Yenilenen web sitemizle devam etmek ister misin? YENİ SİTEYE GİT
Ets tur Uçak

Etstur’dan Uçak Bileti Nasıl Satın Alınır?

Etstur güvencesiyle hızlı ve pratik biçimde uçak bileti satın almak artık çok kolay. Türkiye’nin ve dünyanın her yerine dilediğiniz tarihte ve tercih ettiğiniz hava yoluyla gerçekleşecek tüm uçuşları tek akranda görüntüleyerek, online satın alabilirsiniz.

Etstur'dan uçak bileti satın alırken şu adımları izlemeniz gerekiyor:

1 - Uçak Bileti Seçimi

Ana sayfada üst bantta yer alan “Uçak” sekmesine tıklayarak etstur.com/ucak-bileti sayfasını açabilir ya da ana sayfada yer alan arama motorunun üzerindeki “Uçak” sekmesini kullanarak buradaki arama motorundan uçak bileti arama işleminize başlayabilirsiniz. Arama motoru üzerinde solda bulunan “Havalimanı adı/kodu, şehir?” kutucuğundan kalkış için tercih ettiğiniz havalimanını belirleyin. Daha sonra ikinci sıradaki “Havalimanı adı/kodu, şehir?” kutusundan varış noktanızı seçebilirsiniz. Diğer kutucukları kullanarak, dilerseniz tek gidiş için dilerseniz gidiş-dönüş tarihinizi ve kişi sayısını girip, bir sonraki ekranda seçtiğiniz tarihlerde gerçekleşecek uçuşların listesini görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz ekranın sol tarafında bulunan filtreleri kullanarak yalnızca sizin belirlediğiniz saat ve fiyat aralığında, seçtiğiniz hava yolu şirketlerine ait uçuşları görüntüleyebilirsiniz. Bu ekranda yer alan uçuşlardan size uygun olan saatlerde dilediğiniz hava yolu şirketi ile gerçekleşecek uçuşlar arasından seçiminizi yapabilirsiniz. .

Bölge Seçimi

2 - Paketi Görüntüleme

Listeden size en uygun olan uçuşlara karar verdikten sonra listeden uçuşları seçerek “İlerle” butonuna tıklayarak uçuş bilgilerini detaylı biçimde inceleyebilirsiniz. Ardından aynı sayfada yer alan “Yolcu Bilgileri”, “İletişim Bilgileri” ve “Ödeme Bilgileri” formlarını doldurarak satın alma işlemine devam edebilirsiniz.

Tur Detaylarını Görüntüleme

3- Yolcu Bilgileri

Uçak biletinizi seçtikten sonra satın almak için ise aynı menüde yer alan “Yolcu Bilgileri” formunu doldurarak satın alma işlemini başlatabilirsiniz. İşleminize kişisel bilgiler ekranı ile devam edebilirsiniz. Konaklayacak kişilerin her birinin Cinsiyet, Ad, Soyad, TC kimlik numarası bilgisini sisteme işledikten sonra dilerseniz Miles&Smiles kartı kullanıcısı iseniz “İsteğe Bağlı Bilgiler ve Tercihler” seçeneğinden kart numaranızı alttaki kutucuğa işleyebilirsiniz.

Satın Alma

4- İletişim Bilgileri

Yolcu bilgilerinizi doğru bir biçimde kaydettikten sonra “İletişim Bilgileri” formunu doldurarak ödeme adımına geçebilirsiniz. Kredi kartı ile tek çekimli ya da taksitli olarak satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu ekranda dilerseniz Etstur’un gelecekte düzenleyeceği kampanyalarıyla ilgili size bildirim yapılmasını istiyorsanız “Fırsat ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.” kutucuğunu işaretleyebilirsiniz. Satın alacağınız biletin faturasının kesileceği kişi ya da kurum yolcudan farklı bilgilere sahipse “Fatura İstiyorum” kutucunu işaretleyerek çıkan formu doldurmanız gerekiyor.

Satın Alma

5- Fatura Bilgileri

Satın alacağınız uçak bileti için kesilecek faturanın türünü “Şahıs”, “Şirket” ya da “Şahıs Şirketi” seçeneklerinden belirleyebilirsiniz.

Şahıs adına kesilecek fatura ise Ad, Soyad, TC kimlik numarası bilgisini sisteme işledikten sonra “Fatura Adresi”, “Ülke”, “Şehir ve “E-Posta” kutucuklarını doğru biçimde doldurmanız gerekiyor.

Şirket adına kesilecek fatura ise Şirket Ünvanı, Vergi Dairesi ve Vergi Numarası bilgisini sisteme işledikten sonra “Fatura Adresi”, “Ülke”, “Şehir ve “E-Posta” kutucuklarını doğru biçimde doldurmanız gerekiyor.

Şahıs Şirketi adına kesilecek fatura ise Şirket Ünvanı, Vergi Dairesi ve Vergi Numarası bilgisini sisteme işledikten sonra “Fatura Adresi”, “Ülke”, “Şehir ve “E-Posta” kutucuklarını doğru biçimde doldurmanız gerekiyor.

6- Ödeme Bilgileri

Kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapacaksanız Kart Üzerindeki İsim, Kart Numarası, Kartın Son Kullanma Tarihi ve Güvenlik Numarası bilgilerini girerek Kredi Kartı ile Satın Al butonunu tıklayarak satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz “Taksit Seçenekleri” tablosundan kullandığınız kartın elverdiği taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Satın alma işleminizi tamamlamadan önce “Bilet Kuralları” ve “Acente Kuralları”nı okumanız ve “Okudum ve kabul ediyorum.” kutucuklarını işaretlemeniz gerekiyor. Satın alma işleminden sonra faturanız e-posta adresinize gönderilecektir. Rezervasyonunuzla ilgili her türlü soru ve sorun için 444 0 387 numaralı çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz ya da www.etstur.com adresinde yer alan tıklayın arayalım butonu ile çıkan ekrana iletişim bilgilerinizi ve mesajınızı bırakabilirsiniz.