Muğla, Ege ve Akdeniz’in tüm cazibesini yansıtan, doğası ve iklimi ile daha da popülerleşen bir tatil noktası olmaya devam ediyor. Pürüzsüz denizi, muhteşem doğası, eşi benzeri olmayan tabiat harikalarıyla Bodrum, Marmaris, Milas, Fethiye bölgeleri her yıl daha da dolup taşıyor. Doğa sporları, su sporları, denizi ve antik kentleri ile herkese hayal ettiği tatili yaşatan Muğla, ünlü çarşı pazarları ile de alışveriş severleri kalbinden vuruyor. Birbirinden taze otlar, ev yapımı köy ürünleri, ya da el emeği göz nuru halı, kilim gibi orijinal ürünlerle bezenmiş Fethiye, Marmaris, Bodrum ve Milas semt pazarları bir sezonluk Muğla tatiline sığmıyor.

Bu kadar fazla seçeneğin içinde kaybolmuş hissetmeyin diye, Muğla’nın en iyi alışveriş noktaları ve Muğla otelleri için, sizleri yazının devamına davet ediyoruz.

Renk Cümbüşü Milas

19. yüzyıldan kalma evleri ile ünlü Milas, semt pazarı ile de ün salmış durumda. Semt pazarı deyip geçmeyin, tam 1700 esnaf ve köylüye ev sahipliği yapan, çevre il ve ilçelerden ziyaretçi toplayan rengarenk kumaşlar, otlar, baharatlar, sebze ve meyvelerle zengin mi zengin bir pazar.
muglada alisveris (4)

Fethiye, Paspatur Çarşısı Olmadan Olmaz

Fethiye`nin eski yerleşim yeri Paspatur Çarşısı, türlü türlü hediyelik eşyalar, halıcılar, kilimciler, butikler ve kuyumcularda çarşının en güzel ürünleri, özenle yapılmış el emeği, özel tasarımları, köylülerin kendi üretimi olan ürünler ve ada çayı, kekik, ıhlamur gibi otlarla buram buram Ege kokuyor.
muglada alisveris (3)

Hınzır Çocuk Marmaris

Yeşilin bin bir tonunu barındıran Milli Parkı, mavi bayraklı berrak denizi ve geceleri gündüzlere bağlayan renkli gece hayatının yanında Marmaris çarşıları da oldukça meşhur. Büyük Kapalı Çarşısı, Netsel Marina’da Marmaris ve yerel açık pazarlar yöreye ait el yapımı doğal ürünler, hediyelik eşyalar, yöresel kıyafetler, el işi halı ve kilimler ile Ege’nin bereketini fazlasıyla yansıtıyor.
muglada alisveris (2)

Bodrum, Bodrum

Gece hayatında Marmaris ile yarışan Bodrum, rengarenk pazarları ile de rekabet içinde. Bodrum pazarları, halıları, dokumaları, ahşap oymacılığı, çömlekçileri, yarım adanın bin bir rengini eserlerinde yansıtan sanatçılarıyla dolup taşar. Özellikle salı günleri kurulan kumaş pazarının ününü duymayan kalmamış.
muglada alisveris (8)

Muğla’nın En iyi Otelleri

Muğla’da tatil deniz, kum, güneş, tarih, gece hayatı, adrenalin ve alışveriş ile dolu olsa da, tüm bunları tamamlayacak bir unsur vardır ki, o da konaklayacağınız yer. İşte Muğla’da kalınacak yerler:
muglada alisveris (1)

• Fethiye’nin antik havasına yakışan Yunak Zakros Lykia Otel, deniz ve doğa manzaralı özel odaları ile ses ve gürültüden uzak, misafirlerine konforlu bir konaklama olanağı sunuyor
Tiryaki Boutique Otel, kabalıktan tamamen kaçmak isteyenlerin favori mekanı.
Kervansaray Marmaris, Marmaris’in cennet koylarından birinde yer alan, geniş arkadaş grupları ve aileler için sunduğu spor ve aktivite olanaklarla keyifli bir tatilin adresi oluyor.
Martı Hemithea Hotel, Ege ve Akdeniz’in buluşma noktası olan Hisarönü Körfezi’nde yer aldığından, mitolojik atmosferde lüks bir konaklama hizmeti sunuyor.
• Bodrum’da Sianji Well-Being Resort, muhteşem spa merkezi ve sağlıklı yaşam konseptiyle misafirlerine bambaşka bir tatil kavramı sunuyor.
• Her köşesi zevkle döşenmiş Babana Hotel ise Bodrum’un en gözde koylarından Türkbükü’nde yer alıyor.
• Mandalina, limon ve yasemin ağaçları arasında bir tatil geçirmek isteyenleri de Bodrum Gümüşlük Otel’e çağırıyor.

Yorumlar