Mert Doğru

Kariyerine 2000’li yıllarda tanınmış ajanslardan birinde Marka Yöneticisi olarak başladı. 18 yılı aşkın bir süredir Türkiye’nin önde gelen markaları için pazarlama, içerik yönetimi, marka iletişimi, strateji, kurumsal iletişim, topluluk yönetimi, iş geliştirme ve kreatif süreçlerin yönetilmesi gibi konularda görev aldı. E-ticaret girişimleri ve ajanslarda uzun yıllar geçirdikten sonra kariyer yolculuğuna Etstur’da Kurumsal İletişim & Marka Direktörü olarak devam ediyor.


Starting his professional journey in the 2000s, he worked as a Brand Manager at a well-known agency. Throughout his career of 18 years, he has held diverse positions in marketing, content management, brand communication, strategy, corporate communication, community management, business development and management of creative processes for top brands in Türkiye. After spending many years in e-commerce ventures and agencies, he is now continuing his career journey as the Corporate Communication & Brand Director at Etstur.

Mert Doğru, Seyahat

Ucuza Amsterdam Tatili Nasıl Yapılır?

Bu sorunun iki cevabı var. İlki, tur ile… Uçak bileti, konaklama ve transfer gibi hizmetleri kapsayan bir tur ile Amsterdam’a oldukça ekonomik bir şekilde gelebilir, ekstra tur paketleri ile de gezinizi özelleştirebilir, tur kafilesinden arta kalan zamanlarda da şehrin keşfetmek istediğiniz diğer noktalarını keşfedebilirsiniz.

Eğer tatilinizi kendiniz planlamak ve yanınızda rehber olmadan tek başınıza gezmek istiyorsanız, yazının bundan sonrası sizin için…

Devamı İçin
Alışveriş, Gurme, Mert Doğru, Seyahat

Bir Başka Amsterdam

Uzunca bir süredir tatil amacıyla şehirden uzaklaşma fırsatı bulamamıştım. Bu yıl, bir aydan biraz daha fazla zamanı evden uzakta geçirmişim ama şubat ayında eşimle gittiğimiz kısa Barselona tatilimizi saymazsam, tatil yapma şansı bulamamışım. Tabii bir de bayramlardaki kısa yazlık kaçamakları var ama insan yazlıkta dinlenmekten ziyade daha çok yoruluyor.

Aralık ayı gelip de işimdeki çoğu önceden planlanmış hedefler tamamlanınca, tatil için yeterli bir boşluk yakaladım ve eşimle kısa bir Amsterdam gezisi planladım.

Devamı İçin
Eğlence, Mert Doğru, Seyahat

Amsterdam! Yaşadığını Hissettiren Şehir…

21 – 24 Ağustos tarihleri arasında Etstur ile Amsterdam Turu‘na katıldım… Defalarca niyetlenip de hep bir işim çıkması sebebiyle iptal olan Amsterdam planlarımdan sonra, artık gidebileceğime olan inancımı yitirmiştim. Kesin yine bir işim çıkacağı düşüncesiyle heyecanımı kontrol altında tutmaya çalıştığım sayılı günler zor geçti ve tarih 21 Ağustos olduğunda nihayet Pegasus’un tarifeli Amsterdam uçağında buldum kendimi…

Devamı İçin
Eğlence, Gurme, Mert Doğru, Seyahat

İkinci gidişimde aşık olduğum şehir: Roma

Roma’ya ilk gidişim, eşimle Barselona’da evlendikten sonra, balayımızın devamında olmuştu. Barselona’daki düzenden ve sükunetten sonra Roma’nın karmaşası bize oldukça yorucu gelmişti. Tatilimizin bu kısmından pek bir şey anlamamıştık. Açıkçası Roma’yı sevememiştik bile…

İki hafta önce Etstur ile gittiğim Napoli – Roma Turu kapsamında Roma’da, ilk iki günü rehber eşliğinde, toplamda 3 gün geçirme şansım oldu.

Devamı İçin
Eğlence, Gurme, Mert Doğru, Seyahat

Amalfi Sahilleri

Etstur’un kafilesine katılıp gittiğim Napoli ve Roma turu kapsamında şu sıralar çok popüler bölgeler olan Amalfi Sahilleri’ni görme fırsatım oldu. Amalfi Sahilleri oldukça büyük bir alan ve gezecek çok fazla yer var. Bu bölgede ulaşım da çok kolay sayılmaz. O yüzden tavsiyem buraları ya bir tur eşliğinde görmeniz ya da bölgedeki kasabalardan birinde bütçenize uygun bir otele konuşlanıp her gün bir sahilde vakit geçirmeniz.

Devamı İçin
Alışveriş, Eğlence, Gurme, Mert Doğru, Seyahat

Napoli’yi görmeden ölme!

Burada yaşayanlar, “Napoli’yi görmeden ölme!” diyorlar. “Vidi Napoli e dopo muori!”

Napoli, mutlaka görmek istediğim şehirler listemde belki ilk 10 içinde değildi ama biraz fotoğraf çekmek ve bu yazıyı yazmak için geldiğim bu şehri görmüş olmaktan çok mutluyum. Şehir merkezinde gezerken kendimi başka bir ülkede gibi hissetmedim. İnsanları, telaşı ve aslında keşmekeşi oldukça tanıdık, oldukça bizden…

Devamı İçin