Aylar
Özel Dönemler

Demre Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Demre Otelleri

Sonuçları filtrele
14 / 14
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Demre

Türkiye'nin turizm cenneti Antalya'nın sevilen bölgelerinden Demre, hem denizin ve yemyeşil doğanın tadını çıkarmak hem de bölgedeki tarihi güzellikleri keşfetmek isteyenler için en ideal adreslerden biri. Eğer otelden çıkıp etraftaki güzelliklerin tadına varmadan kendini tatil yapmış hissedemeyenlerdenseniz, Demre'yi mutlaka görmelisiniz.


Demre'ye Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Antalya'nın tüm turistik noktaları gibi Demre'de de yaz sezonu bir hayli uzun. Mayıs ayından eylül sonuna kadar Demre'de harika bir tatil yapabilirsiniz. Hatta 2018 yılının ekim ayında bile Demre Otelleri'nde hesaplı bir şekilde konaklayıp denize girenler var.


Demre Otelleri

Demre, sadece tatil köylerinden oluşan ve tesisler dışında gündelik hayatın bulunmadığı bir yer değil. Aksine ilçede Sadece Oda, Oda Kahvaltı, Yarım Pansiyon ve Tam Pansiyon seçenekleriyle konaklayabileceğiniz tesisler çok daha mütevazı. Ancak bu tevazu, Demre'nin renksiz bir turizm beldesi olduğu anlamına gelmiyor. Demre'de dilerseniz taş evlerde ve köy evlerinde otantik bir konaklama tecrübesi yaşayabilir, dilerseniz pansiyonlarda ya da bungalovlarda kalabilirsiniz. Demre'deki toplam otel sayısı çok yüksek olmasa da tesislerin çeşitliliği sayesinde her fiyat beklentisine uygun bir otel bulmak çok kolay. Hemen ETS'ye gelin ve Demre Otelleri arasından seçiminizi yaparak yerinizi ayırtın.


Demre'ye Nasıl Gidilir?

Demre'ye hava yoluyla ulaşmak istiyorsanız öncelikle Antalya Havalimanı'na inmelisiniz. Uluslararası olan bu havalimanına seferi bulunan birçok firmayı inceleyip size en uygun uçak biletini almak için Antalya uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz. Antalya Havalimanı'ndan Demre'ye ulaşmak için 150 kilometre daha yol gitmek gerekiyor. Bu yolu da araç kiralayarak ya da havalimanı servisleriyle gidebilirsiniz.


Eğer kara yolunu tercih ediyorsanız ETS'nin deneyimli kaptanlarının kullandığı lüks ve konforlu otobüslerle Antalya'ya ulaşmak da bir başka seçenek.


Demre'de Ulaşım

Demre'de şehir içi minibüslerin ve taksilerin yanı sıra Antalya'nın diğer noktalarına gitmek için belediye otobüslerinden de faydalanabilirsiniz. 


Demre'de Gezilecek Yerler

Kale olarak da anılan Demre, antik çağlardan kalma bir bölge üzerine kurulu olduğu için burada gezilebilecek birçok tarihi değer var. Demre'de gezilecek yerler listenizin ilk sıralarına aşağıdaki yerleri mutlaka ekleyin.


Myra Antik Kenti

Bölgenin M.Ö. 5. yüzyıla uzanan tarihine tanıklık etmek için Myra Antik Kenti'ne gitmeli, buradaki kaya mezarlarını ve antik tiyatroyu mutlaka görmelisiniz.


St. Nicholas Kilisesi

Noel Baba Kilisesi olarak da bilinen bu kutsal yapı aynı zamanda Noel Baba efsanesine kaynaklık eden Aziz Nicholas'ın mezarına ev sahipliği yapıyor.


Andriake Antik Kenti

Likyalıların en önemli liman kentlerinden biri olan Andriake Antik Kenti'nde görebileceğiniz tarihi yapılar Myra'ya kıyasla daha kötü durumda. Ancak Andriake'den izleyebileceğiniz gün batımının güzelliğini başka bir yerde bulmak hiç kolay değil.


Demre Kuş Cenneti

Andriake Kuş Cenneti olarak da bilinen bu doğal yaşam alanında 149 farklı kuş türünü görebilirsiniz. İlçe merkezinin yanı başındaki bu yeşil cennete uğramayı ihmal etmeyin.


Diğer Antik Kentler

Likyalılardan kalma Soura Antik Kenti'ni, Hoyran Nekropolü'nü, Trysa Antik Kenti'ni, Kaleköy olarak da bilinen Simena Antik Kenti'ni, Üçağız olarak da anılan Theimussa Antik Kenti'ni ve Kyaenai ile Arykanda antik kentlerini de Demre'de gezilecek yerler listenize eklemenizi öneririz.


Demre Plajları

Demre'de konaklarken denize girmek için tercih edebileceğiniz en ünlü plaj Çayağazı Plajı. Yılın neredeyse altı ayında gönül rahatlığıyla yüzebileceğiniz Çayağzı'na haziran ve temmuz aylarında giderseniz yumurta bırakmak için buraya gelen caretta carettalarla karşılaşma ihtimaliniz de var. Demre'de ayrıca Sülüklü Plajı ve Taşdibi Plajı'nda da denize girebilirsiniz.


Harika Bir Tatil İçin Neden Demre Otelleri'ni Seçmeliyim?

Herkesin tatil anlayışı farklı… Eğer tüm vaktinizi Her Şey Dahil bir otelde geçirmek ve tüm ihtiyaçlarınızın siz kılınızı kıpırdatmadan karşılandığı bir tatil tecrübesi yaşamak istiyorsanız Demre size göre değil. Ancak şirin bir taş evde, bungalovda, Demre pansiyonlarında ya da otelde avantajlı fiyatlarla konaklayıp vaktinizi sadece plajlarda değil, bölgedeki doğal ve tarihi güzellikleri keşfederek geçirmek istiyorsanız Demre Otelleri'nde kaldığınız için pişman olmayacaksınız demektir.

Demre Tatil Önerileri

Demre'de tatil yaparken, Demre çevresinde gezilebilecek yerleri es geçmemenizi öneririz. Örneğin Kekova'ya mutlaka uğramalı ve burada tekne turuna çıkarak su altındaki güzellikleri görmelisiniz. Kekova'da kano turuna çıkmak da keyifli bir aktivite olabilir. Buraya kadar gelmişken vaktiniz varsa Türkiye'nin en popüler tatil rotalarından biri olan Kaş'a da uğramayı ihmal etmeyin.