Şehirde

Sevdiğiniz kentlerin gizli duraklarını, hiç bilinmeyen yönlerini ve en özel köşelerini birlikte keşfediyoruz. Şehirde tatil yapmanın hayalini kuranlara özel önerilerimiz var!

İrem Bayrak, Şehirde, Tarih İçin

İstanbul’un Masalsı Güzelliği Kız Kulesi’nin Hikayeleri, Ulaşım & Gezi Rehberi

İstanbul Boğazı herkesi etkileyen nefes kesen bir manzara sunuyor. Bu manzaraya en büyük katkıyı yapan yapılardan biri Kız Kulesi. Karadan bağımsız, denizin üzerinde yükselen kule, masallara yakışır bir güzellik taşıyor. Belki de bu sebeple kuleyi merkezine alan birçok hikaye, yüzyıllardan beri kulaktan kulağa yayılıyor. Kız Kulesi’nin hikayelerini bir de bizden dinle. Senin için ulaşım ve gezi rehberi de hazırladık. Hazırsan başlayalım!

Devamı İçin
İrem Bayrak, Şehirde

İstanbul’daki En Güzel 10 Köşk ve Hikayeleri

Kimini İstanbul Boğazı’ndan geçerken, kimini ağaçlarla dolu bir yolda yürürken görüyoruz. Gözlerimiz onları bulduğu an, farklı olduklarını hissediyoruz ama hikayelerini bilenimiz çok az. Neden mi bahsediyoruz? İstanbul’un meşhur köşklerinden! Her birinin bir hikayesi, kendine has bir karakteri var. Hadi gel, o güzel köşklerin ardındaki hikayeleri birlikte öğrenelim.

Devamı İçin
Eğlence, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Şehirde

Sömestir Tatilinde İstanbul’da Çocuklarla Gidebileceğiniz Eğlenceli 3 Adres

Sömestir tatilini İstanbul’da geçirenler ya da iki haftalık tatilinin bir kısmını şehir dışında, kalanını İstanbul’da geçirecekler için yapılabilecek çok şey var!

Çocukların heyecanla beklediği yarıyıl tatili, onların dinlenip eğlendiği ailelerin ise onların hoşuna gidecek planlar yapmak için ekstra mesai yaptığı bir dönem desek pek de haksız sayılmayız.

Oyun parkları, doğal alanlar, temalı parklar, tiyatrolar, sergiler, şehrin sokaklarında keşif turları… Sayısız seçenek arasından hem ilgilerini çekecek hem de onları eğlendirecek bir plan yapmak isterseniz bu yazıda size 3 öneri ile geldik.

Devamı İçin
Nereye Gitmeli?, Şehirde, Seyahat

Kadıköy’de Bilgisayarını Alıp Huzurla Çalışabileceğin Mekanlar

Bazen eline kitabını alıp, rahat bir koltuğa gömülmek ve önüne gelen sıcacık bir kahvenin tadını çıkarmak istersin. Bazen de bilgisayarını açıp, tüm dikkatinle saatlerce çalışman gerekir ama tüm bunları evde yapmak istemezsin. İşte bu noktada uzaktan çalışmaya müsait kafeler, senin ikinci adresin oluverir.

Uzaktan çalışanlar, freelance işlere sahip olanlar ve öğrenciler için hem huzurla çalışıp hem sosyalleşebileceği mekanlar artık lüks değil ihtiyaç. Gürültüden uzak, sakin ve rahat bir yerde, kitabını, defterini, bilgisayarını alıp çalışmak artık günlük rutinin bir parçası oldu. Hal böyleyken Anadolu Yakası’nın buluşma noktası Kadıköy’de uzaktan çalışmaya müsait mekanlardan birkaçını sizin için seçtim.

Devamı İçin