Doğada

Doğa turlarıyla mucizelere tanık olmak için yeni ufuklara yol alın.

Doğada, Emre Ekrem, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?

İzmir Kamp Alanları: İzmir’de Kamp Yapılacak Yerler

Yemyeşil ağaçlar ve otlar, tertemiz hava, bastıkça rahatlayacağın bir toprak, kuş sesleri, hafif bir esinti ve huzur… Doğa tutkunuysan hazırlan çünkü İzmir’e kampa gidiyoruz!

Doğada olmayı ve kamp yapmayı sevenlerin uğrak yerlerinden biri olan İzmir; her mevsimde bu imkanı bulabileceğin kentlerden biri. İster deniz kenarında ister ormanlık alanda, göl kenarında ya da şehre yakın bir yerde… İzmir’de hepsi seni bekliyor.

Devamı İçin
Doğada, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?

Sinop’a Gidip Akgöl Tabiat Parkı’nı Keşfedelim!

Sinop Akgöl Tabiat Parkı, sunduğu benzersiz doğa manzaraları ve tertemiz havasıyla seni dünyada bir cennet daha olduğuna inandırmak için hazır bekliyor. Doğanın huzurlu kollarında vakit geçirmek için yemyeşil devasa ağaçlarla çerçevelenmiş bir tabloya adım atmak ister misin? Hadi öyleyse, Akgöl Tabiat Parkı’nı daha yakından görmek için hazırlıklara başla!

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Doğada, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Köyceğiz Gezi Rehberi ve Köyceğiz’de Gezilecek Yerler

Doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve huzurlu atmosferiyle Köyceğiz’de muhteşem bir tatile ne dersin? Tüm yılın yorgunluğunu geride bırakıp her anını dolu dolu yaşayabileceğin bu şirin ilçe, tüm ziyaretçilerine keyifli deneyimler sunuyor. Köyceğiz’de gezip görebileceğin pek çok yer var ve her biri kendine özgü cazibesiyle keşfedilmeyi bekliyor. Başta Köyceğiz Gölü olmak üzere bu çevrede manzarası ile büyüleneceğin birçok güzellik bulabilirsin.

Devamı İçin
Doğada, İrem Bayrak, Nereye Gitmeli?

Göçebe Tatilciler İçin En Güzel Karavan Kamp Alanları

Karavanla yola çıkmak dilediğin yeri bir süreliğine de olsa evin haline getirmek gibi bir şey. Gözüne hoş gelen bir nehrin kenarı, nefes kesen dağ manzaralarının karşısı ya da huzurlu bir deniz kıyısı… “İşte burası!” dediğin yere karavanını çekip, dilediğin süreyi orada geçirmek gibisi yok. Buna kaplumbağa misali evini sırtında taşımak mı dersin, Oğuzlar gibi yaydan fırlayan okun düştüğü yere çadır kurmak mı? Her ikisi de karavan hayatı için uygun gibi duruyor çünkü karavanla doğada kuş gibi özgürsün. Eğer “Bana çadır yeter!” diyorsan en güzel kamp alanları için buraya tıklayabilirsin. Peki, görünce frene basacağın, karavanını park edeceğin o güzel yerler nerede? Hadi, asıl meseleye gelelim!

Devamı İçin
Doğada, Emre Ekrem, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Türkiye’nin En Yüksek Dağları

Türkiye; doğal güzellikler ve çeşitlilik açısından oldukça zengin bir ülke. 4 mevsimi de yaşayabildiğimiz, her bölgesi ayrı güzel olan bu topraklar, tabiatın birçok özelliğiyle karşılaşmamızı sağlıyor. Yüksek dağlar da bunlardan biri! Batıdan doğuya gittikçe deniz seviyesinden uzaklaştığımız ve yüksekliğin arttığı ülkemizde binlerce metre uzunlukta dağlar bulunuyor.

Devamı İçin
Doğada, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Talha Aydoğan

Kocaeli’de Gezilebilecek Yerler: Kocaeli Gezi Rehberi

İstanbul’a yakın tatil rotalarından biri olan Kocaeli’de keşfedecek çok şey var. Yöresel lezzetleri, müzeleri, doğal parkları ve eğlenceli aktivite seçenekleri ile keyifli bir Kocaeli tatili seni bekliyor.

Birçok şehre 2-3 saat uzaklıkta olan Kocaeli’de en çok gezilen favori destinasyonlar, Kocaeli’de ulaşım, konaklama ile ilgili bilgiler için detaylı bir yazı hazırladık. Hafta sonu kaçamağı için Kocaeli’yi tercih edeceklere özel de 2 günlük bir Kocaeli gezi planı yaptık.

Hazırsan başlayabiliriz!

