Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (28 / 28)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Temalar
Konaklama Tipi
Bölge
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Misafir Puanı
Olanaklar
Otel Tipi

Artvin Otelleri

için toplam 28 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Artvin

 • Doğu Karadeniz’in en karakteristik illerinden biri olan Artvin, yemyeşil doğası, dik yamaçlı, uçsuz bucaksız vadileri, yükseklere uzanan sarp dağları, yaylaları ve plajları ile eşsiz bir doğal güzelliğe sahip. Karadeniz tatili planlayanların vazgeçilmez duraklarından biri olan Artvin, aynı zamanda kültürel zenginliği ve yöresel mutfağı ile de ziyaretçilerine oldukça cömert bir tatil atmosferi sunuyor.


  Çoruh Nehri’nin ikiye böldüğü şehrin tarihi Cilalı Taş Devri’ne kadar uzanıyor. Şehir; Hurriler, Hititler, İskitler, Arsaklar, Hazar Türkleri ve Osmanlı gibi pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış. Günümüzde Gürcüler, Hemşinler, Kıpcak Türkleri, Ahıska Türkleri ve Lazlar şehrin nüfusunu oluşturuyor. Bu kültürel zenginlik Artvin’in mimarisinden mutfağına pek çok alanda karşınıza çıkıyor.

Artvin’e Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Tipik Karadeniz ikliminin hakim olduğu Artvin, 4 mevsim ziyaret edebileceğiniz bir yer. Şehir coğrafi yapısı itibariyle hem kış hem de yaz turizmi için ideal olanaklara sahip. Kış aylarında yağmur ile birlikte kar yağışının da sık görüldüğü Artvin, bu dönemde kayak turizmi için tercih edebileceğiniz bir bölge… Yaylaları ve doğal güzellikleri keşfetmek isterseniz bahar ve yaz aylarında Artvin seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Artvin Otelleri

 • Yaz kış pek çok turisti ağırlayan Artvin’de konaklama seçenekleri de çeşitlilik gösteriyor. Apart otellerden şehir merkezinde yer alan alternatiflere, yayla otellerinden kayak tatili için tercih edilebilecek tesislere kadar birçok seçenek sunan Artvin otelleri, dört mevsim sizi bekliyor. Otantik bir Karadeniz konağı, doğa ile baş başa kalacağınız bir yayla oteli ya da şehrin göbeğinde her yere kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz konforlu bir şehir oteli, Artvin’de beklentinize uygun bir tatil geçirebilmeniz için tercih edebileceğiniz seçeneklerden bazıları…   

Artvin’e Nasıl Gidilir?

 • Artvin’de havalimanı olmadığı için şehre hava yolu ile direkt olarak ulaşmanız mümkün değil. Ancak Artvin’e yakın havalimanlarını tercih ederek yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Şehre yakın iki havalimanı bulunuyor; biri Trabzon Havalimanı (234 km) diğeri ise Erzurum Havalimanı (226 km). Tercih ettiğiniz şehrin havalimanından şehre kara yolu ile ulaşabilirsiniz. 

  Bir diğer seçenek ise Artvin’in sınır komşusu olan Batum üzerinden Hopa’ya ulaşabilirsiniz. Türk vatandaşlarının vizesiz olarak giriş yapabildiği Batum’a uçak ile ulaşım sağlayarak Batum’dan kalkan Hopa servisleri ile Artvin’e kısa sürede gidebilirsiniz. Erzurum Uçak Bileti, Trabzon Uçak Bileti ya da Batum Uçak Bileti sayfalarından, pek çok hava yolunun uçuşlarını görüntüleyebilir, bilet satın alabilirsiniz. 

  Artvin’e gitmek için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise otobüs yolculuğu… İstanbul’dan Artvin’e otobüs yolculuğu yaklaşık 20 saat sürüyor, Ankara’dan ise yaklaşık 16 saatlik bir otobüs yolculuğu ile Artvin’e ulaşabilirsiniz.

Artvin’de Görülmesi Gereken Yerler

 • - Karagöl Sahara Milli Parkı, 

  - Camili Havzası

  - Borçka Karagöl ve Şavşat Karagöl

  - İşhan ve Barhal Kiliseleri 

  - Kafkasör Yaylası

  - Mençuna Şelalesi

  - Artvin Kalesi ve Şavşat Kalesi 

Artvin’in Doğal Güzellikleri

 • Kafkasör Yaylası

  Yaz mevsiminde yemyeşil ver serin atmosferleri ile yaylalar, sadece Karadenizlilerin değil turistleri de cezbediyor. Artvin de yayla turizmi açısından öne çıkan bir bölge… Kafkasör Yaylası, Artvin’in en meşhur yaylalarından biri… Şehir merkezine 10 km mesafedeki yayla, hem kolay ulaşılabilir olması hem de doğal güzelliği ile ziyaretçileri kendine çekiyor. 

Çoruh Nehri

 • Artvin’in en büyük akarsuyu olan Çoruh Nehri, şehri ikiye bölüyor. Yıl boyunca en düşük debisi 53.09 m³/sn olan nehir, üzerindeki barajlar ile Türkiye2nin enerji ihtiyacının bir kısmını karşılıyor. Zengin bir flora ve faunaya sahip olan nehir, pek çok bitki ve hayvan türü için de yaşam alanı oluşturuyor. Doğal yapısı ile Çoruh Nehri su sporları tutkunlarının da beklentilerini karşılıyor.

Borçka

 • Artvin’in Gürcistan sınırında bulunan Borçka ilçesi, doğal zenginliği ve otantik yapısı ile bölgenin en görülesi yerlerinin başında geliyor. İlk yerleşimin milattan önceki yıllara uzandığı tahmin edilen ilçe dünyanın sayılı yerlerinde görülen ılıman yağmur ormanlarına ev sahipliği yapıyor. 

Artvin’de Denize Girilebilecek Plajlar

 • Karadeniz kıyısında konumlanan Artvin yaz aylarında doğa tatiline deniz keyfi eklemek isteyenler için de elverişli bir yer. Diğer Karadeniz illerine göre daha az alternatifi olsa da yazın Artvin tatilinde Karadeniz’in serin sularının tadını çıkarabileceğiniz plajlar bulunuyor. Hopa’nın doğusunda bulunan Kopmuş Halk Plajı bunlardan biri… Çakıl taşı ve kum zeminli plajda, kafe, duş, WC, gibi olanaklar da mevcut. Arhavi’nin batısında bulunan Kıyıcık Plajı da bir diğer seçenek… 

Artvin’de Yapılabilecek Aktiviteler

 • - Çoruh Nehri’nde rafting

  - Kaçkarlar’da trekking

  - Atabarı Kayak Merkezi’nde kayak

Artvin’de Ne Yenir?

 • Zengin bir mutfağa sahip olan Artvin’de çorba çeşitleri, süt ürünlerinden yapılan yemekler, yöreye özgü otlar ve sebzeler ile yapılan yemekler ve hamur işleri öne çıkıyor. Bir mantı türü olan Hınkal ve kurutulmuş taze fasulye ile yapılan puçuko, Artvin’in en meşhur yöresel yemeklerinden ikisi… Garşo (ekmek aşı), kete, ağaç şişlere takılarak yapılan şiş kebap, peynir veya kaymak ile yapılan kuymak da Artvin mutfağında tadabileceğiniz yöresel lezzetlerden bazıları. Bölge aynı zamanda cevizi ve balı ile de ünlü.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.