Belirli kamu bankaları kendi maaş müşterileri ile bankalarında Bireysel Emeklilik Hesabı olanlara 36 ay vade ile uygun şartlarda Tatil Destek Kredisi sağlamaya başladı. Büyük ilgi gören bu uygulamanın detaylarını ve şartlarını sizin için bir araya getirdik.

Tatil Destek Kredisi Nedir?

Tatil Destek Kredisi, bazı kamu bankaları tarafından kendi maaş müşterilerine sağladığı bir kredi seçeneğidir. 6 ay geri ödemesiz şekilde verilen kredi için 36 ay vade sağlanıyor. Toplam 10 bin TL’ye kadar verilen kredinin %80’i konaklama bedeli olarak rezervasyon yaptırdığınız acenteye verilirken %20’si tatil harcamalarınız için hesabınıza aktarılıyor.

Tatil Destek Kredisi Nereden ve Nasıl Alınır?

 Tatil Destek Kredisi almak isteyenlere üç kamu bankası tarafından kredi sağlanıyor. Kredi başvurusu yapacakların bu bankaların maaş müşterisi olması ya da bu bankalarda Bireysel Emeklilik hesabı olması gerekiyor. Başvurular ise anlaşmalı seyahat acentelerinde yapılan yurt içi otel rezervasyonları sırasında alınıyor.

Hangi Bankalar Tatil Destek Kredisi Veriyor?

 Tatil Destek Kredisi Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından veriliyor. Kredinin ilk taksiti rezervasyon yaptırdığınız acente tarafından, 2. taksit ise kredi verilen banka tarafından ödeniyor.

 Tatil Destek Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

 Tatil Destek Kredisi için başvuru yapmak için anlaşmalı seyahat acentelerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Yurt içi otel konaklamalarında yararlanabileceğiniz kredi için başvuruyu rezervasyon esnasında yapabilirsiniz. Başvurunuzun ilgili banka tarafından olumlu değerlendirilmesi halinde tarafınıza SMS ya da mobil uygulama üzerinden bir ön onay verilecektir.

Tatil Destek Kredisi Nasıl Kullanılır?

Tatil destek Kredisi başvurunuzun olumlu olması halinde tarafınıza SMS ya da ilgili bankanın mobil uygulaması aracılığıyla onay mesajı gelecektir. Bu bilgilendirmenin ardından mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden “onay” işlemlerini tamamladıktan sonra kredinizi kullanabilirsiniz. Ya da başvuruda bulunduğunuz bankanın en yakın şubesine giderek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu noktada kredi onayı için geçerlilik süresinin 72 saat geçerli olduğunu unutmayın.

Tatil Destek Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

 Tatil Destek Kredisi’nden üç kamu bankasının maaş müşterileri ile ilgili bankalarda Bireysel Emeklilik hesabı olanlar faydalanabiliyor. Eğer siz de bu bankaların maaş müşterisiyseniz ya da bu bankalarda Bireysel Emeklilik hesabınız varsa yurt içi tatilleriniz için Etstur’un 4440387 numaralı çağrı merkezi, web sitesi ya da yetkili acenteleri üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

 

 

Yorumlar