Kişi başı
{{ selectedPesriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
veya

Ulaşım Bilgileri

  • Gidiş Uçuşu

    Dönüş Uçuşu

    {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
    • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
    • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}

Fiyata Dahil Olanlar

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı İstanbul (IST) – Marsilya (MRS) - İstanbul (IST) uçuşu
Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam pansiyon konaklama 
Havaalanı - liman - havaalanı transferleri.
Türkçe Rehberlik hizmeti. (min. 20 kişi)
Her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar
Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri
Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği
Havalimanı ve liman vergileri (600 EUR)

Tur Kodu : ETOCR7MBOT

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren

Tur Programı

  1. GÜN
    1.Gün İSTANBUL – MARSİLYA

    İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 05:00’de buluşma. Türk havayolları TK 1365 sefer sayılı uçağı ile saat 07:05’de Marsilya’ya hareket. Yerel saat ile 09:30 varışımızın ardından bizi bekleyen otobüsümüze biniyoruz ve Marsilya limanına doğru yola çıkıyoruz. Check in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme için serbest zaman. Gemimiz akşam 18:00’da limandan ayrılıyor

     

  2. GÜN
    2. Gün BARSELONA

    Gemimiz sabah 08:00’da Barselona limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Barcelona Şehir Turu’na” katılabilirler. Limandan özel aracımız ile Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona'da panoromik şehir tutumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında ilk olarak dışarıdan Sagrada Famila görülecek yerler arasındadır. Ardından  La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, , Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Ardından alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Gemimiz akşam 18:00’da limandan ayrılacaktır.

  3. GÜN
    3.Gün DENİZDE SEYİR
    Denizde seyir halinde geçecek olan bu günde geminin açık ve kapalı havuzlarından, fitness sauna gibi aktivitelerinden ya da gümrüksüz mağazalardan alışveriş yaparak zamanınızı geçirebilirsiniz. Bunun dışında şovlar ve müzik eşliğinde barda eğlenceli vakit geçirip kumarhanede şansınızı denemek isteyebilirsiniz.
  4. GÜN
    4.Gün CAGLIARI
    Gemimiz sabah 07:30‘da limana yanaşacaktır . Gemide alacağımız sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirler rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘Cagliari şehir turuna’ katılabilirler. Sardinya adasının başkenti olan bu şehir, kültür, tarih ve turistik olarak oldukça ön plandadır. Alışveriş molamızın ardından gemiye dönüş. Gemimiz akşam saat 16:00 da limandan ayrılacaktır.
  5. GÜN
    5.Gün NAPOLİ
    Gemimiz sabah 09:00’da limana yanaşacaktır. Ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘Napoli panoramik şehir turu & Pompeii’ başlıyor. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Pompeii turumuz için devam ediyoruz. Napoli limanına dönüş.. Gemimiz saat 19:00’da limandan ayrılacaktır.
  6. GÜN
    6.Gün CIVITAVECCHIA
    Gemimiz sabah saat 08:00’da Civitavecchia limanına yanaşacaktır. Gemide alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘Roma şehir turuna’ katılabilirler. Şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Ardından gemiye dönüş. Gemimiz akşam 18:30’da limandan ayrılacaktır.
  7. GÜN
    7.Gün CENOVA – PORTOFINO
    Gemimiz Gemimiz saat 08:30’da Cenova limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘Cenova şehir turu & Portofino turu’na katılabilirler. Liguria Bölgesi’nin başkenti Cenova, şu andaki popülerliğinden çok daha fazlasını hakediyor kuşkusuz. Kent, pesto sosun ve Kristof Kolomb’un doğum yeri, ayrıca İtalyan futbolunun arkasındaki itici güç. Şehir çok zengin sanat, müzik, gastronomi, mimari ve tarihsel özellikleri sayesinde 2004 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmuş. Cenevizlerden kalma bu tarihi şehir sizleri çok şaşırtacak. Muhteşem konaklar, sokaklar, meydanlar ve tarihi mekânlar içinde gezdikten sonra alışveriş için vaktimiz olacak. Turumuzun ardından gemimize hareket edeceğiz. Gemimiz saat 17:00’da limandan ayrılacaktır.
  8. GÜN
    8.Gün MARSİLYA – İSTANBUL
    Gemimiz sabah saat 09:00 da limana yanaşacaktır. Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından gemiden ayrılıyoruz. Özel aracımız ile Marsilya havalimanına hareket edeceğiz. Bagaj ve Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1368 sefer sayılı uçağıyla saat 19:05 de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 23:25’de İstanbul’a varış.
    Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

