yunan adaları

Seyahat

20’li Yaşlardan Önce Gezilecek 20 Seyahat Noktası

Gençlik enerjisi, keşfetme isteği ile birleşir. Bu istek elinize bir uçak bileti, harita ve bir valiz tutuşturur. En güzel yaşları dünyanın en güzel yerlerinde geçirmek varken, bu isteği neden geri çevirelim? Yıllar sonra geriye dönüp bakacağınız ilk gençlik anılarınıza ev sahipliği yapacak olan bu kentler, size çok şey katacak. Bir Cahit Sıtkı Tarancı şiirine konu olmadan, bu deneyimleri yaşamak için acele edin!

Devamı İçin
Nilay Kaya Gülcan, Seyahat, Yazarlar

Doğanın En Güzel Yüzünü Gösterdiği Yerde… Santorini’de…

Hikaye bundan yaklaşık 2600 yıl öncesine dayanıyor ve son yılların gözde aşk adası Santorini, o zamanlarda büyük bir patlamaya sahne oluyor. Aslında hikayenin bu kısmı biraz hüzünlü. Ancak yıllar içinde Minos Patlaması’nın yaralarını güzelliğiyle saran Santorini, şimdilerde kartpostal karelerini süsleyen muhteşemliğiyle çıkıyorsa karşımıza sizce de başından geçen onca şeye değmez mi?

Devamı İçin
Seyahat

Dünyayı Gezmeye Nereden Başlamalı?

İstanbul’da yaşayan veya ziyarete gelmiş her kişinin, en az bir kere duyduğu cümledir: “İşte şurası da Avrupa kıtası.” Sahilden bakarken gördüğünüz yer gerçekten Avrupa olabilir ama vapura atlayıp da karşıya geçtiğinizde hiç de yeni bir kıtaya gelmiş gibi hissedemezsiniz. Sokaklar, insanlar, konuşulan dil, renkler, mimari yapılar, dükkanlar… Hepsi birbirinin aynı gözükür. Ve içinizden geçirirsiniz, “Ben dünyayı gezmek istiyorum.”

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

5 Adımda Mikonos

Eğlencenin hızını bir an bile kesmediği Ege kıyılarının en renkli adası Mikonos… Deniz mahsullerinin hükmünü sürdüğü lezzetli mutfağı ve sınırsız eğlence sunan partileriyle tam bir özgürlükler adası olan Mikonos, ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil vadediyor.

Devamı İçin
Kavala
Eğlence, Gurme, Seyahat

Saklı Kalmış Yunanistan

Rotayı Atina’dan başka taraflara çevirmenin zamanı. Küçücük kaldırım kafeleri, antik kalıntıları, muhteşem balık restoranları, daracık sokakların kavuşturduğu görkemli katedralleri ile Yunanistan’ın gizli kalmış incileri…

Devamı İçin