yolculuk

Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Bulundukları Güzergahta Dikkat Çeken En Ünlü Yollar

Dünyada etrafını çevreleyen büyüleyici doğa harikalarının yanı sıra tarihi değerleri ve ilginç tasarımlarıyla bulundukları bölgelerin simgeleri durumuna gelmiş yollar yer alıyor. Çoğu insan tarafından bilinen ve bulundukları güzergahlarda dikkat çeken bu yolların hangileri olduğunu öğrenmek ister misiniz? Eğer uzun yol aşığıysanız ve güzel bir güzergah belirleyip, özgürlüğe doğru yol almak istiyorsanız bu yollar size eşlik edebilir.

Devamı İçin
Seyahat

Taze Seyahat Tutkunları İçin 10 Öneri

Korku, heyecan, mutluluk… Seyahat tutkunu fark edip de içindeki gezginin yola çıkmak için büyük bir arzu duyduğunu hissettiğinde biraz karmaşık duygular içerisinde olabilirsin ama endişe etme. Sen yeter ki hayal et ve ilk adımı atmakta cesur ol.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Seyahat, Yazarlar

İçinizdeki Gezgini Harekete Geçirecek Kitaplar

Günümüzde ışınlanma hala keşfedilemediği için ara sıra teknolojiye hayıflanıyor olabiliriz ama aslında ışınlanma yazının bulunduğu ilk andan beri hayatımızda. Çoğu zaman okuduğumuz kitaptaki tek bir satırla derdimizden, tasamızdan, sorunlarımızdan, can sıkıntımızdan ya da bulunduğumuz yerden uzaklaşırız.

Kendimizi karakterlerin yerine koyup, oturduğumuz yerden ülke ülke gezebilme şansına eriştiğimiz kitapların yanı sıra gezdiğimiz yerleri anlatan romanları okuyup bize tekrar o havayı yaşatmasından da büyük keyif alırız.

Devamı İçin