Nereye Gitmeli?

Keyifli bir tatili aklınıza koydunuz; ama hangi yöne gideceğinizi bilemiyorsanız pusulanız olma görevini seve seve üstleniyoruz. Dinlenmek, keşfetmek, eğlenmek… Niyetiniz ne olursa olsun yeryüzünde size göre bir yer mutlaka vardır!

Nereye Gitmeli?, Seyahat

Huzurlu Bir Rota Arayanlara: Sülüklü Göl, Bolu

Saklı cennetleri keşfetmeyi seviyorsan Sülüklü Göl’e bayılacaksın! Adeta huzurun resimli sözlükteki karşılığı olan Sülüklü Göl son derece etkileyici manzaralara ev sahipliği yapıyor. Sen de burayı ziyaret etmeyi düşünenlerdensen, Sülüklü Göl’e hangi mevsimde gidilir ve Sülüklü Göl’de ne yapılır gibi soruların cevaplarını hemen şimdi öğren!

Devamı İçin
Emre Ekrem, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Her Anından Keyif Alacağın Bir Kemer Tatili İçin Doğru Adres The Norm Oriental…

Kemer’in enfes doğasında her anından keyif alacağın bir tatile hazır mısın? Bir yanda Toros Dağları’nın heybetli manzarası, diğer yanda Akdeniz’in berrak suları ve bunların tam merkezinde The Norm Oriental ayrıcalıklarıyla dolu bir tatil… Yeşilin ve mavinin çeşitli tonlarıyla iç içe olacağın, huzur, enerji ve neşe dolu bir tatilin yanında unutulmaz anılar biriktirmeye de hazır ol!

Devamı İçin
Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?

Şirince’de Gezilecek Yerler, Yapılacak Şeyler

İzmir’in adı gibi şirin köylerinden biri olan Şirince, Mayaların bile ilgisiz kalamadığı bir nokta! Adını kıyametin kopmayacağı yer olarak tüm dünyaya duyurmayı başaran Şirince’nin hikayesi her ne kadar burayı popüler kılsa da, Şirince’yi Şirince yapan daha farklı detaylar da bulunuyor. Hadi o zaman, bu köyü birlikte daha yakından tanıyalım. Şirince’de gezilecek yerler nereler ve Şirince’de ne meşhur öğrenme zamanı!

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Nereye Gitmeli?, Seyahat, Yazarlar

Bodrum’da Tatilin Büyüsünü The Norm Collection Door’a Ayrıcalıkları ile Yaşa!Haftanın Konusu

Yılın tüm yorgunluğunu geride bırakıp doğanın kucakladığı şık bir atmosferde, ayrıcalıklı bir tatile çıkmaya ne dersin? Yeşil ve mavinin buluştuğu büyüleyici Bodrum manzaraları, Mavi Bayraklı plaj, doğayla bütünleşen modern bir mimari, enfes lezzetler, konforlu alanlar ve çok özel deneyimler… Her anında kendini iyi hissedeceğin ve tekrar tekrar yaşamak isteyeceğin anlarla dolu bir tatil için The Norm Collection Door’a seni bekliyor. Hayalindeki tatili hemen planlamaya ne dersin?

Devamı İçin
Nereye Gitmeli?, Seyahat

Farklı Medeniyetlerin Eşsiz Harmanı: Birgi Köyü

Kadim zamanlardan beri pek çok uygarlığın hakimiyeti altına giren Birgi Köyü, ev sahipliği yaptığı her medeniyetin ayak izini bugünlere kadar korumayı başaran nadir yerlerden biri. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Birgi Köyü, tarih kokan sokaklarıyla geçmişe kısa bir yolculuk yapmayı mümkün kılıyor. Hadi gel, Birgi Köyü’nün tarihine ve bu köy hakkında bilinmesi gerekenlere ışık tutalım!

