Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maksimum’lu Ol

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maksimum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (37 / 37)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Konaklama Tipi
Bölge
Fiyat Aralığı
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Misafir Puanı
Olanaklar
Otel Tipi

Demre Otelleri

için toplam 37 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Demre

 • Türkiye’nin turizm cenneti Antalya’nın sevilen bölgelerinden Demre, hem denizin ve yemyeşil doğanın tadını çıkarmak hem de bölgedeki tarihi güzellikleri keşfetmek isteyenler için en ideal adreslerden biri. Eğer otelden çıkıp etraftaki güzelliklerin tadına varmadan kendini tatil yapmış hissedemeyenlerdenseniz, Demre’yi mutlaka görmelisiniz.


Demre’ye Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Antalya’nın tüm turistik noktaları gibi Demre’de de yaz sezonu bir hayli uzun. Mayıs ayından eylül sonuna kadar Demre’de harika bir tatil yapabilirsiniz. Hatta ekim ayında bile Demre Otelleri’nde hesaplı bir şekilde konaklayıp denize girenler var.

   

Demre Otelleri

 • Demre, sadece tatil köylerinden oluşan ve tesisler dışında gündelik hayatın bulunmadığı bir yer değil. Aksine ilçede Sadece Oda, Oda Kahvaltı, Yarım Pansiyon ve Tam Pansiyon seçenekleriyle konaklayabileceğiniz tesisler çok daha mütevazı. Ancak bu tevazu, Demre’nin renksiz bir turizm beldesi olduğu anlamına gelmiyor. Demre’de dilerseniz taş evlerde ve köy evlerinde otantik bir konaklama tecrübesi yaşayabilir, dilerseniz pansiyonlarda ya da bungalovlarda kalabilirsiniz. Demre’deki toplam otel sayısı çok yüksek olmasa da tesislerin çeşitliliği sayesinde her fiyat beklentisine uygun bir otel bulmak çok kolay. Hemen ETS’ye gelin ve Demre Otelleri arasından seçiminizi yaparak yerinizi ayırtın.


Demre’ye Nasıl Gidilir?

 • Demre’ye hava yoluyla ulaşmak istiyorsanız öncelikle Antalya Havalimanı’na inmelisiniz. Uluslararası olan bu havalimanına seferi bulunan birçok firmayı inceleyip size en uygun uçak biletini almak için Antalya uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz. Antalya Havalimanı’ndan Demre’ye ulaşmak için 150 kilometre daha yol gitmek gerekiyor. Bu yolu da araç kiralayarak ya da havalimanı servisleriyle gidebilirsiniz.


  Eğer kara yolunu tercih ediyorsanız ETS’nin deneyimli kaptanlarının kullandığı lüks ve konforlu otobüslerle Antalya’ya ulaşmak da bir başka seçenek.


Demre’de Ulaşım

 • Demre’de şehir içi minibüslerin ve taksilerin yanı sıra Antalya’nın diğer noktalarına gitmek için belediye otobüslerinden de faydalanabilirsiniz. 


Demre’de Gezilecek Yerler

 • Kale olarak da anılan Demre, antik çağlardan kalma bir bölge üzerine kurulu olduğu için burada gezilebilecek birçok tarihi değer var. Demre’de gezilecek yerler listenizin ilk sıralarına aşağıdaki yerleri mutlaka ekleyin.


Myra Antik Kenti

 • Bölgenin M.Ö. 5. yüzyıla uzanan tarihine tanıklık etmek için Myra Antik Kenti’ne gitmeli, buradaki kaya mezarlarını ve antik tiyatroyu mutlaka görmelisiniz.


St. Nicholas Kilisesi

 • Noel Baba Kilisesi olarak da bilinen bu kutsal yapı aynı zamanda Noel Baba efsanesine kaynaklık eden Aziz Nicholas’ın mezarına ev sahipliği yapıyor.


Andriake Antik Kenti

 • Likyalıların en önemli liman kentlerinden biri olan Andriake Antik Kenti’nde görebileceğiniz tarihi yapılar Myra’ya kıyasla daha kötü durumda. Ancak Andriake’den izleyebileceğiniz gün batımının güzelliğini başka bir yerde bulmak hiç kolay değil.


Demre Kuş Cenneti

 • Andriake Kuş Cenneti olarak da bilinen bu doğal yaşam alanında 149 farklı kuş türünü görebilirsiniz. İlçe merkezinin yanı başındaki bu yeşil cennete uğramayı ihmal etmeyin.


Diğer Antik Kentler

 • Likyalılardan kalma Soura Antik Kenti’ni, Hoyran Nekropolü’nü, Trysa Antik Kenti’ni, Kaleköy olarak da bilinen Simena Antik Kenti’ni, Üçağız olarak da anılan Theimussa Antik Kenti’ni ve Kyaenai ile Arykanda antik kentlerini de Demre’de gezilecek yerler listenize eklemenizi öneririz.


Demre Plajları

 • Demre’de konaklarken denize girmek için tercih edebileceğiniz en ünlü plaj Çayağazı Plajı. Yılın neredeyse altı ayında gönül rahatlığıyla yüzebileceğiniz Çayağzı’na haziran ve temmuz aylarında giderseniz yumurta bırakmak için buraya gelen caretta carettalarla karşılaşma ihtimaliniz de var. Demre’de ayrıca Sülüklü Plajı ve Taşdibi Plajı’nda da denize girebilirsiniz.


Harika Bir Tatil İçin Neden Demre Otelleri’ni Seçmeliyim?

 • Herkesin tatil anlayışı farklı… Eğer tüm vaktinizi Her Şey Dahil bir otelde geçirmek ve tüm ihtiyaçlarınızın siz kılınızı kıpırdatmadan karşılandığı bir tatil tecrübesi yaşamak istiyorsanız Demre size göre değil. Ancak şirin bir taş evde, bungalovda, Demre pansiyonlarında ya da otelde avantajlı fiyatlarla konaklayıp vaktinizi sadece plajlarda değil, bölgedeki doğal ve tarihi güzellikleri keşfederek geçirmek istiyorsanız Demre Otelleri’nde kaldığınız için pişman olmayacaksınız demektir.

Demre Tatil Önerileri

 • Demre’de tatil yaparken, Demre çevresinde gezilebilecek yerleri es geçmemenizi öneririz. Örneğin Kekova’ya mutlaka uğramalı ve burada tekne turuna çıkarak su altındaki güzellikleri görmelisiniz. Kekova’da kano turuna çıkmak da keyifli bir aktivite olabilir. Buraya kadar gelmişken vaktiniz varsa Türkiye’nin en popüler tatil rotalarından biri olan Kaş’a da uğramayı ihmal etmeyin.


Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.