Talha Aydoğan

Doğada, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Talha Aydoğan

Kocaeli’de Gezilebilecek Yerler: Kocaeli Gezi Rehberi

İstanbul’a yakın tatil rotalarından biri olan Kocaeli’de keşfedecek çok şey var. Yöresel lezzetleri, müzeleri, doğal parkları ve eğlenceli aktivite seçenekleri ile keyifli bir Kocaeli tatili seni bekliyor.

Birçok şehre 2-3 saat uzaklıkta olan Kocaeli’de en çok gezilen favori destinasyonlar, Kocaeli’de ulaşım, konaklama ile ilgili bilgiler için detaylı bir yazı hazırladık. Hafta sonu kaçamağı için Kocaeli’yi tercih edeceklere özel de 2 günlük bir Kocaeli gezi planı yaptık.

Hazırsan başlayabiliriz!

Devamı İçin
Seyahat, Seyahat Trendleri, Talha Aydoğan, Trendler

Seyahat Ederken Para Kazanabileceğin İşler

2 türlü seyahat seçeneğin var. Birincisi; planlı, programlı, nereye gideceğini, ne yapacağını önceden belirlediğin seyahatler. Bu seyahatler ya bi’ hafta sonu kaçamağı ya da yılın belirli dönemlerinde planlı şekilde çıkıp tadı damağında kalan tatiller oluyor. Bir de bir anda esen, anlık heyecanla çıktığımız, süresiz, keşfetme arzusuyla yeniliklere yelken açtığımız seyahatler var. Bu seyahatlerde herhangi bir zamana veya mekâna bağlı kalmadan oradan oraya yolculuk yaparız. Ama seyahat boyunca bir şeylerle ilgilenme isteği veya ekonomik olarak desteğe ihtiyacımızın olması, gezginleri seyahat ederken para kazandıracak işleri aramaya yöneltiyor. Şimdi o işlerden birkaçına birlikte göz atalım. Eğer sen de hazırsan Let’s Go!

Devamı İçin
Doğada, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Sıra Dışı Rotalar, Talha Aydoğan, Tarih İçin

Dinozorların Dünyasını Keşfedebileceğin En İyi 5 Müze

Dev kertenkeleler… 243 ile 233 milyon yıl önce Geç Triyas döneminde ortaya çıkan ve 66 milyon yıl önce nesli tükenen bu dev canlıların yaşamları her zaman ilgi odağı oldu. Bu ilgiler araştırmalara, araştırmalar arkeolojik sonuçlara ve bu sonuçlar da müzelerde gösterilen kalıntılara dönüştü. Dünyada bulunan birçok dinozor müzesi var. Ve senin için en iyilerini derledik. Hazırsan Let’s Go!

Devamı İçin
Eğlence, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Sıra Dışı Rotalar, Talha Aydoğan, Yazarlar

En Popüler 5 Safari Rotası

Ekranlarda hayretle izlediğimiz doğal yaşamı yakından görmek oldukça heyecan verici olabilir. Kocaman aslanları, lüks arabalardan daha hızlı olan çitaları, sesiyle huzur veren renk paleti gibi kuş türlerini ve daha pek çok canlıyı doğal ortamlarında görmek… Safari ile bu heyecan verici deneyimi tadabilir, unutulmaz anlar yaşayabilirsin. Senin için, en çok tercih edilen 5 safari rotasını seçtik ve derledik. Ormanların derinliklerine, canlıların doğal yaşam alanlarına doğru yola çıkmaya hazırsan Let’s Go!

Devamı İçin
Eğlence, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Sıra Dışı Rotalar, Talha Aydoğan, Yazarlar

Geçmişe Dönüş: Gidilebilecek Retro Yerler

Biraz arkamıza yaslanalım ve sıkı tutunalım! Çünkü geçmişe doğru hızlıca uçuşa geçiyoruz. ‘’Retro, vintage’’ diğer adıyla nostalji kültürünü yakından takip ediyorsan ve geçmiş günlere özlem duyuyorsan seninle o günlere doğru kısa bir yolculuğa çıkalım. Dünyanın dört bir köşesinde gidebileceğin retro yerleri bu yazımızda bir araya getirdik. Hazırsan Let’s Go!

Devamı İçin
Doğada, Konuk Yazarlar, Nereye Gitmeli?, Sıra Dışı Rotalar, Talha Aydoğan

Dünyanın Doğal Güzelliklerini Keşfedebileceğin İkonik Yürüyüş Rotaları

Yürüyerek gezmek, dünyayı keşfetmenin en eski ve en temel yöntemlerinden biri olarak bilinir. Adımlarının ritmiyle uyum sağlayarak gözlerinin gördüğü manzaraları, soluduğun taze havayı, aldığın kokuları ve her adımda üstünde yürüdüğün toprağın altında yatan hikayeleri de deneyimlersin. Yürüyüş, kendini doğanın kucağına bırakmanın, yerel kültürleri ve gelenekleri keşfetmenin ve kendini hayata yeniden bağlamanın bir yoludur. Her adım, anılarında kalıcı izler bırakır. Yürüyerek gezmek sadece bir yolculuk değil, aynı zamanda içsel bir keşif serüvenidir.

Seni bambaşka dünyalara götürecek, farklı duygular hissettirecek birbirinden güzel ve huzurlu yürüyüş rotaları ile karşındayız. Hadi birlikte göz atalım!

Devamı İçin
Doğada, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Talha Aydoğan

Sakarya’da Gezilecek Yerler: Sakarya Gezi Rehberi

Yemyeşil doğal alanları, tarihi bölgeleri, huzur dolu bir tatil fırsatı sunan atmosferi ile Sakarya seni bekliyor. Sakarya’da nereleri gezeceğin hakkında bir fikrin yoksa doğru yerdesin. Favori rotalar, kamp alanları, eğlenceli aktiviteler, Sakarya mutfağının meşhur lezzetleri ve Sakarya ile ilgili çok daha fazla şey bu yazıda. Eğer sen de Sakarya’yı keşfetmeye hazırsan Let’s Go!

Devamı İçin