Nereye Gitmeli?

Keyifli bir tatili aklınıza koydunuz; ama hangi yöne gideceğinizi bilemiyorsanız pusulanız olma görevini seve seve üstleniyoruz. Dinlenmek, keşfetmek, eğlenmek… Niyetiniz ne olursa olsun yeryüzünde size göre bir yer mutlaka vardır!

Doğada, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Sıra Dışı Rotalar, Talha Aydoğan, Tarih İçin

Dinozorların Dünyasını Keşfedebileceğin En İyi 5 Müze

Dev kertenkeleler… 243 ile 233 milyon yıl önce Geç Triyas döneminde ortaya çıkan ve 66 milyon yıl önce nesli tükenen bu dev canlıların yaşamları her zaman ilgi odağı oldu. Bu ilgiler araştırmalara, araştırmalar arkeolojik sonuçlara ve bu sonuçlar da müzelerde gösterilen kalıntılara dönüştü. Dünyada bulunan birçok dinozor müzesi var. Ve senin için en iyilerini derledik. Hazırsan Let’s Go!

Devamı İçin
Eğlence, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Sıra Dışı Rotalar, Talha Aydoğan, Yazarlar

En Popüler 5 Safari Rotası

Ekranlarda hayretle izlediğimiz doğal yaşamı yakından görmek oldukça heyecan verici olabilir. Kocaman aslanları, lüks arabalardan daha hızlı olan çitaları, sesiyle huzur veren renk paleti gibi kuş türlerini ve daha pek çok canlıyı doğal ortamlarında görmek… Safari ile bu heyecan verici deneyimi tadabilir, unutulmaz anlar yaşayabilirsin. Senin için, en çok tercih edilen 5 safari rotasını seçtik ve derledik. Ormanların derinliklerine, canlıların doğal yaşam alanlarına doğru yola çıkmaya hazırsan Let’s Go!

Devamı İçin
Doğada, Eğlence, Emre Ekrem, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Dünyanın En Uzun Sahil ve Plajları

Tatil deyince çoğu insanın aklına yaz ayları ve güneşli günler gelir. Hemen peşinden ise masmavi sular, sahiller ve plajlar… Bizim de bu yazıdaki konumuz, dünyanın en uzun sahil ve plajları olacak. Üçte ikisi sularla kaplı dünyamızda sayamayacak kadar sahil ve plaj bulunuyor. Dünyanın farklı yerlerinde yer alan bu sahiller, doğal güzellikleri ve özellikleriyle büyülerken uzunluklarıyla da kendine hayran bırakıyor.

Devamı İçin
Eğlence, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Sıra Dışı Rotalar, Talha Aydoğan, Yazarlar

Geçmişe Dönüş: Gidilebilecek Retro Yerler

Biraz arkamıza yaslanalım ve sıkı tutunalım! Çünkü geçmişe doğru hızlıca uçuşa geçiyoruz. ‘’Retro, vintage’’ diğer adıyla nostalji kültürünü yakından takip ediyorsan ve geçmiş günlere özlem duyuyorsan seninle o günlere doğru kısa bir yolculuğa çıkalım. Dünyanın dört bir köşesinde gidebileceğin retro yerleri bu yazımızda bir araya getirdik. Hazırsan Let’s Go!

Devamı İçin
Doğada, İrem Bayrak

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

Şehirden kaçıp doğaya sığındığında araç gürültüleri, binalar ve stresin yerini kuş sesleri, yemyeşil ağaçlar ve huzur alır. Bir anda zamanın yavaşladığını, ritminin sakinleştiğini ve iyi hissettiğini fark etmeye başlarsın. Bu etkiyi yaşamak için kamp yapmalısın! Özellikle İstanbul gibi kalabalık şehirlerde doğaya açılıp kamp yapmak büyük bir lüks. Şehrin içinde ve şehre yakın birçok kamp alanı bulunuyor. Gece gündüz doğanın kucağında olmaya hazırsan yazının devamını oku, şehre yakın kamp alanlarını öğren!

Devamı İçin
İrem Bayrak, Şehirde

İstanbul’daki En Güzel 10 Köşk ve Hikayeleri

Kimini İstanbul Boğazı’ndan geçerken, kimini ağaçlarla dolu bir yolda yürürken görüyoruz. Gözlerimiz onları bulduğu an, farklı olduklarını hissediyoruz ama hikayelerini bilenimiz çok az. Neden mi bahsediyoruz? İstanbul’un meşhur köşklerinden! Her birinin bir hikayesi, kendine has bir karakteri var. Hadi gel, o güzel köşklerin ardındaki hikayeleri birlikte öğrenelim.

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Bir Hafta Sonu Klasiği… İstanbul’a Yakın Bungalov Tatili İçin Nereye Gidilir?

Son yıllarda hayat temposu fazlaca arttı… Kalabalık şehirler, yüksek binalar, sıkışık trafik gibi etmenleri göz önüne alınca, tüm bu yorgunluğu yılda sadece birkaç tatil ile atmak mümkün değil gibi görünüyor. Tam olarak bu nedenle de herkes hafta sonlarını koşturmacadan uzak geçirmenin yollarını arıyor. Son yıllarda trend haline gelmiş bungalov oteller arasında, bu arayışta olanları mutlu edecek bolca seçenek bulunuyor!

Devamı İçin
Eğlence, Emre Ekrem, Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat

İçindeki Gezgini Durduramayanlar İçin Ekim Ayı Rotaları

Sonbaharın renkleriyle bezenmiş, yeşilden kahverengiye geçişin iyice arttığı, doğanın renk değiştirdiği ekim ayında gezmeyi sevenlerden misin? Şortların yerini pantolon ve eşofmanlar, tişörtlerin yerini uzun kollu ve kalın giysiler, terliklerin yerini ayakkabılar, denizin ve kumun yerini ise ormanlar, göller ve tabiat aldı. Fakat gezgin ruhlar için değişen bir şey yok! Yaz bittiyse şimdi sıra geldi ekim ayının güzellikleriyle süslenmiş yerleri keşfetmeye…

Devamı İçin