Yenilenen web sitemizle devam etmek ister misin? YENİ SİTEYE GİT
Ets tur yurt dışı turlar

Otel + Uçak Nasıl Alınır?

Türkiye’nin dört bir yanındaki resort’lar kayak otelleri, butik oteller, mağara otelleri ya da termal oteller; Etstur'un cazip fırsatları, erken rezervasyon avantajları ve indirimleriyle sizi bekliyor. Gidiş-dönüş uçak bileti ve otel konaklaması dahil Otel+Uçak rezervasyonu ile size yalnızca tatilin tadını çıkarmak kalıyor. Etstur'dan Otel+Uçak rezervasyonu yaparken şu adımları izlemeniz gerekiyor:

Etstur'dan Otel+Uçak rezervasyonu yaparken şu adımları izlemeniz gerekiyor:

1 - Havalimanı ve Bölge Seçimi

Ana sayfada Otel + Uçak sekmesine tıklayarak, “Nereden?” kutucuğundan gidiş için tercih ettiğiniz havalimanını seçin. Daha sonra “Nereye?” kutusundan gitmek istediğiniz şehri yazarak, seçim yapabilirsiniz. Diğer kutucukları kullanarak, gidiş-dönüş tarihinizi ve konaklayacak kişi sayısını girip, bir sonraki ekranda seçtiğiniz bölgeye ait otellerin listesini görüntüleyebilirsiniz. Bu ekrandan konaklanacak gece sayısı, giriş-çıkış tarihi, otel konsepti size uygun alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz. Otellerin listelendiği ekranın sol tarafında yer alan filtreleri kullanarak bütçenize uygun minimum ve maksimum fiyat aralığında bulunan; Genç Dostu, Bebek Dostu, Denize Yakın ya da Balayı Paketi sunan otelleri görüntüleyebilirsiniz.

Bölge Seçimi

2 - Seçilen Ürünleri Görüntüleme

Listeden size en uygun olan otele karar verdikten sonra “Oteli Seç” butonuna tıklayarak tesisi detaylı biçimde inceleyebilirsiniz. Seçtiğiniz otelden size uygun odayı seçmek için “Odayı Seç” butonunu tıklayın. Ardından karşınıza çıkacak ekrandan gidiş ve dönüş uçuşlarını görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz ekranda belirtilen fiyatı artırmayacak biçimde promosyonlu uçuşu tercih edebilir, dilerseniz farklı hava yolu ve uçuş saatleri arasından seçim yapabilirsiniz. Daha sonra karşınıza çıkacak Havaalanı - Otel Transfer Seçenekleri ekranından “Transfer İstiyorum” ya da “Transfer İstemiyorum” seçeneklerinden birini tercih ederek rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Paketi Görüntüleme

3- Konaklayacak Kişilere Ait Bilgiler

Rezervasyonunuzu tüm detaylarıyla oluşturduktan sonra satın almak için ise aynı menüde yer alan “Kişi Bilgilerine İlerle” butonuna tıklayarak satın alma işlemini başlatabilirsiniz. İşleminize kişisel bilgiler ekranı ile devam edebilirsiniz. Konaklayacak kişilerin her birinin ad, soyad, TC kimlik numarası, doğum tarihi, bilgisini sisteme işledikten sonra, tesise bildirmek istediğiniz özel notlarınızı aşağıdaki listeden işaretleyebilirsiniz. Balayı çifti iseniz ve balayı çiftlerine özel ayrıcalıklardan yararlanmak istiyorsanız, “Balayı Çiftiyiz” kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.

Konaklayacak Kişilere Ait Bilgiler

4- Satın Alma

Kişisel bilgilerinizi ve fatura tercihlerinizi doğru bir biçimde kaydettikten sonra “Güvenli Ödeme İçin İlerle” butonuyla ödeme ekranına geçebilirsiniz. Kredi kartı ile tek çekimli ya da taksitli olarak satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

REZERVASYON İRTİBAT VE FATURA BİLGİLERİ


Bu alanda yer alan bilgileri doldurarak konaklama ile ilgili irtibat kurulacak kişinin iletişim bilgilerini doldurmanız gerekiyor. Formda irtibat bilgileri bulunan kişiden başka bir kişi ya da kuruluş adına fatura kesilmesini istiyorsanız “Fatura bilgilerim yukarıdakilerden farklı” seçeneğini işaretleyerek Adı Soyadı ya da Unvanı, Adres, Ülke, İl, İlçe, Vergi Dairesi ve Vergi Numarası alanlarını doldurun.

Hizmet sözleşmesi alanını tıklayarak turla ilgili hizmet sözleşmesini okuduktan sonra "Hizmet Sözleşmesi'ni okudum ve kabul ediyorum." seçeneğini tıklayarak ilerle butonu ile satın alma işlemine devam edebilirsiniz. Vermiş olduğunuz irtibat bilgilerinize Etstur'un fırsat ve kampanyaları hakkında bilgi gönderilmesini kabul ediyorsanız "Fırsat ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorum." şıkkını işaretleyerek satın alma işlemine ilerle butonu ile devam edebilirsiniz.

