Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 5)
FİLTRELERİ SIFIRLA
FİLTRELERİ SIFIRLA
Fiyat Aralığı
Konaklama Tipi
Misafir Puanı
Bölge
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Sakarya Pansiyonları Otelleri

için toplam 5 tesis bulduk!
5 tesisten en popüler 1 tanesi listeleniyor.
Tesisler kullanıcı seçimine göre; artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve "Etstur sıralamasına" göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puanı seçildiğinde tesisin Otelpuan puanına göre, "Etstur sıralaması" seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı takdirde, Etstur sıralaması uygulanır.
Fiyat ve İndirimler Hakkında Bilgilendirme

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

Filtreleme kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

FİLTRELERİ SIFIRLA

Sakarya Pansiyonları

 • Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlere olan yakınlığı ile dikkat çeken Sakarya, hem doğal güzellikleri hem de görkemli tarihi yapıları ile turistlerin tercih ettiği en önemli kaçamak noktalarından biri. Sakarya'da el değmeden korunmuş birçok doğal güzellik mevcut ve bu güzellikler kalabalıktan ve gürültüden kaçıp birkaç gün bile olsa huzur bulmak isteyen konuklara kucak açıyor.

  Köklü bir tarihe sahip olan Sakarya, Hititlerden Friglere, Lidyalılardan Perslere kadar birçok uygarlığın egemenliğine girmiş. Uzun yıllar Bitinya Krallığı'nın yönetiminde kalan Sakarya, sonraları Selçukluların, Osmanlıların ve son olarak da Türkiye Cumhuriyeti'nin hâkimiyetine girmiş.

  Tarih boyunca hem coğrafi konumu hem ılıman iklim koşulları ile medeniyetlerin önemli yerleşim merkezlerinden olan Sakarya günümüzde yıl boyu binlerce gezgine sunduğu eşsiz rotalarıyla Marmara Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden biri.

Sakarya'ya Ne Zaman Gidilir?

 • Sakarya'da doğa gezilerinden kültür turlarına kadar çok çeşitli yelpazede etkinlikler gerçekleştirmek mümkün oluyor. Bu özelliği ile aslında Sakarya tatilleri için her mevsim uygun. Öte yandan hem Karadeniz hem de Marmara Bölgesinde hâkim olan iklim koşullarına sahip olan Sakarya'ya özellikle bahar ve yaz aylarında gittiğinizde doğanın en canlı ve güzel halini yaşayabilirsiniz. Hava sıcaklıkları hiçbir zaman çok uç noktalarda seyretmeyen bu sevimli ilde mart ve kasım ayları arasında rahatlıkla tatilinizi geçirebilirsiniz.

   

Sakarya Pansiyonları

 • Sakarya sunduğu birçok alternatif ile özellikle büyük şehirlerin kalabalığından kaçan konuklar için en cazip seçenek. Bu özelliği ile bölgede birçok konaklama tesisi bulunuyor. Lüks otellerden ekonomik ve konforlu pansiyonlara kadar birçok alternatif ile Sakarya'da mutlaka zevkinize uygun bir tesis bulacaksınız. Sakarya'nın genellikle yerel halk tarafından işletilen pansiyonları uygun fiyatları ve sundukları özenli hizmet ile konuklarının hayır diyemeyeceği fırsatlar sağlıyor. Sakarya Pansiyonları'nda Sadece Oda konseptiyle konaklayabileceğiniz gibi Oda Kahvaltı gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

   

Sakarya'ya Nasıl Gidilir?

 • Sakarya konumu itibarıyla birçok büyük merkeze yakın ve büyük şehirlerin güzergâhları üzerinde bulunuyor. İstanbul'a 156 km, Ankara'ya 313 km ve İzmir'e 502 km mesafede bulunan Sakarya'ya kara yolundaki tabelaları takip ederek özel aracınızla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sakarya'ya gitmek için bir diğer seçenek ise hızlı treni kullanmak. Penceresinden doğal güzellikleri ve sevimli köyleri seyredebileceğiniz bir yolculuk için Ankara-İstanbul arasında hizmet veren hızlı treni yolculuk alternatifleri arasında bulundurmanızı öneririz.

   

Sakarya'da Ulaşım

 • Sakarya Belediyesi kentte çok özenli bir toplu ulaşım sistemi kurmuş durumda ve bu yolla şehir içi ulaşım oldukça kolay. Otobüsler ve dolmuşlar şehrin hemen her bölgesine sıklıkla düzenlenen seferler ile hizmet veriyor. Sakarya'nın çevresindeki güzelliklere daha rahatça ulaşmak isterseniz özel aracınızla ya da kiralık araçlarla rahatlıkla hareket edebilirsiniz.

   

Sakarya'nın Doğal Güzellikleri

 • Sakarya'da şehir merkezinde olduğu kadar şehrin çevresinde de görülmeye değer birbirinden çekici rota bulunuyor. Aydos Ormanı Sakarya gezinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken ilk lokasyon. Aydos'ta gölet kenarında karnınızı doyurabilir, gölet çevresinde yürüyüş yapabilir, tertemiz orman havası ile ciğerlerinize ziyafet çekebilirsiniz. Bahsedeceğimiz ikinci rota, Sakarya'nın Karadeniz'e bakan kıyısında bulunan Maden Deresi. Dere kenarındaki piknik alanlarında muhteşem bir manzara eşliğinde huzurun tadına varabilirsiniz. Elbette ki Sakarya denlince akla ilk gelen yerlerden biri olan Sapanca Gölü'nden bahsetmemek olmaz. Sapanca ilçesinde yer alan göl, deniz seviyesinden 33 metre yükseklikte yer alıyor. Göl, hem doğal güzellikleri hem de barındırdığı çeşitlilik ile Türkiye'nin dört bir yanından konuklarına uzun süre hafızalarında kalacak deneyimler vadediyor.

   

Sakarya'da Görülmesi Gereken Yerler

 • Sakarya'ya gidip 17 Ağustos depreminden şiddetli bir şekilde etkilenmiş bu şehrin her bir zerresine sirayet etmiş deprem faciasına kayıtsız kalmak olmaz. Bu sebeple bölgeye gelen ziyaretçilere o dönemde yaşananları anlatabilmek için Sakarya şehir merkezinde bir Deprem Kültür Müzesi kurulmuş. Müze binası dışarından bakıldığında bir göçüğü andıracak şekilde planlanmış. İçinde depreme ait fotoğraflar, tablolar ve resimler bulunan müzede özel bir bölümde 7.4 şiddetinde bir depremin nasıl bir etkisi olduğunu konuklara hissettirmek için yapay sarsıntılar da oluşturuluyor. 

  Sakarya gezinizde biraz da tarih eklemek isterseniz Bizans döneminde inşa edilmiş Harmantepe Kalesi'ni, şehir merkezinde bulunan Sakarya Müzesi'ni, Orhan Gazi tarafından yaptırılmış olan Orhan Camisi'ni ve Beşköprü mevkiinde bulunan ve Bizans döneminde inşa edilmiş olan Justinianus Köprüsü'nü ziyaret etmenizi öneririz.