Konuk Yazarlar

Eğlence, Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Berlin = 2 Gece 2,5 Gün

Berlin; Almanya’nın başkenti, en büyük şehri ve aynı zamanda da bir eyalet olduğundan ilk başta gözünün korkması, “Eyvah! Koskocaman… Gez gez bitmez” diye düşünmen çok normal. Ancak için rahat olsun, Berlin’in hakkı yalnızca 2 gece 2,5 gün!

Bu söylediğim inanılmaz gelecek belki ama uçaktan inip körüğün dibindeki pasaport kontrolünde sıra beklerken, hemen yanındaki bantta dönen bagajını görünce, alışılagelmiş devasa havaalanlarına kıyasla bu kadar ufak bir terminal karşısında şaşıracaksın.

Devamı İçin
Balayı, Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Alican ve Şeyda Çelik’in Jetset ile Balayı Tatili

Herkes balayı tatillinin hayatındaki en özel tatillerinden biri olmasını ister. Unutulmaz anlar yaşamak, unutulmaz anılarla dönmek ister. Biz de kendimiz için böyle bir arayış içine girmiştik ki bir arkadaşımızın tavsiyesiyle Jetset ile görüşmeye başladık. Kafamızın çok karışık olduğu bir anda Jetset uzmanları ile iletişime geçtik ve daha ilk görüşmede doğru yerde olduğumuzdan emin olduk.

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat

Yerle Gök Arasında Mardin

Mardin, farklı dinlerin aynı avluyu paylaştıkları güzel ve tarihi bir dünya. İnsanların damda yaşadığı, gece gökyüzüne bakıp mutluluklarını yıldızlara anlatabildiği büyülü bir şehir aynı zamanda. Sokaklara çıkıp kaybolabileceğiniz, esnafla yıllardır tanışıyormuş gibi sohbet edebileceğiniz kadar da mütevazi ve sıcakkanlı…

Burada insanların ve renklerin zenginliklerine tanık olabilirsiniz. Bazıları ezan sesiyle, bazıları da çalan çan sesleriyle ellerini kaldırıyor semaya. Mardin’e girdiğiniz andan itibaren her dinden, her uygarlıktan parçalar bulabilirsiniz.

Devamı İçin
elexus-genel
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Hikayenin Başladığı Yer, Elexus!

Kıbrıs’ta yeni bir hikayenin başladığını duydum ve açılış yapmak için ilk adımı attım. Eğlencenin, huzurun, mutluluğun ve hikayenin başladığı yer Elexus’un kapılarını araladım. Yemeğinden hizmetine, personelinden imkanlarına kadar her şey sorunsuzdu. Daha önce birçok defa gittiğim, güzel anılarla döndüğüm bir otel hissi yaşadım. Özellikle aralık ayında yaz havasını yaşamak çok keyifliydi, sürekli sıcak ve güneşli.

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Bizim Tatlı Tatilimiz!

Bizler Etstur’un Tatil Yağmuru Yarışması’nın ocak ayı talihlileri Öztürk ailesiyiz. Bize hediye edilen cömert tatillerden ikincisini yine rüya gibi yaşadık ve bu muhteşem deneyimi sizlerle paylaşmak istedik. Beklentilerimizin çok üzerinde bir tesis ve hizmet anlayışıyla kendimizi çok özel hissettiren Maxx Royal Kemer Resort’ta lezzet, eğlence ve keyif dolu bir hafta geçirdik.

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Suna Akyıldız’ın Kaleminden Mustafa Seven ile Paris Turu Notları

Geçtiğimiz hafta, Etstur’un “Mustafa Seven ile Sokak Fotoğrafçılığı” temalı turları için Paris’e gittik. Uzak Doğu kültürünü benimsemiş biri olarak Paris denince aklıma hep bir burjuva tatil yeri gelirdi. Çünkü çevremde Paris’e giden herkesten sanki sözleşmişlercesine gidilmesi gereken mağazaları, yenmesi gereken tatlıları duymaktan içim sıkılmıştı. Ama Etstur “Mustafa Seven ile Sokak Fotoğrafçılığı” adı altında öyle güzel bir program oluşturmuş ki…

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Kıbrıs’ta Bahar Bir Başka Güzel

Hayatın tüm koşturmacası içinde verdiğimiz ufak molalar fotoğraf çekme tutkumuz ile renkleniyor. Hiç dilimizden düşürmediğimiz “daha çok nasıl gezip görebiliriz?” sorusunun cevabını biz durmadan ararken sevgili Etstur sanki aklımızı okumuş, yüreğimizden geçeni bilmiş gibi katıldığımız Etstur’dan Tatil Yağmuru Yarışması’nda bizi birincilik ile ödüllendirdi. Bir kez daha inandım, şans şanslı olduğunuzu düşündüğünüz zaman gelip sizi buluyor.

Devamı İçin