Tayland

Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Dünyaca Ünlü Plajlar – II

Dört bir yanı denizlerle çevrili adalar, gizli saklı kalmış adeta cennetten bir köşe olan sahiller, yumuşacık kumsallar, serin sular ve daha fazlası… Hem doğayla baş başa kalabileceğiniz hem su sporları yapabileceğiniz hem de geceleri eğlenebileceğiniz plajlar sizi çağırıyor!

Şehrin karmaşasından biraz olsun uzaklaşmak, masmavi denizde serinlemek ve tertemiz bir kumsalda güneşlenmek isteyenlerdenseniz, işte size dünyaca ünlü plajlar!

Devamı İçin
Seyahat

Buralarda Arabaya Binmek Yasak!

Modern şehirlerin kalabalığı, gürültüsü, egzoz dumanı, motor sesleri, kornaları derken, farkında olmadan kendimizi sürekli yoruyor, gürültü ve hava kirliliğine maruz kalıyoruz. “Tatilde biraz kafa dinleyelim, doğanın, denizin, eşsiz manzaraların tadını çıkaralım” diyorsanız;

Devamı İçin
Seyahat

Kışın Es Geçtiği Sahiller: Phuket

Şimdi kameralarımızı Andaman Denizi ve Hint Okyanusu arasında inci gibi süzülen tropik cennet Phuket Adası’na çeviriyoruz. Adanın hayalinize bile sığmayacak doğal güzelliklerine, beyaz kumsallı plajlarına ve birbirinden eğlenceli aktivitelerine tropik bir dalış yapıyoruz.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Bir Gurme Bangkok’ta Ne Yapar?

Ufukta Uzak Doğu’nun mistik havalar esen ülkesi Tayland görünüyor. Tropik iklimi, el değmemiş doğası ve barışçıl insanlarıyla her gezginin kalbinde yatan Tayland’ın kapısını Bangkok ile aralıyoruz. Hiçbir tanıma uymayan Tayland’ın asi şehri Bangkok, gelişmiş şehir profilinin ardından esen mistik havasında, Uzak Doğu Turları’nda heyecanlı bir keşif noktası olmaya devam ediyor.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Seyahat, Yazarlar

Düşük Bütçeyle Gidebileceğiniz Egzotik ve Büyüleyici Ülkeler

Tüm yıl para biriktirip izin günlerinizde tatil için çok güzel bir yerlere gitmek istiyorsunuz ve o sırada aklınızı kurcalayan soru muhtemelen şu oluyor: hem etkileyici güzellikte hem de hayat şartlarının ucuz olduğu bir yer var mı? Cevap, evet.

Sizin için, doğal güzelliklere doyup, kafanızı boşaltabileceğiniz, huzur ve dinginlik dolu adresleri ve renkli gece hayatının olduğu eğlenceli yerleri araştırdım. Tabii hepsinin ortak özelliği çok ucuz olmaları.

Devamı İçin
Seyahat, Vizesiz Ülkeler

Vizesiz ve Romantik Balayı Rotaları

Düğün telaşı, gelinlik provaları, “Ev hazır mı ev” derken bir de vize telaşıyla uğraşamadınız tabii haklı olarak. Olsun, yurt dışına vizesiz olarak gidebileceğiniz romantik mi romantik yerleri sizin için sıraladık. Balayı bu, önemli hadise sonuçta. Özel ve güzel olması şart!

Devamı İçin
Seyahat

Tek Başıma Gidebileceğim 5 Yer

Evliya Çelebi onca yeri gezerken bir bildiği vardı elbette. Gezdiği gördüğü yerleri kaleme aldığı Seyahatname’yi bu kadar özel ve değerli kılan da tek başına edindiği o deneyimleriydi. Siz de ona özenip tek başınıza seyahate niyetlendiyseniz 5 özel önerimize göz atabilirsiniz.

Devamı İçin