Viyana

Seyahat

Kahve Tiryakilerine 9 Kahve Başkenti

Kahvesiz bir gün bile hayal edemeyenler… Sizin için gün kahveden sonra mı başlıyor? Bir yudum kahvenin yerini başka bir içeceğin tutmadığını mı düşünüyorsunuz? Öyleyse, kahveleriyle ünlü olan şehirler size çok iyi gelecek.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Mevsimi Gelmişken: Viyana’nın En İyi 5 Restoranı

Baharın yaza göz kırptığı günler… Sezon açılıyor, Viyana ziyaretçilerini bekliyor. Avrupa başkentleri arasında en popüler rotalar arasında olan Viyana; sanatın, kültürün ve tabii ki mimarinin şehri. Peki ya mutfağı? Mutfağının da şehirde gezmelere doyamayacağınız sarayları kadar ihtişamlı olduğunu kanıtlayacak 5 adresimiz var. Uçak biletlerinizi hazırlayın, Viyana’nın sizin için hazırladığı sofralarda bir güzel ziyafet çekme zamanı geldi!

Devamı İçin
Seyahat

Hangi Şehir Hangi Sanatın Ana Vatanı?

Hayatı ve yaşamın ötesini anlamlandırma çabası, tarihin bütün dönemlerinde farklı sanat eserleriyle kendini ifade etme şansı bulmuştur. Bunu yaparken de dünyanın her köşesinde, içinde bulunduğu topluma, kültüre ve dönemlere göre bambaşka formlara bürünerek karşımıza çıkmış ve bizleri etkisi altına almıştır.

“Güzeli” arama ve anlamlandırma çabalarımızın bu aşkın ürünlerinin bazıları ise doğup büyüdükleri şehirler içinde ayrı bir öneme sahip.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Viyana’nın “Kahve Bahane” Dedirten Ünlü Kafeleri

Neredeyse hepsi geleneksel, birkaçı bir asırdır hizmet veren Viyana kafelerinde kahvenizi yudumlayıp atıştırmalık yemenin tadı başkadır. Tertemiz, pırıl pırıl kafelerde güler yüzlü garsonlar tarafından yapılan servis, huzur dolu ortam ve tarihi ambiyans Viyana kafelerinin beli başlı özellikleri arasında yer alır.

Kitabınızı, gazetenizi alıp kahvenizi yudumlayacağınız Viyana kafelerindeki çatal, kaşık sesleri bile hoş gelir insana.

Devamı İçin
Seyahat

Orta Avrupa Daima!

Etstur’un, Baltık Denizi ile Adriyatik Denizi arasında keşfedilmemiş birçok güzelliği bir arada sunan Orta Avrupa turu, dopdolu programıyla size harika bir tatil vadediyor. Budapeşte’den Viyana’ya ve Prag’a Orta Avrupa’nın büyüleyici kentlerinin izini sürün!

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Yükselen Trend: Nehir Turları

En gözde tatil trendleri arasında dikkat çeken nehir turları; tatil denilince aklına, bütün gün plajda yatıp denize girdikten sonra akşam balkonda okey oynamak ya da hadi bir “çılgınlık” yapıp gece kulübüne gitmekten çok daha fazla şey getirenler için bambaşka bir deneyim. Nehir turları ile yaşadığınız hissin eşi benzeri yok!

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Notalara İlham Veren Şehirler

Dünya üzerinde kendine özgü karakteriyle anılan pek çok şehir var; kimi mimarisiyle, kimi doğasıyla, kimi tarihiyle… Ama bazıları var ki daha isimleri bile anıldığında kulağınızda hafif bir müzik sesi tınlamaya başlar. Mozart’ın ruhunun dolaştığı Viyana, Bach’ın arka bahçesi Leipzig ve Çaykovski’nin Kuğu Gölü Balesi’ne hayat veren Moskova… Havasından mıdır, suyundan mıdır bilinmez;

Devamı İçin