Bir gemiye atlayıp uzak diyarlara yol almak için hepimiz can atıyoruz. Ama her seferinde bize engel olan güvensizlik duygusu ve kaygı yolumuzu kesiyor. Acaba yeterince güvenli mi? Derin denizler üzerinde günler nasıl geçer ki? Kafanıza takılan birçok soru, aslında sandığınızdan daha güvenli ve eğlenceli bir yolculuğa çıkmanıza engel oluyor! Korkularından dolayı gemi yolculuğunu her seferinde bir başka bahara erteleyenleri harekete geçirecek bir liste hazırladık! İşte bavulunuzu toplayıp bir gemiye atlamanız için 10 güzel neden…

Tek Seferde Pek Çok Ülke

Düşünsenize yolculuğa bir kez çıkıyorsunuz fakat başka başka limanlarda ayak izlerinizi bırakıyorsunuz. Bir gün Kotor’da eşsiz manzaranın tadını çıkarırken ertesi gün kendinizi Santorini kıyılarının cazibesine bırakıyorsunuz. Gemiyle yolculuk yapmak çok keyifli, yeter ki ona küçük bir şans verin.

Yorucu Değil

Evet, uçakla da yurt dışına çıkabilirsiniz! Ama değil 2 ülkeyi, sevdiğiniz 2 şehri görmek için bile sizi zahmetli yolculuklar bekliyor. Oysa gemi yolculuğunda sıcak bir kahve eşliğinde geçen saatler, her zamankinden daha çabuk ilerliyor. Örneğin, geminin SPA merkezinde kendinizi şımartırken yolculuk yaptığınızı anlamanız neredeyse olanaksız.

1-800x600

Gemi yolculuğu size bambaşka deneyimler katacak.

Yurt Dışı Turları Arasında En Ekonomik Olan

Tek seferde pek çok ülkeyi görme fırsatı tanıyan o gemiler, uçaklı paketlere göre çok daha uygun fiyatlar sunuyor. Hatta son yıllarda cruise yolculuklarına gösterilen rağbetle birlikte pek çok gemi, erken rezervasyon yöntemiyle çok daha uygun seçenekler sunmaya başladı.

Farklı Kültürlerle Tanışma Fırsatı

Bir gemide en az 2 ayrı kültürle tanışacağınızı garanti edebiliriz. Farklı limanlardan da yolcu alan gemilerde İngiliz bir arkadaş edinmeniz an meselesi. Aynı gemide geçireceğiniz birkaç gün içerisinde pek çok kez karşılaşmanın sonucunda, kısa bir tanışma seremonisi kaçınılmaz olacaktır. Turun son gününde alınan telefon numaraları, yıllar süren bir dostluk için ilk adım olabilir.

Huzurlu Bir Mola

Uğradığınız limanlarda sizi hareketli bir keşif turu bekliyor. Bu yolculuğa çıkmadan önce biraz enerji toplamak ister misiniz? Geminin havuzunda ya da jakuzisinde güneşin keyfini çıkarın mesela. Ya da geminiz bir sonraki duraklara yelken açarken siz güvertenin sakin bir köşesini kapıp kitabınızı okuyabilirsiniz.

2-800x600

Gemi turunun bir diğer artısı ise valizlerinizi her gün açıp kapama derdinden kurtulabilecek olmanız.

Bavul Toplama Derdi Yok

Yurt dışı tatillerinde yapmaktan en çok sıkıldığımız şey bavulu açıp kapatmak! Ancak gemi yolculuğunda istediğiniz kadar şehir gezin, konaklayacağınız kabin aynı olduğundan tatilin ilk gününde açılan valiz, son güne kadar kapanmıyor. Özenle ütülediğiniz kıyafetlerin kırışması derdi ise böylece ortadan kalkıyor.

Her Sabah Yeni Bir Şehrin Sabahına Uyanın

Taptaze bir sabah havasını her gün ayrı bir şehirde karşılamak ister misiniz? O halde kesinlikle gemi yolculuğuna çıkmalısınız. Yeni başlayan her gün, bambaşka bir kentin limanına “günaydın” demek sizi farklı rüyaların içerisine davet edebilir.

Free Shoplardan Ucuza Alışveriş İmkanı

Çok sevdiğiniz bir parfüm, uzun zamandır aradığınız o çanta, ya da nefis çikolatalar… Tatilden çoğu zaman bir magnetle dönenlere inat, çok uygun fiyatlarla küçük bir valiz doldurabilirsiniz. İster geminin free shopunu tercih edin isterseniz limandakileri… Özellikle kadınlar için gemi yolculuğu küçük bir alışveriş fırsatı!

3 Gemi yolculugu -800x600

Derin Maviliklerde Gün Batımını İzlemek

Bugüne kadar hep karadan izlediğiniz gün batımını bu sefer uçsuz bucaksız maviliklerin tam üstündeyken izleyebilme fırsatı ne kadar harika olur değil mi? Odanızın camından şahit olabileceğiniz bu romantik anı en sevdiğiniz kişiyle paylaşmak, gün boyunca farklı şehirler keşfetmenin yorgunluğunu anında silecektir.

Her Gün Yüzlerce Fotoğraf Karesi

Sevdiğiniz şehirlere ayak basar basmaz elinize makine alıyorsanız gemi turları tam size göre diyebiliriz. Her gün başka bir şehre çıkartma yapacağınız tur, yüzlerce fotoğraf karesiyle buluşmak demek! Gördüğünüz en güzel manzaraları ölümsüzleştirirken günün sonunda birbirinden hoş kareler tatilinize ait eğlenceli anılara dönüşecek.

Etstur ile Yunan Adaları ve Ege Adriyatik Turu’na katılmak için tıklayın!

Yorumlar