Konuk Yazarlar

Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Abu Dabi: Çölün Ortasında Bir Vaha

Çölün üzerinde yükselen bir şehir… İnsan eliyle anakaraya bağlanmış birçok adadan oluşuyor. Gökyüzünün denize maviyi ödünç vermek yerine, sıcağında erittiği gümüş rengini layık gördüğü bir Ortadoğu şehri… Burası Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden bir tanesi ve başkenti olan Abu Dabi.

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Bizim Tatlı Tatilimiz!

Bizler Etstur’un Tatil Yağmuru Yarışması’nın ocak ayı talihlileri Öztürk ailesiyiz. Bize hediye edilen cömert tatillerden ikincisini yine rüya gibi yaşadık ve bu muhteşem deneyimi sizlerle paylaşmak istedik. Beklentilerimizin çok üzerinde bir tesis ve hizmet anlayışıyla kendimizi çok özel hissettiren Maxx Royal Kemer Resort’ta lezzet, eğlence ve keyif dolu bir hafta geçirdik.

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Suna Akyıldız’ın Kaleminden Mustafa Seven ile Paris Turu Notları

Geçtiğimiz hafta, Etstur’un “Mustafa Seven ile Sokak Fotoğrafçılığı” temalı turları için Paris’e gittik. Uzak Doğu kültürünü benimsemiş biri olarak Paris denince aklıma hep bir burjuva tatil yeri gelirdi. Çünkü çevremde Paris’e giden herkesten sanki sözleşmişlercesine gidilmesi gereken mağazaları, yenmesi gereken tatlıları duymaktan içim sıkılmıştı. Ama Etstur “Mustafa Seven ile Sokak Fotoğrafçılığı” adı altında öyle güzel bir program oluşturmuş ki…

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Kıbrıs’ta Bahar Bir Başka Güzel

Hayatın tüm koşturmacası içinde verdiğimiz ufak molalar fotoğraf çekme tutkumuz ile renkleniyor. Hiç dilimizden düşürmediğimiz “daha çok nasıl gezip görebiliriz?” sorusunun cevabını biz durmadan ararken sevgili Etstur sanki aklımızı okumuş, yüreğimizden geçeni bilmiş gibi katıldığımız Etstur’dan Tatil Yağmuru Yarışması’nda bizi birincilik ile ödüllendirdi. Bir kez daha inandım, şans şanslı olduğunuzu düşündüğünüz zaman gelip sizi buluyor.

Devamı İçin
Alışveriş, Gurme, Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Racastan’dan 8 Deneyim

Durmayan korna sesleri, aşırı derecede yüklenmiş, binicinin bile gözükmediği bisikletler, caddelerde yatan inekler, çöpleri karıştıran boğalar, trafikte önünüzde seyreden bir fil, toza toprağa bulanmış bir deri bir kemik çilekeşler, sizinle fotoğraf çektirmek isteyen insanlar, para, şeker, kalem isteyen çocuklar, çiçek satıcıları, kuyumcular, rikşa şoförleri, çaycılar, seyyar yiyecek arabaları, kollarda dizi dizi altınlar, rengarenk sariler, simsiyah pala bıyıklar, altın dişler, hızmalar, bir saniye bile durulmayan bir hareket, bir devinim, bir kaos hali!
Ve tam olarak tüm bu karmaşa artık bana fazla derken karşınıza çıkan bir gülümseme…

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Saffet Emre Tonguç’un Kaleminden Gaudi’nin Barselonası…

80’lere imzasını atmış gruplardan biri olan Alan Parsons Project’in o yıllarda dinlediğim bir şarkısından çok etkilenmiştim. “Yolların bizi nereye götüreceğini kim bilebilir ki?” diyordu sözler, ardından da ‘La Sagrada Familia’ diye devam ediyordu. Aklımın bir karış havada olduğu o zamanlar ne Gaudi’den haberim vardı ne de dillere destan eserlerinden.

Devamı İçin
Eğlence, Konuk Yazarlar, Seyahat

Saffet Emre Tonguç ile Barselona Sokaklarında Renkli Bir Yolculuk

Barselona, İspanya’nın 17 özerk bölgesinden biri olan Katalanya’nın başkenti. Barselona deyince akla, yaşamın tadını çıkarma konusunda uzman insanlar, Akdeniz cıvıltısı, tapas barlar, La Rambla’da piyasa yapan yığınlar ve şehrin adeta sembolü olan La Sagrada Familia (Kutsal Aile) Katedrali geliyor. Güneşin yıl boyunca ısıttığı, doğanın cömertçe davrandığı bu kent 1992 Olimpiyatları dolayısıyla yapılan makyajın ardından, dünyanın en güzel şehirleri arasında kendine sağlam bir yer edindi.

Devamı İçin