Seyahat

Konuk Yazarlar, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Bir Hafta Sonu Klasiği… İstanbul’a Yakın Bungalov Tatili İçin Nereye Gidilir?

Son yıllarda hayat temposu fazlaca arttı… Kalabalık şehirler, yüksek binalar, sıkışık trafik gibi etmenleri göz önüne alınca, tüm bu yorgunluğu yılda sadece birkaç tatil ile atmak mümkün değil gibi görünüyor. Tam olarak bu nedenle de herkes hafta sonlarını koşturmacadan uzak geçirmenin yollarını arıyor. Son yıllarda trend haline gelmiş bungalov oteller arasında, bu arayışta olanları mutlu edecek bolca seçenek bulunuyor!

Devamı İçin
Eğlence, Emre Ekrem, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Ege ve Akdeniz’deki En Keyifli Tekne Turu Rotaları

Yaz tatillerinin gözdesi Ege ve Akdeniz, “Cennetten bir köşe” denebilecek güzelliklerinin yanı sıra tekne turlarıyla da bir hayli meşhur. Sabah saatlerinde başlayıp akşam saatlerine kadar süren bu eşsiz seyahatlerde gün boyu güneşlenecek, açık denizlerde masmavi sularda yüzmenin keyfine varacaksın. İrili ufaklı birçok adayı görecek, ziyaret edeceksin. Karadan ulaşımın olmadığı ya da zor olduğu koylara uğrayacak, farklı türde balıklara hatta balık sürelerine denk geleceksin.

Devamı İçin

Eğlence, Emre Ekrem, Seyahat, Seyahat, Trendler

Ucuza Seyahat Etmenin Yolları Neler? İşte Ekonomik Gezinin Püf Noktaları

Seyahat etmeyi seviyorsan ama bütçen kısıtlıysa, ekonomik bir gezi olsun istiyorsan doğru yerdesin! Öncelikle yurt içi ya da yurt dışı seyahatlerdeki bazı detaylar farklı olsa da biz bu yazıda temel konuları ele aldık. Yazıya başlamadan önce şunu bil ki gideceğin yere tam sezonunda değil de öncesi veya sonrasında gitmek en önemli tasarrufların başında geliyor. Notlarını almaya hazırsan hadi başlayalım!

Devamı İçin
Gökçeada'da gezilecek yerler
Çağla Açıkgöz, Gezilecek Yerler, Seyahat

Dünyanın İlk ve Tek Sakin Adası Gökçeada’da Gezilecek Yerler

Gökçeada’ya ilk defa gittim ve adayı gezerken “Neden daha önce buraya hiç gelmemişim?” sorusunu sıkça tekrar ettim. İlk buluşmamız baharın canlı renklerine denk geldiği için mutluyum. Tabii adanın diğer mevsimlerini de merak etmiyor değilim… Sen de benim gibi daha önce hiç buraları görmediysen, önümüzdeki tatil sezonunda mutlaka güzel bir Gökçeada tatili planlamalısın. İzin ver; doğası, köyleri, taş evleri, özgür ruhlu keçileri ve koyunları ile Gökçeada seni de etkilesin!

Devamı İçin
Doğa ile iç içe tatil rotaları
Çağla Açıkgöz, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Gerçek Dünyadan Kaçıp Doğanın Derinliklerine Dalmak İsteyenler İçin 5 Rota Önerisi

Doğa ile bağlantı kurmayı sen de özledin değil mi? Hayatın koşturmalı düzenine biraz ara verip doğayla buluşmanın huzurunu yaşamak için doğru zaman, tam da şu an! Orman gezileri, yeşillikler arasında trekking yapmak, tertemiz havayı içine çekmek, kuş seslerini dinlemek, su kenarında dinlenmek gibi eylemler seni heyecanlandırıyorsa, senin için birkaç rota önerimiz olacak. Nereye gideceğine karar verdikten sonra, tez zamanda tatil planı yapabilirsin!

Devamı İçin
Türkiye'nin Simgeleşmiş Şehirleri ve Yapıları
Çağla Açıkgöz, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Türkiye’nin Simgeleşmiş Yapıları ile Dikkat Çeken 5 Şehri

Ülkemizin her yanı güzelliklerle çevrili. Göz alıcı doğa manzaraları, deniz ve güneş tatili için gidilecek muhteşem şehirler, zengin kültür mozaiği, tarihin izlerini günümüze taşıyan kentler, enfes lezzetler ile öne çıkan yöresel mutfaklar ve hem ülkenin hem bulunduğu şehrin simgesi haline gelen çok değerli mimari yapılar. Türkiye’de gezilecek yer de anlatılacak hikaye de çok…

Bu yazının hikayesi de Türkiye’nin sembolü haline gelmiş 5 şehir ve bu şehirlerin simgeleşmiş yapıları oldu. Sen de merak ediyorsan, okumaya devam!

Devamı İçin