Rezervasyon Sigortası

Etstur Rezervasyon İptal Sigortası uygulaması ile misafirlerine, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyor. Bu uygulama ile rezervasyon başlangıcından 72 saat öncesine kadar rezervasyon iptal etmek mümkün.

Rezervasyon İptal Sigortası’nın koşulları ise şöyle; otel rezervasyon bedelinin 1000 TL’ye kadar olan işlemler için sigorta bedeli 10 TL’dir. Otel rezervasyon tutarının 1000 TL üzerinde olması durumunda ise toplam tutarın %1’i kadar sigorta bedeli ödenir. Rezervasyon iptalinde, konaklama ücretinin tamamı iade edilirken sigorta ücreti iade edilmez. Sigorta yalnızca otel konaklamasını kapsar, rezervasyonla beraber alınan uçak biletleri ise sigorta kapsamında değildir. Uçak transferleri son 24 saat kalaya kadar kesintisiz iptal edilebilir. Otobüs de satın alınan rezervasyonlarda ise; gidiş otobüsleri için son 2 güne kadar, dönüş otobüsleri içinse tesise giriş gününe kadar yapılan iptal işlemlerinde ulaşım iadeleri kesintisiz yapılır.

Rezervasyona sigorta eklenebilmesi için konaklama tarihine 7 günden fazla olması gerekir. Bu uygulama 1 Nisan - 30 Kasım tarihleri arasındaki minimum 3 gece üzeri konaklamalarda geçerlidir. Rezervasyon iptali ile ilgili teminatlar Etstur ile Mapfre Sigorta arasında düzenlenen abonman sigorta poliçesi kapsamında sağlanmaktadır.