yaşıyor sanabilirsiniz. Bu evler haricinde Karabük'te gezilebilecek yerler ise şöyle:


  • Tokatlı Kanyonu: Tokatlı Köyü ile Eski Çarşı'yı birleştiren bu doğa harikası kanyonda nehir kenarında ve kuş cıvıltıları eşliğinde yürüyüş yaparken kendinizi büyülenmiş hissedeceksiniz. Eğer kanyona yukarıdan bakmak isterseniz Kristal Teras'a gidebilirsiniz. Uçurumun kenarına inşa edilen bu cam platformun üzerinde durup aşağıya baktığınızda Tokatlı Kanyonu'nun güzellikleri de ayaklarınızın altına serilmiş olacak


  • İncekaya Su Kemeri: Bir zamanlar Safranbolu'ya su taşımak için yapılmış olan bu kemer hâlâ iyi durumda. 116 metre uzunluğunda ve altı kemere sahip olan bu yapının altındansa Tokatlı deresi geçiyor.


  • Bulak Mencilis Mağarası: Bu mağaraya girebilmek için öncesinde 150 basamaklı bir merdiveni tırmanmanız gerekiyor. Ama bu gözünüzü korkutmasın zira mağarada milyonlarca yıllık damlataşlar, sarkıtlar ve dikitler büyüleyici güzellikleriyle sizleri bekliyor.


  • Safranbolu Kent Tarihi Müzesi: Tarihi değeri bu kadar yüksek olan bir coğrafyada bölgeye dair tüm bilgilere, yapılan kazılarda gün ışığına çıkarılan eserlere ve bölgenin ünlü el sanatlarıyla ilgili yapılan sunumlara bu müzede ulaşabilirsiniz.


  • Kaymakamlar Gezi Evi: Üç katlı bu ahşap binanın her odasında, geleneksel kilimler, giysiler ve ocaklar gibi yöre halkının yaşayışından kesitler bulunuyor.


  • Cinci Han: 1645 yılında inşa edilen ve yakın dönemde restore edilen iki katlı bu muhteşem handa soluklanıp çayınızı yudumlamayı ihmal etmeyin.

Karabük'te Ne Yenir?

Karabük'te gezilecek yerler kadar tadına bakmanız gereken yemek çeşitleri de oldukça fazla. Safranbolu'nun ünlü kuyu kebabını ve keşkeğini mutlaka tatmalısınız. Ayrıca yine bu bölgeye özgü olarak pişirilen tarhana, asma yaprağı, erişte, Safran lokumu ve marmelatların tadına bakmayı da unutmayın.

Karabük'te Alışveriş

Karabük sokaklarında dolaşırken karşınıza çıkacak birçok tezgahta yöre halkının el emeği göz nuru olan geleneksel kıyafetlerden, takılardan ve diğer el işi ürünlerinden satın alabilirsiniz.

Karabük Otellerini Neden Seçmeliyim?

Tüm yıl boyunca çalışıp didinip hak kazandığınız tatilinizi yazlık destinasyonlarda geçirmek istemeniz çok doğal. Yine de yıllık izninizden kullanmak zorunda kalmadan ya da hafta sonuyla sadece bir iş gününü birleştirerek bir yerlere kaçmak istediğinizde mutlaka Karabük'e de şans vermelisiniz. Zira Karabük otellerinde kalırken asırlık konaklarda yaşamanın ve tarihi sokaklarda dolaşmanın nasıl bir his olduğunu keşfedebilir, bir anlamda zamanda yolculuk yapabilirsiniz.

Karabük Tatil Önerileri

Karabük'te kalırken, eğer vaktiniz varsa Karabük çevresinde gezilebilecek yerlere de uğrayabilirsiniz. Karabük Yenice Kent Ormanı'na ve Eğriova'ya gidip doğayla baş başa huzurlu bir zaman geçirebilir ya da şehrin birçok noktasında bulunan yörük köylerinde alternatif bir tatil tecrübesi yaşayabilirsiniz.