Aylar
Özel Dönemler

Sapanca Butik Oteller

-
2 yetişkin
Değiştir

Sapanca Butik Oteller

Sonuçları filtrele
7 / 7
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Sapanca Butik Otelleri

Sakarya'ya bağlı sevimli bir ilçe olan Sapanca, dört mevsim büyüleyen güzellikleri, tertemiz havası ve büyüleyici manzaralarıyla ziyaretçilerine keyifli anlar sunuyor. Kuzeyinde Sapanca Gölü, güneyinde Samanlı Dağları, doğusunda Adapazarı, batısında ise İzmit bulunuyor. Pek çok aktivite olanağı sunan Sapanca'nın enfes doğasını keşfe çıkıp, yanınızda götüreceğiniz iyi bir fotoğraf makinesiyle benzersiz kareler yakalayabilirsiniz. İstanbul'a yaklaşık 2 saatlik mesafede bulunan Sapanca, şehrin gürültü ve kalabalığından kaçarak doğayla iç içe, huzurlu bir atmosfer arayanlar için ideal olup, hafta sonu kaçamaklarının en çok yapıldığı rotalardan biri.

Göz alıcı güzelliği ve huzur veren atmosferi ile Sapanca Gölü, dört bir yanı yemyeşil Maşukiye, modern liftleriyle kayak keyfini ikiye katlayan Kartepe Kayak Merkezi ve tarihi lahit, mezar taşı gibi görülmesi gereken pek çok yeri bulunuyor.


Sapanca Gölü

Göz kamaştıran manzarasıyla 16 km uzunluğunda ve 46.9 km2 yüzölçümüne sahip Sapanca Gölü, tektonik kökenli bir tatlı su gölü olup, kaynağını dağlardan eriyerek dökülen kar sularından alıyor. Göl kıyısında piknik yapabilir, hava şartları uygun olursa kano ya da deniz bisikleti ile turlayabilir, sabahın erken saatlerinde gittiyseniz leziz köy kahvaltıları sunan mekanlarından birine oturup bu enfes manzarayı seyredebilirsiniz.

Maşukiye

Tertemiz havası ve dört bir yanı yeşilliklerle çevrili Maşukiye'ye yolunuz düşerse Kirazlı Yayla'ya da uğramayı unutmayın. Sapanca'yı ayaklarınızın altına seren muhteşem manzarasıyla büyüleyici bir seyir tepesi konumundaki Kirazlı Yayla'da İzmit Körfezi ve Sapanca Gölü'nü de tepeden görebilirsiniz. Dilerseniz bu eşsiz manzarayı seyrederek piknik yapabilirsiniz.

Sapanca'ya 15 dakika mesafede olan Maşukiye; doğa yürüyüşü, atv, trekking gibi aktiviteler için de son derece uygun. Hafta sonları sırf keyifli bir kahvaltı yapmak için bile gidilebilecek Maşukiye'de, butik otel seçeneklerinden birini değerlendirerek renkli bir tatil yapabilirsiniz.


Bizans Dönemi Lahit ve Mezar Taşları

Tarihin izini sürmek isteyen gezginler, Bizans Dönemi'ne ait lahit ve mezar taşlarını ziyaret ederek günümüze kadar ulaşan eserleri görebilirsiniz. Sapanca Hükümet Konağı'nın önünde sergilenen lahitlerden 2 tanesi 1976 yılında diğeri ise 1987'de bulunmuş.

Vecihi Kapısı

Mimar Sinan tarafından yaptırıldığı düşünülen Vecihi Kapısı'nın bulunduğu yerden İpek Yolu'nun geçtiği sanılıyor. Hakkında net bir bilgiye ulaşılamayan eserin günümüzde sadece ana gövdesi duruyor.

Kartepe

Sapanca'ya geldiyseniz, yaklaşık 45 dakika uzaklıktaki Kartepe Kayak Merkezi'ne de uğramayı unutmayın deriz. Kışın, karın ve kayağın keyfini çıkarabilmek için elverişli bir ortam sunan Kartepe, İstanbul'a yakın kayak turizmi açısından elverişli olan yerlerden biri. Marmara Bölgesi'nin ikinci en yüksek dağı olan Kartepe Dağı, 1601 m yüksekliğinde olup, adrenalin seven ziyaretçilerini tatmin edecek nitelikte. Kayak dışında göz kamaştıran doğası ile Kartepe, aklınızda kayak yapmak yoksa bile görmeniz gereken güzelliklerden biri…

İstanbuldere

Sapanca'nın huzurlu atmosferinde kafa dinleyip rahatlayabileceğinizi söylemiştik. İstanbuldere de tüm bu sıfatlara uyan bir başka güzelliği Sapanca'nın. Yemyeşil ağaçların içinde, dere kenarında doğayla baş başa kalıp keyifli zaman geçirebileceğiniz İstanbuldere, Sapanca'ya 10 km mesafede yer alıyor.

Sapanca'da Yapılacak Aktiviteler

Tatilinize renk katacak pek çok aktivite gerçekleştirebileceğiniz Sapanca'da, sınırsızca uzanan yeşilin ve göz alıcı manzarasıyla Sapanca Gölü, Maşukiye, Kartepe'nin fotoğraflarını çekmek üzere bir tura katılabilir veya uzun bir doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Sapanca'nın favori aktivitelerinden biri de paintball. İstanbul'a yakınlığı sebebiyle kolayca organize edilebilecek paintball etkinliği ile eğlence dolu bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Su sporları için elverişli olan Sapanca Gölü'nde; rüzgar sörfü, su kayağı ve kneeboard gibi aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz.

Damak Tadı

Marmara ve Karadeniz mutfağından ilham alan Sapanca yemeklerinin tadına doyum olmazken, Sapanca Otelleri'nde dünya mutfaklarından seçkin lezzetler tatma imkanı bulabilirsiniz. Osmanlı mutfağından esintilerin sofralara yansıdığı Sapanca'da, mantarlı pide, cevizli fasulye, mısır ekmeği, kara lahana ezmesi ve yoğurtlu yeşil erik gibi birbirinden leziz yemeklerle tatilinize lezzet katabilirsiniz. Kiremitte pişmiş alabalıkların tadına bakmayı da unutmayın.