Gumuldur Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Gümüldür Otelleri

Sonuçları filtrele
14 / 14
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Gümüldür

İzmir'in en şirin beldelerinden biri olan Gümüldür, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na yakın konumu ve tertemiz denizi sayesinde ailece yapılan hafta sonu tatil kaçamaklarının ideal rotaları arasında yer alıyor. Satsuma kokulu bu beldede tatil yapıp huzur bulmamak imkansız.

Gümüldür İzmir'in Menderes ilçesinin sınırları içinde yer alıyor. İzmir il merkezine 50 kilometre, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ise 35 kilometre mesafede yer alan belde, satsuma adı verilen mandalinasıyla ünlü. Kasım ayından itibaren turuncuya boyanan belde, yaz aylarının gelmesiyle yaklaşık 200 bin nüfuslu bir tatil cennetine dönüşüyor.

Gümüldür'e Nasıl Gidilir?

Gümüldür'ün en büyük avantajı beldeye ulaşımın çok kolay olması. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan sadece 35 kilometre uzaklıkta olması sayesinde buraya zahmetsizce gidebiliyorsunuz. Gümüldür'e gitmek için uçakla İzmir'e indikten sonra araç kiralayabilir ya da toplu taşıma araçlarını tercih edebilirsiniz.

Gümüldür Sahili

Gümüldür'ün sahil şeridi toplam 7 kilometre uzunluğunda. Sahil şeridi boyunca uzanan mavi bayraklı plajları size tertemiz bir deniz tecrübesi vadediyor. Ayrıca sahil şeridi boyunca uzanan restoranlarda harika bir deniz manzarasına bakarak karnınızı doyurabilirsiniz.

Gümüldür'de Gezilecek Yerler

Gümüldür Tabiat Parkı ya da halk arasında daha çok bilinen adıyla Gümüldür Orman Kampı, beldenin popüler rotaları arasında yer alıyor. Denizin zemini kum kaplı olduğu ve hemen derinleşmediği için özellikle çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Kolay ulaşılabilir bir tatil beldesinin en popüler rotalarından biri olduğu için özellikle hafta sonları ve resmi tatillerde biraz kalabalık olduğunu akıldan çıkarmadan gitmekte fayda bulunuyor.

Tarih ve arkeoloji meraklılarının GümülDür'e gelmişken görmeleri gereken üç antik kent var. Menderes ilçesinde bulunan bu ören yerlerinden ilki Klaros Kehanet Merkezi, Ahmetbeyli Vadisi'nin taban düzlüğünde yer alıyor.

12 İyon şehrinden biri olan Kolofon Antik Kenti ise Klaros'a 13 kilometre mesafedeki Değirmendere köyünde ziyaret edilebiliyor. Adı çeşitli kaynaklarda Kolophon olarak da yazılan antik kentin geçmişi MÖ 1000'li yıllara dayanıyor.

Bölgedeki üçüncü antik kent olan Notion Antik Kenti de Menderes ilçesi sınırları içinde yer aldığından Gümüldür'e çok yakın. Yöre halkının Kale olarak andığı antik kentin batı ve kuzey kapıları hâlâ ayakta. Kent sınırları içinde tiyatro, agora ve bir Athena Tapınağı da bulunuyor.

Gümüldür'de Ne Yapılır?

Mavi bayraklı tertemiz denizinde yüzmenin ve tarihi ören yerlerini gezmenin dışında Gümüldür'de yapılacak aktivitelerden biri tekne turuna çıkmak. Gümüldür'de hem sadece denize girilip dinlenebileceğiniz turistik tekne turları hem de olta sallayabileceğiniz balık turları düzenleniyor.

Üstelik beldede yapacaklarınız biterse yanı başınızda harika başka turizm beldeleri de bulunuyor. Gümüldür Çeşme arası bir buçuk saat, Gümüldür Kuşadası arası ise sadece bir saat.

Gümüldür'de Ne Yenir?

Gümüldür mandalinası yani satsuma, beldenin turizm dışındaki en önemli geçim kaynağını oluşturuyor. İnce kabuklu ve çekirdeksiz bu mandalina türünün zarı da varla yok arası. Satsuma harika aromasıyla en sevilen mandalina türleri arasında başı çekiyor.

Satsuma dışında beldedeki balık restoranları da oldukça rağbet görüyor. Burada taptaze balıkları tadarken sessiz ve sakin bir ortamda kendinizi dinlenmiş hissediyorsunuz.

Gümüldür'e Ne Zaman Gidilir?

Gümüldür hava durumunun müsait olduğu her an bir Gümüldür kaçamağı yapmak mümkün. Bu da yılın büyük bölümüne tekabül ediyor. Mayıs başından ekim sonuna kadar Gümüldür'de ortalama hava sıcaklığı 20 derecenin üzerinde seyrediyor. Üstelik en sıcak olduğu aylarda bile Gümüldür bunaltıcı bir havaya sahip değil. Gümüldür deniz suyu sıcaklığı da yılın büyük bölümünde yüzmeye imkan tanıyınca, belde harika bir tatil rotası haline getiriyor.

Gümüldür Otelleri

Gümüldür resort otel seçenekleriyle öne çıkan bir tatil beldesi. Ancak otel, butik otel ve pansiyonlarda da konaklamak mümkün. Özellikle erken rezervasyon yaptırmanız ve kampanyaları takip etmeniz durumunda çok uygun fiyatlarla Her Şey Dahil paketler bulabilir, dört dörtlük bir tatil tecrübesi yaşayabilirsiniz.