    Ücrete Dahil Olan Hizmetler

    Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı İstanbul (IST) – Marsilya (MRS) - İstanbul (IST) uçuşu
    Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam pansiyon konaklama 
    Havaalanı - liman - havaalanı transferleri.
    Türkçe Rehberlik hizmeti. (min. 20 kişi)
    Her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar
    Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri
    Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği
    Havalimanı ve liman vergileri (600 EUR)

    Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

    Sağlık hizmetleri.
    Gemi personeli hizmet bedeli (15 yaş ve üstü 84 EUR pp ; 4 -14 yaş çocuk 42 EUR)
    Kara turları
    Güzellik merkezi ve SPA alanı
    Gemideki tüm içecekler
    Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)
    Vize bedeli 
    Yurt dışı çıkış harcı
    İç hat bağlantı uçuşları
    Seyahat sağlık sigortası

    Tur Lideri

    Türkçe Rehberlik hizmeti. (min. 20 kişi)

    İptal Şartları

    REZERVASYON TARİHİ İTİBARİYLE HAREKET TARİHİNE

    UYGULANAN KESİNTİ ORANI

    180 gün kala

    %10

    179 – 159 gün kala

    %15

    158 – 120 gün kala

    %25

                     119 – 90 gün kala

    %30

    89 – 60 gün kala

    %50

    59 – 45 gün kala

    %60

    44 – 30 gün kala

    %75

    29 – 10 gün kala

    %90

    9 gün ya da daha az gün kala

    %100

    Vize

    T.C pasaportu için çok girişli Shengen Vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaporta vizesizdir.

    Pasaportunda Kıbrıs kaşesi bulunan misafirler Yunanistan'a giriş yapamamaktadır.

    *Pasaportların dönüş tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerlilik süresinin olması gerekmektedir.

    *Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir. Vize alınmış olması veya vize gerektirmeyen pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin sizi ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

    *Yırtılmış, yıpranmış veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir.

    * Türk vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ziyaret ediliyorsa ilgili ülke adına alınmış geçerli vizenin geçerli pasaportunuzda olması gerekmektedir.

    *Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

    *18 yaşından küçük misafirlerimizin anne veya babasından herhangi biriyle seyahat etmesi durumunda seyahate katılmayan ebeveynden noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir.

    Önemli Notlar

    Costa Smeralda Gemi Özellikleri

    Yapım Yılı: 2019
    Brüt Tonaj: Yaklaşık 185.000 GT
    Uzunluk: Yaklaşık 337 metre
    Genişlik: Yaklaşık 42 metre
    Yükseklik: Bilgi belirtilmemiş
    Güverte Sayısı: 20 (16’sı misafirlere ait)
    Asansör Sayısı: 24
    Yolcu Kapasitesi: Yaklaşık 6.554
    Kabin Sayısı: Yaklaşık 2.612
    Mürettebat Sayısı: Yaklaşık 1.646

    COSTA İçecek Paketleri

    Fiyatlar kayıt esnasında teyid edilmelidir. İçerikler ve tahmini fiyatlar olarak belirtilmiştir.

    *My Soft Drinks  içecek paketi (Alkolsüz): Kişi başı: 160 Euro

    Günün her anında keyifle tüketebilecekleri geniş bir alkolsüz içecek yelpazesine sahip olacak; meyve sularından buzlu çaylara, alkolsüz kokteyllerden popüler Crodino'ya kadar.
    Paket şunları içerir:
    su, kahve, demleme içecekler, sıcak çikolata, buzlu çaylar, meyve suları, kadehte alkolsüz içecekler, Crodino ve klasik alkolsüz kokteyller.

    NOT
    -Aynı rezervasyon numarasına sahip ve/veya aynı kabinde seyahat eden tüm misafirler tarafından satın alınmalıdır.
    -Gemideki tüm barlarda kullanılabilir. Temalı restoranlarda (Archipelago ve Steak House gibi) geçerli değildir.
    -Kabin içindeki Mini Bar ürünleri hariçtir.

