Konuk Yazarlar

Konuk Yazarlar, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Yazarlar

ETS Gemisi ile Vizesiz Yunan Adaları Turu’na Katılmak İçin 10 Neden

1- VİZE YOK!

ETS’nin Vizesiz Yunan Adaları Turu’na katıldığınızda, denizden Yunanistan’ın en popüler adalarına ulaşım sağlayabiliyorsunuz. ETS Gemisi ile vizesiz olarak doyasıya gezebileceğiniz Mikonos, Santorini, Rodos gibi adalara, uçakla gitmek istediğinizde ise Schengen vizesi almanız gerekiyor. Ancak ETS Gemisi ile Schengen vizesine ihtiyacınız yok. ETS Gemisi ile Vizesiz Yunan Adaları Turu’na katılmak için tek ihtiyacınız olan geçerli bir pasaport!

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat

Yerle Gök Arasında Mardin

Mardin, farklı dinlerin aynı avluyu paylaştıkları güzel ve tarihi bir dünya. İnsanların damda yaşadığı, gece gökyüzüne bakıp mutluluklarını yıldızlara anlatabildiği büyülü bir şehir aynı zamanda. Sokaklara çıkıp kaybolabileceğiniz, esnafla yıllardır tanışıyormuş gibi sohbet edebileceğiniz kadar da mütevazi ve sıcakkanlı…

Burada insanların ve renklerin zenginliklerine tanık olabilirsiniz. Bazıları ezan sesiyle, bazıları da çalan çan sesleriyle ellerini kaldırıyor semaya. Mardin’e girdiğiniz andan itibaren her dinden, her uygarlıktan parçalar bulabilirsiniz.

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Abu Dabi: Çölün Ortasında Bir Vaha

Çölün üzerinde yükselen bir şehir… İnsan eliyle anakaraya bağlanmış birçok adadan oluşuyor. Gökyüzünün denize maviyi ödünç vermek yerine, sıcağında erittiği gümüş rengini layık gördüğü bir Ortadoğu şehri… Burası Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden bir tanesi ve başkenti olan Abu Dabi.

Devamı İçin
elexus-genel
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Hikayenin Başladığı Yer, Elexus!

Kıbrıs’ta yeni bir hikayenin başladığını duydum ve açılış yapmak için ilk adımı attım. Eğlencenin, huzurun, mutluluğun ve hikayenin başladığı yer Elexus’un kapılarını araladım. Yemeğinden hizmetine, personelinden imkanlarına kadar her şey sorunsuzdu. Daha önce birçok defa gittiğim, güzel anılarla döndüğüm bir otel hissi yaşadım. Özellikle aralık ayında yaz havasını yaşamak çok keyifliydi, sürekli sıcak ve güneşli.

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Bizim Tatlı Tatilimiz!

Bizler Etstur’un Tatil Yağmuru Yarışması’nın ocak ayı talihlileri Öztürk ailesiyiz. Bize hediye edilen cömert tatillerden ikincisini yine rüya gibi yaşadık ve bu muhteşem deneyimi sizlerle paylaşmak istedik. Beklentilerimizin çok üzerinde bir tesis ve hizmet anlayışıyla kendimizi çok özel hissettiren Maxx Royal Kemer Resort’ta lezzet, eğlence ve keyif dolu bir hafta geçirdik.

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Suna Akyıldız’ın Kaleminden Mustafa Seven ile Paris Turu Notları

Geçtiğimiz hafta, Etstur’un “Mustafa Seven ile Sokak Fotoğrafçılığı” temalı turları için Paris’e gittik. Uzak Doğu kültürünü benimsemiş biri olarak Paris denince aklıma hep bir burjuva tatil yeri gelirdi. Çünkü çevremde Paris’e giden herkesten sanki sözleşmişlercesine gidilmesi gereken mağazaları, yenmesi gereken tatlıları duymaktan içim sıkılmıştı. Ama Etstur “Mustafa Seven ile Sokak Fotoğrafçılığı” adı altında öyle güzel bir program oluşturmuş ki…

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Kıbrıs’ta Bahar Bir Başka Güzel

Hayatın tüm koşturmacası içinde verdiğimiz ufak molalar fotoğraf çekme tutkumuz ile renkleniyor. Hiç dilimizden düşürmediğimiz “daha çok nasıl gezip görebiliriz?” sorusunun cevabını biz durmadan ararken sevgili Etstur sanki aklımızı okumuş, yüreğimizden geçeni bilmiş gibi katıldığımız Etstur’dan Tatil Yağmuru Yarışması’nda bizi birincilik ile ödüllendirdi. Bir kez daha inandım, şans şanslı olduğunuzu düşündüğünüz zaman gelip sizi buluyor.

Devamı İçin
Alışveriş, Gurme, Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Racastan’dan 8 Deneyim

Durmayan korna sesleri, aşırı derecede yüklenmiş, binicinin bile gözükmediği bisikletler, caddelerde yatan inekler, çöpleri karıştıran boğalar, trafikte önünüzde seyreden bir fil, toza toprağa bulanmış bir deri bir kemik çilekeşler, sizinle fotoğraf çektirmek isteyen insanlar, para, şeker, kalem isteyen çocuklar, çiçek satıcıları, kuyumcular, rikşa şoförleri, çaycılar, seyyar yiyecek arabaları, kollarda dizi dizi altınlar, rengarenk sariler, simsiyah pala bıyıklar, altın dişler, hızmalar, bir saniye bile durulmayan bir hareket, bir devinim, bir kaos hali!
Ve tam olarak tüm bu karmaşa artık bana fazla derken karşınıza çıkan bir gülümseme…

Devamı İçin