Giresun Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
19 / 19
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Giresun Otelleri

Sırala

Karadeniz'in doğusundaki Giresun, bereketli toprakları ve yağışlı havasıyla ünlü... Doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyici bir yolculuğa çıkaran kent, ülke sınırlarının en önemli fındık üreticilerinden de biri.

Liman kenti olan Giresun, balıkçılık konusundaki iddiasıyla da biliniyor. Şehir halkının büyük bir kısmı geçimini balıkçılıktan ve tarımdan sağlıyor.

Giresun Adası

Karadeniz'in iki adasından biri olan Giresun Adası'nı günübirlik turlar ile ziyaret etmek mümkün. Giresun'da gezilmesi gereken ilk yerlerden biri olan ada, doğal güzelliğiyle adeta bir huzur bahçesi... Eğer kendinizi doğanın ritmine bırakmak istiyorsanız adayı turlayabilir ya da renkli bir piknik sefası yapabilirsiniz.

Giresun Kalesi

Giresun doğal güzellikleriyle olduğu kadar ağırladığı medeniyetler ve zengin tarihiyle de ünlü. Tarihin en güzel yıllarını yansıtan Giresun Kalesi ise Giresun otellerinde konaklarken gezmeniz gereken yerlerden. Yarımadaya hakim bir tepede yer alan kale, Karadeniz'in göz alıcı maviliklerini Giresun sakinlerinin önüne seriyor. Bu büyüleyici manzarayı seyre dalmadan şehirden dönmeyin.

Giresun Müzesi'ni Keşfe Çıkın!

Giresun'da gezilmesi gereken yerlerden biri de Giresun Müzesi. 18. yüzyıldan kalma bir Ortodoks kilisesi olma özelliğini taşıyan müze, 1988 yılından bu yana Giresun'un zengin tarihini şehrin ziyaretçileriyle buluşturuyor.

Karadeniz Mutfağının Tadına Bakma Vakti

Karadeniz kıyılarına kadar gelmişken enfes bir mutfağın lezzetlerini denememek de olmaz. Karadeniz mutfağının ünlüsü kara lahana dolmasının en güzel halini deneyebileceğiniz Giresun'un bir başka özel lezzeti de hamsi böreği. Balığın en tazesini bulabileceğiniz Giresun sofralarında, fındık ezmeli tatlıların tadına bakmayı da ihmal etmeyin.

Faydalı Bilgiler

Giresun'da havalimanı olmamasına rağmen Trabzon Havaalanı'na 134 km olan şehre, hava yoluyla ulaşabilirsiniz. İstanbul'dan Giresun'a ulaşım içinse kara yolundan yapacağınız 11 saatlik bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Şehir dört mevsim boyunca yağış aldığından hangi ay seyahat ederseniz edin, valizinize yağmurluk atmanızda fayda var.