Devamı İçin
Trans Dinarica Bisiklet Yolu Hakkında Her Şey
Doğada, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Sıra Dışı Rotalar

Trans Dinarica Bisiklet Yolu Hakkında Her Şey

Bisiklet sürmek, hem hareket etmek hem de zihni dinlendirmek için yeri doldurulamaz bir aktivite. Peki, sıradaki bisiklet turunu Balkanlar’ın birbirinden güzel şehirlerini gezerek yapmaya ne dersin? İşte karşında tüm detaylarıyla Trans Dinarica Bisiklet Yolu! Balkan coğrafyasını keşfetmek için keyifli bir rota sunan bu bisiklet yolu, profesyonel bisikletçiler başta olmak üzere pek çok gezgin ve spor tutkununun hayallerini süslüyor.

Devamı İçin
Doğada, İrem Bayrak, Spor

Kış Kampı Rehberi: Kışın Kamp Yapılacak En İyi Yerler

İlk Kez Kış Kampı Yapacaklara Tavsiyeler

Kamp yapmak yazın ayrı kışın ayrı güzel ama her mevsime göre farklı bir hazırlık gerektiriyor. Tahmin edersin ki özellikle kış kampı yaparken daha çok malzemeye ve ekipmana ihtiyacın var. Bununla birlikte bilmen gereken birkaç önemli nokta da var. Kamp hazırlığı nasıl yapılır öğrenmek istersen buraya tıkla! İlk kez kış kampı yapacaksan tavsiyelerimize kulak ver.

Devamı İçin
Doğada, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Sıra Dışı Rotalar, Talha Aydoğan, Tarih İçin

Dinozorların Dünyasını Keşfedebileceğin En İyi 5 Müze

Dev kertenkeleler… 243 ile 233 milyon yıl önce Geç Triyas döneminde ortaya çıkan ve 66 milyon yıl önce nesli tükenen bu dev canlıların yaşamları her zaman ilgi odağı oldu. Bu ilgiler araştırmalara, araştırmalar arkeolojik sonuçlara ve bu sonuçlar da müzelerde gösterilen kalıntılara dönüştü. Dünyada bulunan birçok dinozor müzesi var. Ve senin için en iyilerini derledik. Hazırsan Let’s Go!

Devamı İçin
Doğada, Eğlence, Emre Ekrem, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Dünyanın En Uzun Sahil ve Plajları

Tatil deyince çoğu insanın aklına yaz ayları ve güneşli günler gelir. Hemen peşinden ise masmavi sular, sahiller ve plajlar… Bizim de bu yazıdaki konumuz, dünyanın en uzun sahil ve plajları olacak. Üçte ikisi sularla kaplı dünyamızda sayamayacak kadar sahil ve plaj bulunuyor. Dünyanın farklı yerlerinde yer alan bu sahiller, doğal güzellikleri ve özellikleriyle büyülerken uzunluklarıyla da kendine hayran bırakıyor.

Devamı İçin
Doğada, İrem Bayrak

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

Şehirden kaçıp doğaya sığındığında araç gürültüleri, binalar ve stresin yerini kuş sesleri, yemyeşil ağaçlar ve huzur alır. Bir anda zamanın yavaşladığını, ritminin sakinleştiğini ve iyi hissettiğini fark etmeye başlarsın. Bu etkiyi yaşamak için kamp yapmalısın! Özellikle İstanbul gibi kalabalık şehirlerde doğaya açılıp kamp yapmak büyük bir lüks. Şehrin içinde ve şehre yakın birçok kamp alanı bulunuyor. Gece gündüz doğanın kucağında olmaya hazırsan yazının devamını oku, şehre yakın kamp alanlarını öğren!

Devamı İçin
Doğada, Gezilecek Yerler, İrem Bayrak

Doğada Yalnız Gezmeyi Sevenlerin Antalya’da Görmesi Gereken Yerler

Sevdiklerinle farklı yerler keşfetmek elbette güzel ama bazen herkes kendiyle baş başa kalıp, iç sesine kulak vermeye de ihtiyaç duyuyor. Bunu yapabilmenin en güzel yolu doğaya açılmaktan geçiyor. Doğanın sakinliği ve dingin atmosferi, tüm stresi alıp götürüyor. Bunun için en iyi şehirlerden biri Antalya. Görkemli dağlara, uçsuz bucaksız ormanlara, masmavi denize, yani kısacası her şeyi ile doğaya hayransan Antalya tam sana göre! Kanyonları, şelalesi ve doğal güzellikleriyle büyüleyen Antalya’da keşfedebileceğin birçok şey var. Senin için Antalya’da görmen gereken yerleri sıraladık.

Devamı İçin