Yemek İçin

Hangi şehirde ne yenir merak ettik ve nereye, hangi tatları denemek için gidilir sizin için sıraladık.

Fatih Tepe, Gurme, Yazarlar, Yemek İçin

Kuruyemişte Vazgeçilmez Bir lezzet: Çorum Leblebisi

Tarihi anıtlar, olağanüstü doğal manzaralar ve lezzetli yemekler bir kültürü veya bir coğrafyayı anlaman için yeterli olabilir. İşte bütün bunlar birleştiğinde bir zenginlik çıkar ortaya ve bu zenginliğin parıltısını Çorum’da bulabilirsin. Hititlere başkentlik yapmış bu şehir; Alacahöyük Antik Kenti ve İncesu Kanyonu gibi tarihi ve doğal güzellikleriyle karşılar insanı…

Devamı İçin
Nereye Gitmeli?, Seyahat, Yemek İçin

Bursa’da Ne Yiyelim?

Bursa’nın yazı, kışı kısacası dört mevsimi bir başka güzel… Bu güzelliklerin en güzel yansımalarını ise Bursa mutfağında görmek mümkün. Bursa’ya kadar gelip de yemeden dönmemen gereken yemeklerin başında ise İskender kebap geliyor. Bursa’nın diğer meşhur yemeklerine kısaca bir göz atmaya ne dersin?

Devamı İçin
Nereye Gitmeli?, Yemek İçin

Çanakkale’den Özel Lezzetler

Gün geçmiyor ki Çanakkale’nin bir efsane yemeğiyle daha tanışmayalım. Bir yanda Anadolu kimliği, diğer yanında Marmara ve Ege, farklı kültürlerle harmanlanıp zenginleşmiş olan Çanakkale mutfağı, biraz daha yakından bakılmayı kesinlikle hak ediyor. “Çanakkale’de ne yenir?” sorusunu hafife almayın deriz, bu kentin lezzetleri kolay unutulur cinsten değil.

Devamı İçin