5- Ödeme

1) Kredi Kartı ile Ödeme

Kredi kartı ile ödeme yapacaksanız, hangi bankaya ait kredi kartı kullanıyorsanız listeden seçtikten sonra size sunulan tek çekim ya da taksitli satış alternatiflerinden size uygun olanı listeden işaretleyerek ilerle kutusunu tıklayarak işleme devam edebilirsiniz. Kullandığınız kredi kartı türünü listeden seçtikten sonra tura katılacak kişilerin her birinin ad, soyad, TC kimlik numarası, doğum tarihi, otele giriş-çıkış tarihi ve ulaşım bilgisini sisteme işledikten sonra ve ilerle butonunu tıklayarak girmiş olduğunuz bilgilerin kontrolünü yapabilirsiniz. Bilgilerde hata varsa değiştir butonu ile bir önceki ekrana dönerek hatalı bilgileri düzeltip, tekrar kart bilgisi ekranına dönebilirsiniz. Eğer girmiş olduğunuz bilgiler doğru ise alt kısımda yer alan “Konaklama İçin Ödeme” kısmında yer alan Kart Üzerindeki İsim, Kredi Kartı Numarası, CVV 2, Kartın Son Kullanma Tarihi bilgilerini girerek Kredi Kartı ile Güvenli Öde butonunu tıklayarak satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra faturanız e-posta adresinize gönderilecektir. Rezervasyonunuzla ilgili her türlü soru ve sorun için 444 0 387 numaralı çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz ya da www.etstur.com adresinde yer alan tıklayın arayalım butonu ile çıkan ekrana iletişim bilgilerinizi ve mesajınızı bırakın sizi arayalım.

Online Ödeme Öncesi Yapabileceğiniz İşlemler

Web sitesinden satın alacağınız ürün ve hizmetleri belirleyip satın alma işlemine başladıktan sonra, ödemeyi tamamlamadan önce “Değiştir” butonu ile bir önceki ekrana dönerek “Konaklayacak Kişilere Ait Bilgiler ve Rezervasyon İrtibat ve Fatura Bilgileri” kısımlarındaki bilgilerde değişiklik yaparak kaldığınız yerden işleme devam edebilirsiniz.

Satış Sonrası Değişiklik ve İptal İstemi

Web sitesi üzerinden satın almış olduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgili yapmak istediğiniz her tür işlem için (iptal, iade, değişiklik, ek hizmet satın alma) 444 0 387 numaralı çağrı merkezini arayarak ayrıntılı bilgi alabilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz. Hizmet sözleşmesini okumak için tıklayınız

6- Rezervasyon Evrakları

Kredi kartı ile ödeme yapacaksanız, hangi bankaya ait kredi kartı kullanıyorsanız listeden seçtikten sonra size sunulan tek çekim ya da taksitli satış alternatiflerinden size uygun olanı listeden işaretleyerek ilerle kutusunu tıklayarak işleme devam edebilirsiniz. Kullandığınız kredi kartı türünü listeden seçtikten sonra tura katılacak kişilerin her birinin ad, soyad, TC kimlik numarası, doğum tarihi, otele giriş-çıkış tarihi ve ulaşım bilgisini sisteme işledikten sonra ve ilerle butonunu tıklayarak girmiş olduğunuz bilgilerin kontrolünü yapabilirsiniz. Bilgilerde hata varsa değiştir butonu ile bir önceki ekrana dönerek hatalı bilgileri düzeltip, tekrar kart bilgisi ekranına dönebilirsiniz. Eğer girmiş olduğunuz bilgiler doğru ise alt kısımda yer alan Konaklama İçin Ödeme kısmında yer alan Kart Üzerindeki İsim, Kredi Kartı Numarası, CVV 2, Kartın Son Kullanma Tarihi bilgilerini girerek Kredi Kartı ile Güvenli Öde butonunu tıklayarak satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra faturanız e-posta adresinize gönderilecektir. Rezervasyonunuzla ilgili her türlü soru ve sorun için 444 0 387 numaralı çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz ya da www.etstur.com adresinde yer alan tıklayın arayalım butonu ile çıkan ekrana iletişim bilgilerinizi ve mesajınızı bırakın sizi arayalım.

7- Veri Girişinde Hata Yapmanız Halinde

Rezervasyonunuza ait bilgileri girerken hata yapıp yapmadığınızı kontrol edebilmeniz için rezervasyonunuzu tamamlamadan önce özet bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Bu özet bilgiler alanında kişi bilgilerini yanlış girdiğinizi fark ettiğinizde önceki adımlara geri giderek kişi bilgilerini değiştirebilmektesiniz.

8- Kişisel Verilerinize ait Gizlilik Kuralları

Bu hususta detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası

9- Uyuşmazlıklar Halinde

Etstur ailesi olarak çok güzel bir tatil geçireceğinizden eminiz ancak rezervasyonunuzla ilgili bir sorun yaşamanız halinde misafir ilişkileri departmanımıza sorununuzun çözümü için 444 1 739 numaralı telefon ve https://www.otelpuan.com/tr üzerinden ulaşabilir ya da tüketici hakem heyetleri/ tüketici mahkemeleri nezdinde yasal haklarınızı kullanabilirsiniz.

10-Cayma ve Fesih Halleri

Satın aldığınız hizmet Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15(1)(g) maddesi gereğince cayma hakkının istisnalarından olmakla anılan yönetmeliğin 9. Maddesinde tanımlı 14 gün içerisinde cayma hakkı kullanımı hakkınız bulunmamaktadır. Fesih hallerinde geçerli şartları bu linkten inceleyebilirsiniz: Hizmet Sözleşmesi