Devamı İçin
Nereye Gitmeli?, Seyahat

Arabayla Ege Turu: 6 Rota, 6 Otel Önerisi

Ege’nin güzelliklerini keşfetmeye hazır mısın? Görkemli ve samimi Assos’tan görenleri etkisi altına alan Bergama’ya, Çeşme’nin serin sularından Kuşadası’nın sıcak atmosferine, Didim’in plajlarından Köyceğiz’in doğal harikalarına uzanan bu Ege turu, sana unutulmaz anılarla dolu bir yolculuk vadediyor. Uzun yol öncesi araç bakımını yaptır ve bizimle birlikte Ege’nin derinliklerine dal!

Devamı İçin
Nereye Gitmeli?

İzmir’in Cennet Bahçesi Urla’da Ne Yapılır?

İzmir’in biriciği Urla’yı ziyaret edeceksen bu güzide ilçede yapabileceklerin için de araştırmalara şimdiden başlamış olmalısın. Tertemiz havası, samimi insanları ve şirin atmosferiyle Urla, kesinlikle karış karış gezip görmeye değer bir yer… Eğer Urla’da neler yapabileceğini öğrenmek için sabırsızlanıyorsan hemen başlayalım!

Devamı İçin
Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Büyük Resmi Görme Zamanı: Türkiye’deki Seyir Terasları

Türkiye’nin dört bir yanındaki büyüleyici manzaraları kuş misali bambaşka bir açıdan görmeye hazır mısın? Türkiye’deki popüler dört seyir terasını incelediğimiz bu yazımızı okumaya davetlisin!

Uçsuz bucaksız manzaralara adeta bir kuş gibi yüksekten bakmayı kim istemez ki? Sonsuzluğu anımsatan göller, uçsuz bucaksız kanyonlar ve karmaşanın uyumunu en iyi şekilde gösteren şehir manzaraları…

Devamı İçin
Türkiye'nin ünlü sarayları
Nereye Gitmeli?, Seyahat, Tarih İçin

Görkemli Bir Keşif: Türkiye’nin Ünlü Sarayları

Türkiye’nin tarihine tanıklık eden saraylar bugün yerli ve yabancı milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. Peki ya sen bu görkemli yapılar hakkında ne kadar bilgi sahibisin? Hadi gel, Türkiye’deki ünlü saraylara ve özelliklerine birlikte göz atalım!

Bazı yapılar vardır ki insanı yalnızca ihtişamıyla etkilemekle kalmaz, aynı zamanda tarihin tozlu sayfalarında uzun ve derinlemesine bir yolculuğa çıkarır. İşte Türkiye’nin ünlü sarayları da tam olarak böyle!

Devamı İçin
Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Seyahat

Pasaportunu Al Çık: Saraybosna Gezi Rehberi

Saraybosna, tarihin kalbine doğru bir yolculuk için seni çağırıyor. Saraybosna’nın sıcakkanlı insanları, eşsiz lezzetleri ve renkli tarihiyle büyülenmeye hazırsan keşfimiz başlasın!

Saraybosna, adeta zamanın sırrını taşıyan bir mücevher gibi parlıyor. Roma döneminin ihtişamı, Osmanlı’nın görkemli izleri ve tarihin en uzun kuşatmalarından birinin izleri Saraybosna sokaklarında kol kola geziyor.

Devamı İçin
Gezilecek Yerler, Nereye Gitmeli?, Tarih İçin

Türkiye’deki Mozaik Müzelerini Keşfedelim!

Antik dünyayla belki de en somut şekilde bağ kurmamızı sağlayan mozaik müzeleri Türkiye’nin en önemli değerleri arasında yer alıyor. Öyle ki ülkemiz, bu alanda sahip olduğu zenginlik sayesinde bugün dünyanın mozaik müzeleri merkezi olarak biliniyor. Peki, Türkiye’deki mozaik müzelerini sen ne kadar biliyorsun? Hadi, kültürüne kültür katacak bu rehbere hemen göz at!

Devamı İçin