Seyahat planını, 2022 yılına göre hazırladın mı? Yeni keşfedilecek rotaların, yaşayacak deneyimlerin heyecanı seni de sarmış olmalı…  Yurt dışında tatil yapmayı özlediysen, sana uçak biletlerini hemen incelemek isteyeceğin birkaç rota önerimiz var.

Hayalini kurduğun ülke veya şehirde istediğin şekilde konaklamak için yerini şimdiden ayırtabilir, tatile çok daha keyifli bir şekilde hazırlanabilirsin. Böylece hızlı bir biçimde otelini seçmiş, rezervasyonunu yapmış olarak görülecek yerler listeni hazırlamaya koyulabilirsin.

Nereye gideceğine henüz karar vermediysen, bu yazımızda oldukça popüler tatil rotalarını keşfedebilir ve turizmin yükselen trendlerine göre hazırlıklara başlayabilirsin!

2022 Yılında Güzel Bir Maldivler Planı Yapabilirsin!

Yeryüzünün en eşsiz noktası olarak değerlendirilen bu doğa harikası, turkuaz renkli suları ve bembeyaz kumsallarıyla adından oldukça söz ettiriyor. Özellikle balayı çiftlerinin en popüler tercihi olan Maldivler, çarpıcı güzelliği mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Seyahat trendlerine göre Maldivler’in, 2022 yılında yurt dışında balayına gidilecek yerler listelerinde zirveye oynayacağı öngörülüyor.

Loire Vadisi’nde Bir Orta Çağ Masalına Davetlisin!

Fransa’nın bahçesi olarak bilinen Loire Vadisi, tarihi kentleri ve üzüm bağlarıyla oldukça popüler bir yer. Azay-le-Rideau şatosunun cezbedici görüntüsü eşliğinde bir gezi fırsatı sunan Loire Vadisi, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunuyor.

Londra’nın Güzelliği Yüzyıllara Meydan Okuyor!

Avrupa’nın en kalabalık 4. şehri olan Londra, dünyanın birçok simgesel yapısına ev sahipliği yapıyor. Thames Nehri üzerine kurulan bu şehrin, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde tam 4 yapıtı bulunuyor. Avrupa’nın en şık şehirlerinden biri olan Londra, popülerliğini her yıl artırarak korumayı başarıyor.

Doğa Tutkunlarının Vazgeçilmez Adresi Kyoto!

Kyoto’nun muhteşem bahçelerinin 2022 yılında da vazgeçilmez bir gezi rotası olacağı düşünülüyor. Bu bahçeleri süsleyen otantik Japon peyzajı, gezemeye doyulamayan bir atmosfer oluşturuyor. Uzak Doğu’nun mistik dünyasını rengarenk çiçekler eşliğinde keşfedebilirsin.

Arizona Çölleri Harika Bir Tatil Sunuyor!

Kanyonların arasında olağanüstü bir seyahate hazır ol! Özellikle Büyük Kanyon ile ünlü Arizona, ziyaretçilerine bambaşka bir çöl macerası sunuyor. Geçmişte Western filmleriyle tanınmaya başlanan Arizona kanyonları, günümüzde dünyanın dört bir yanından gelen macera tutkunları için popüler bir rota haline geldi. Arizona, 2022 yılında da Amerika’nın en çok turist ağırlayacak cazibe merkezlerinden biri olacak gibi görünüyor.

Akdeniz’in Güzelliğini Sardinya Adası’nda Keşfet!

Deniz, kum ve güneş üçlüsünün dünya üzerindeki en popüler adresi Sardinya… İtalya’ya bağlı bu Akdeniz adasında, Roma dönemine ait birçok tarihi ize rastlayabilirsin. Muhteşem doğasının sunduğu Calal Gonone ve Li Coggi plajlarını mutlaka ziyaret etmelisin.

Günlük hayatın yoğun temposunun içindeyken uzak kaldığımız doğal güzelliklerle buluşmaya şimdiden çok az kaldı! 2022 yılı seyahatlerle dolu bir yıl olmasını istiyorsan, gir hemen ETS’ye ve tatilini ETS ayrıcalıklarıyla planla!

Yorumlar