    *My Drinks içecek paketi (Alkollü ve alkolsüz): Kişi başı: 200 Euro

    Gün boyunca alkollü ve alkolsüz içeceklerden yararlanmak isteyenler ve özellikle aperatif ve akşam yemeği sonrası kokteyllerden hoşlananlar için.
    Paket içeriği:
    Kahve ve kapuçino, sıcak içecekler, alkolsüz içecekler
    -Fıçı biralar, aperatifler ve vermut, tüm kokteyller (moleküler, solid ve premium hariç)
    -En iyi içki ve viskilerden seçmeler, tüm likörler ve bitterler
    -Kadehte şarap seçimi
    -Maden suyu
    -Geminin herhangi bir barında talep edilebilecek her yetişkin için günde 1 şişe su (0,5 l) (Minibar yok)

    NOT
    -Kabin minibarındaki prestijli markalar ve ürünler hariçtir.
    -Paket, aynı rezervasyon numarasına sahip ve/veya aynı kabinde seyahat eden tüm misafirler tarafından rezerve edilmelidir.
    -Gemideki tüm barlarda kullanılabilir. Temalı restoranlarda (Archipelago ve Steak House gibi) geçerli değildir.

    *My Drinks Plus içecek paketi (Alkollü ve alkolsüz):  Kişi başı: 320 Euro

    Premium etiketli içecek paketi, alkollü ve alkolsüz içeceklerin kadehte sınırsız tüketimini (9 €'ya kadar) isteyenler için geçerlidir. Minibar kabinde varsa içecekleri ve şişe su dahildir.
    NOTLAR

    -Paket, aynı rezervasyon numarasına sahip ve/veya aynı kabinde seyahat eden tüm misafirler tarafından rezerve edilmelidir.
    -Gemideki tüm barlarda kullanılabilir.
    -Temalı restoranlarda (örneğin Archipelago ve Steak House) geçerli değildir.

    *Boys & Girls (17 yaş dahil çocuklar için) İçecek Paketi : Kişi başı 149,5 Euro

    40 adet alkolsüz içecek bulunmaktadır: Meşrubatlar, Virgin Delights, Taze sıkılmış turunçgiller, Buzlu Çay, Sütlü içecekler, Çeşitli Şuruplar.

    *Boys & Girls Card Short (17 yaş dahil çocuklar için) İçecek Paketi : Kişi başı 83,95 Euro

    20 adet alkolsüz içecek bulunmaktadır: Meşrubatlar, Virgin Delights, Taze sıkılmış turunçgiller, Buzlu Çay, Sütlü içecekler, Çeşitli Şuruplar.

    Bottled Mineral Water İçecek Paketi  42 Euro

     

    ÖNEMLİ NOTLAR

    • Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde ACENTE vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
    • Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesinden kaynaklanacak problemlerden ACENTE sorumlu değildir.
    • Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılacağı anlamına gelmez. Pasaport polisi kişiyi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
    • Otellerde 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olduğundan, 3. yatak standart yataktan küçük olabilir. Bazı otellerde ise 3. yatak uygulaması olmamaktadır. Bu tip oteller ile çalışılan paketlerde ACENTE misafirlerini satış sırasında bilgilendirecektir.
    • Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada ve kabinde 3. ve 4. Kişi konakladığı takdirde konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.
    • Dış nedenlerden dolayı ACENTE programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
    • Tura katılımın yeterli olmaması durumunda ACENTE iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 21 gün önce bildirecektir.
    • ACENTE, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
    • İç hat low cost uçuşlarında 20 kg bagaj hakkı bulunmaktadır
    • ACENTE, kategorisi aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri değiştirme hakkına sahiptir.
    • Ekstra turlar belli bir katılım şartı ile düzenlenir. Katılımın yetersiz olduğu durumlarda düzenlenemez. Katılımcı sayısının yetersiz kaldığı durumlarda fiyatlar rehber tarafından revize edilip yeni bir düzenleme yapılabilir.
    • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kent girişlerinden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
    • Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından ACENTE sorumlu değildir.
    • İptal ve değişiklik durumunda “ACENTE SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.
    • Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak önerilir.
    • Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır.
    • Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Gemide EUR para birimi ve kredi kartı geçerlidir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
    • Gemiye içki, ütü, saç kurutma makinası vb. sokmak kesinlikle yasaktır.
    • Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri gemi biletiniz ile birlikte sizlere ulaştırılacaktır. Cruise limanında bu etiketleri valizlerinize takmanız gereklidir.
    • Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
    • Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 60 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da acentemiz sorumlu olmayacaktır.
    • Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından grubumuzun valizlerinin olduğu istasyondan valizlerini alacaktır. HER BİR MİSAFİRİMİZİN KENDİ VALİZİNİ DOKUNARAK VE KONTROL EDEREK ALMASINI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.
    • TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ, GEMİ BİLETLERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. BİLETLERİN ÇIKTILARINI ALMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN ÜLKE / GEMİ GİRİŞ SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.

    Gezilecek Yerler