Trendler

Yerel lezzetlerden kültürel simgelere, kentlerle özdeşleşmiş sanat ikonlarından yaşanası deneyimlere, yolculuğunuza keyif katacak trendler yeryüzünün tüm renklerini önünüze seriyor.

Seyahat, Trendler

Geçmişi ve Bugünüyle Pera Palace!

Geçmişle geleceğin buluştuğu noktalarda hafızalar sürekli olarak yenilenmeye devam ediyor. Hikayeler dilden dile aktarılırken görkemli bir tarih de tozlu rafların arasına saklanmaktan kurtuluyor. İstanbul’un pek çok noktasında tarihe tanıklık eden mekanlarla karşılaşabilirsin. Pera Palace Hotel de işte bu mekanlar arasında varlığını tüm heybetiyle koruyan bir yapı. Pera Palace’ın hikayesi bir şehrin ötesinde, koca bir ülkenin kadim tarihinin hikayesini barındırıyor. O zaman hadi, geçmişi ve bugünüyle Pera Palace’ın hikayesini bir de bizden dinle!

Devamı İçin
Seyahat, Seyahat Trendleri, Talha Aydoğan, Trendler

Seyahat Ederken Para Kazanabileceğin İşler

2 türlü seyahat seçeneğin var. Birincisi; planlı, programlı, nereye gideceğini, ne yapacağını önceden belirlediğin seyahatler. Bu seyahatler ya bi’ hafta sonu kaçamağı ya da yılın belirli dönemlerinde planlı şekilde çıkıp tadı damağında kalan tatiller oluyor. Bir de bir anda esen, anlık heyecanla çıktığımız, süresiz, keşfetme arzusuyla yeniliklere yelken açtığımız seyahatler var. Bu seyahatlerde herhangi bir zamana veya mekâna bağlı kalmadan oradan oraya yolculuk yaparız. Ama seyahat boyunca bir şeylerle ilgilenme isteği veya ekonomik olarak desteğe ihtiyacımızın olması, gezginleri seyahat ederken para kazandıracak işleri aramaya yöneltiyor. Şimdi o işlerden birkaçına birlikte göz atalım. Eğer sen de hazırsan Let’s Go!

Devamı İçin
Eğlence, Emre Ekrem, Seyahat, Seyahat, Trendler

Ucuza Seyahat Etmenin Yolları Neler? İşte Ekonomik Gezinin Püf Noktaları

Seyahat etmeyi seviyorsan ama bütçen kısıtlıysa, ekonomik bir gezi olsun istiyorsan doğru yerdesin! Öncelikle yurt içi ya da yurt dışı seyahatlerdeki bazı detaylar farklı olsa da biz bu yazıda temel konuları ele aldık. Yazıya başlamadan önce şunu bil ki gideceğin yere tam sezonunda değil de öncesi veya sonrasında gitmek en önemli tasarrufların başında geliyor. Notlarını almaya hazırsan hadi başlayalım!

Devamı İçin