Şimdi kameralarımızı Andaman Denizi ve Hint Okyanusu arasında inci gibi süzülen tropik cennet Phuket Adası’na çeviriyoruz. Adanın hayalinize bile sığmayacak doğal güzelliklerine, beyaz kumsallı plajlarına ve birbirinden eğlenceli aktivitelerine tropik bir dalış yapıyoruz.

Tayland’ın son dönem turist akınına uğrayan popüler noktası Phuket Adası, tropikal iklimin tüm nimetleriyle, şeffaf denizlerinin renkli mi renkli su altı dünyasının zenginliğiyle, Uzak Doğu kültürünün mistik havasıyla tatil severlerin kalplerine kazınıyor. Sakin ve huzurlu plajlarıyla da bir başka tatil isteyenlerin demir attığı adanın sunduğu nimetlere hayran kalmamak elde değil.

Yaklaşan kış mevsimine inat, soğuk havalara bir ada molası vereceğiniz Uzak Doğu Turları’nın bu büyüleyici durağının tadını çıkarın.

Patong Plajı

1

Phuket Adası’nın en hareketli ve en merkezi noktası olan Patong, palmiye ağaçları gölgesinde tatil geçirmek ve doyasıya eğlenmek isteyenlerle dolu. Adadaki en eğlenceli aktivitelerden olan tropik ada gezilerinin yapıldığı iskeleler, tropikal dünyaya açılan keşif noktasını oluşturuyor. Harika kumsallar ve Tayland mutfağının lezzetlerini tadabileceğiniz şık restoranlarla dolu bölgede, hava kararınca gece hayatının eğlencesi ortaya çıkıyor.

Tropik Adalar Turu

2

Phuket Adası’ndan hareketle çıkacağınız bu mavi yolculukta Tayland tekneleriyle tropikal adalardaki yaşamları keşfe dalıyor, vahşi yaşamın güzelliğine şahit oluyorsunuz. Ada turunda hepsi ayrı bir dünya olan Panak, Honk, Khien, Maymun, Khai Nai, Koh Samui, Phangan, Müslüman Adası, ünlü James Bond Adası’nı ve daha fazlasını ziyaret edebilirsiniz. Tropikal dünyanın etkisiyle büyülenirken, kano ile geçilen mağara tünellerde biraz da adrenalin yaşayacaksınız. Daha önce görmediğiniz farklı türde canlılara rastlamak da tropik ada hediyeleri.

Zengin Deniz Altı Dünyası

3

Phuket Adası’nda beyaz kumsalların berrak denizle buluştuğu noktayı takip edin. Büyülü deniz altı uygarlığında bambaşka bir deneyim yaşayacaksınız. Su altı sporları ile ünlü olan ada, dünyadaki en iyi 10 dalma alanından biri konumunda. Sadece su altı değil, jet ski ve parasailing gibi su üstü sporlarıyla da denizin en eğlenceli halinin adı Phuket Adası.

Phi Phi Adaları

4

Phi Phi Adası, Leonardo Di Caprio’nun başrolünde oynadığı The Beach filmiyle dünyaya ün salmış olsa da, o güne kadar gizli kalmış güzelliği artık tüm dünyaca bilinir vaziyette. Hazır olun, Leonardo Di Caprio’nun yüzdüğü sahil Maya Beach’te berrak sulara ve etrafta yükselen kayalıkların manzarasına kapılıp burada saatlerinizi harcayabilirsiniz.

Yorumlar