Doğada

Doğa turlarıyla mucizelere tanık olmak için yeni ufuklara yol alın.

Doğada, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Sıra Dışı Rotalar, Talha Aydoğan, Tarih İçin

Dinozorların Dünyasını Keşfedebileceğin En İyi 5 Müze

Dev kertenkeleler… 243 ile 233 milyon yıl önce Geç Triyas döneminde ortaya çıkan ve 66 milyon yıl önce nesli tükenen bu dev canlıların yaşamları her zaman ilgi odağı oldu. Bu ilgiler araştırmalara, araştırmalar arkeolojik sonuçlara ve bu sonuçlar da müzelerde gösterilen kalıntılara dönüştü. Dünyada bulunan birçok dinozor müzesi var. Ve senin için en iyilerini derledik. Hazırsan Let’s Go!

Devamı İçin
Doğada, Eğlence, Emre Ekrem, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Dünyanın En Uzun Sahil ve Plajları

Tatil deyince çoğu insanın aklına yaz ayları ve güneşli günler gelir. Hemen peşinden ise masmavi sular, sahiller ve plajlar… Bizim de bu yazıdaki konumuz, dünyanın en uzun sahil ve plajları olacak. Üçte ikisi sularla kaplı dünyamızda sayamayacak kadar sahil ve plaj bulunuyor. Dünyanın farklı yerlerinde yer alan bu sahiller, doğal güzellikleri ve özellikleriyle büyülerken uzunluklarıyla da kendine hayran bırakıyor.

Devamı İçin
Doğada, İrem Bayrak

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

Şehirden kaçıp doğaya sığındığında araç gürültüleri, binalar ve stresin yerini kuş sesleri, yemyeşil ağaçlar ve huzur alır. Bir anda zamanın yavaşladığını, ritminin sakinleştiğini ve iyi hissettiğini fark etmeye başlarsın. Bu etkiyi yaşamak için kamp yapmalısın! Özellikle İstanbul gibi kalabalık şehirlerde doğaya açılıp kamp yapmak büyük bir lüks. Şehrin içinde ve şehre yakın birçok kamp alanı bulunuyor. Gece gündüz doğanın kucağında olmaya hazırsan yazının devamını oku, şehre yakın kamp alanlarını öğren!

Devamı İçin
Doğada, Gezilecek Yerler, İrem Bayrak

Doğada Yalnız Gezmeyi Sevenlerin Antalya’da Görmesi Gereken Yerler

Sevdiklerinle farklı yerler keşfetmek elbette güzel ama bazen herkes kendiyle baş başa kalıp, iç sesine kulak vermeye de ihtiyaç duyuyor. Bunu yapabilmenin en güzel yolu doğaya açılmaktan geçiyor. Doğanın sakinliği ve dingin atmosferi, tüm stresi alıp götürüyor. Bunun için en iyi şehirlerden biri Antalya. Görkemli dağlara, uçsuz bucaksız ormanlara, masmavi denize, yani kısacası her şeyi ile doğaya hayransan Antalya tam sana göre! Kanyonları, şelalesi ve doğal güzellikleriyle büyüleyen Antalya’da keşfedebileceğin birçok şey var. Senin için Antalya’da görmen gereken yerleri sıraladık.

Devamı İçin
Doğada, Gezilecek Yerler, İrem Bayrak

Doğada Yalnız Gezmeyi Sevenlerin İstanbul’da Görmesi Gereken Yerler

Enerjini çeken tüm seslerden uzaklaşmak, zihnini dinlendirmek ve kendini bulmak… Tüm bunları yapmak, yani biraz yalnız kalabilmek özellikle de İstanbul gibi kalabalık şehirlerde yaşayanlar için bir lüks. Zihni dinlendirmenin, en önemlisi de kendini dinlemenin yolu; doğayla bütünleşmekten geçiyor. Binalar, yollar ve şehrin tüm kalabalığı geride kaldıkça gürültünün yerini; kuş cıvıltıları, ağaç dallarının salınışları ve toprağın üzerindeki adımlarının tok sesleri alıyor. İstanbul’da bu huzurlu anı yaşamanın imkansız olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun; sürprizlerle dolu bu şehir, bize tabiatın güzelliklerini de sunuyor.

Devamı İçin
Doğada, Konuk Yazarlar, Nereye Gitmeli?, Sıra Dışı Rotalar, Talha Aydoğan

Dünyanın Doğal Güzelliklerini Keşfedebileceğin İkonik Yürüyüş Rotaları

Yürüyerek gezmek, dünyayı keşfetmenin en eski ve en temel yöntemlerinden biri olarak bilinir. Adımlarının ritmiyle uyum sağlayarak gözlerinin gördüğü manzaraları, soluduğun taze havayı, aldığın kokuları ve her adımda üstünde yürüdüğün toprağın altında yatan hikayeleri de deneyimlersin. Yürüyüş, kendini doğanın kucağına bırakmanın, yerel kültürleri ve gelenekleri keşfetmenin ve kendini hayata yeniden bağlamanın bir yoludur. Her adım, anılarında kalıcı izler bırakır. Yürüyerek gezmek sadece bir yolculuk değil, aynı zamanda içsel bir keşif serüvenidir.

Seni bambaşka dünyalara götürecek, farklı duygular hissettirecek birbirinden güzel ve huzurlu yürüyüş rotaları ile karşındayız. Hadi birlikte göz atalım!

Devamı İçin
Doğada, Gezilecek Yerler, İrem Bayrak, Nereye Gitmeli?

Yumuşacık Kumları ile Ayaklarınıza Çok İyi Davranacak Plajlar

Göz alıcı bir denizin olmazsa olmazı nedir? Elbette ki yumuşacık bir kumsal. Sulara doğru uzanan kumlar üzerinde yürüyerek denize ulaşmak, denizin içinde dahi kumun hoş yapısını ayaklarının altında hissetmek gerçekten muazzam. Şanslıyız ki Türkiye’de bu hissi yaşayacağın birçok plaj var. Hadi, bu doğa harikası plajlara birlikte bakalım!

Devamı İçin