Tatil

Seyahat, Tuğçe Sızan, Yazarlar

Marmaris Tatilinden Akılda Kalanlar…

Denizin ortasından gökyüzüne doğru yükselen yemyeşil adalar, pırıl pırıl ve sakin bir deniz… Huzur içinde, gürültüden uzak tatilimi yapayım ama eğlenceden de çok uzak kalmayayım diyorsanız, Marmaris’e bayılacaksınız. Biz bu yaz, yıllık iznimizde deniz tatili yapmayı ve yeni bir yer görmeyi planlayarak yola çıktık. Marmaris, yurt içindeki yaz tatillerimiz arasında en memnun ayrıldığımız yerlerden biri oldu. Muhteşem doğası ve sayısız aktivite imkanıyla Marmaris, tatilden tüm beklentilerimizi karşıladı.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Seyahat, Yazarlar

Burcunun Götürdüğü Yere Git!

Her seyahatimizde çok methedilen veya o sezonun en revaçta olan ülkesine/şehrine gitmeyi tercih ediyoruz. Bazen beklentimizi karşılamayan bir tatil planı yaptığımızı fark edip hayal kırıklığıyla, bazen de nokta atışıyla tam da bize göre bir mekana gittiğimizi düşünüp delicesine eğlenerek geri dönüyoruz.

Bu hislerimize yön veren şeyin, aslında burçlarımızın; tarzımıza, karakterlerimize ve benliğimize yüklediği birtakım özellikler olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

5 Adımda Seyahatten Dönerken Hediye Getirme Sorununa Çözüm

Seyahatimiz bitmeye yaklaştığında hepimizin aklına aynı soru gelir: “Ne alacağım?” Tek tek yakınlarımızı gözden geçiririz, ne severler, ne sevmezler kafamızda bir liste oluşturmaya çalışır, etrafa bakınmaya başlarız. Eğer seyahat süresince “Bu tam onun seveceği şey!” dedirten bir seçenek çıkmadıysa karşımıza, hediye telaşı genelde son günlere kalmaya mahkumdur ve bu da ister istemez bir sıkıntı yaratır.

Devamı İçin
Alışveriş, Eğlence, Seyahat

5 Adımda Bir Şehre Gidilecek En Doğru Zamanı Belirleme

Hayaliniz belli: O şehre gitmek istiyorsunuz! Her yolculuk yeni bir heyecandır, hemen plan yapmak isteriz. Ancak ziyaret edeceğimiz şehri yakından tanımak, rahatça dolaşmak, beklentilerimizi karşılamak ve maksimum keyif alabilmek için nereye ne zaman gideceğimizi bilmemiz önemli.

Bavulunuza mayolarınızı atmışken yağmura yakalanmak veya uzun süredir görmek istediğiniz müzenin kapısına kadar gelip de kapalı olduğunu görmek istemezsiniz.

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Seyahat, Yazarlar

Keşfedilecek Çok Koy, Yürünecek Çok Sokak Var… Gülümseyin, Bodrum’dayız!

Yetmedi bana bu Bodrum tatili, tadı damağımda kaldı…

Nereye gideceğimiz konusunda kararsızlıklar içerisindeyken ani bir kararla rotamızı çevirdiğimiz Bodrum’dan gülümseten anılarla döndük, mutluyuz! Salaş ve kendi halinde ortamları tercih eden insanlar olarak, magazin programlarından kalma kalabalık önyargılarımız yüzünden biraz uzak mı kalmışız Bodrum’dan ne?

Devamı İçin
Seyahat

Gittiğiniz Şehirde Oranın Yerlisi gibi Hissetmenin 5 Yolu

Sık seyahat edenlerin en çok şikayet ettiği şeylerden biri, bir süre sonra her gittiği yerde yabancı hissetmeleridir. Şehrin sokaklarında akan yabancı insan seli, boş otel odalarının soğukluğu ve yalnızlık insanın canına tak eder. Bu sendromdan kurtulmanın yolunu çok gezenlere sorduk. İşte gittiğiniz şehirde yabancı hissetmenize engel olacak 5 yöntem:

Devamı İçin
Seyahat

Stilinizden Ödün Vermeden Hafif Valiz Yapmanın Yolları

Valiz hazırlarken gardırobun karşısına geçip favori kıyafetlerinizi dolduruveriyor sonra seyahat sırasında ağır valizinizden şikayet edip duruyorsunuz değil mi? Seyahatlerinizde güzel giyinmek, bagaj kilo sınırını aşmadan da mümkün olabilir. Hafif bavul hazırlamanın en şık yöntemi adlı dersimiz başlıyor!

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Tatilden Kilo Almadan Dönmenin Yolları

“Tatil dediğin senede birkaç kez gelir, onda da formda olalım” diyerek aylar önce başlarız diyete. Ancak tatile fit girip aldığı kilolarla geri dönenlerin sayısı hiç de az değil. Bırakın tatilde diyet yapmayı, tatilden kilo almadan dönmek bile ciddi bir başarıdır. Tabii gittiğiniz yer Tibet’teki Budist Tapınakları değilse. Şaka bir yana, tatilde ipin ucunu kaçırmamanız için dikkat etmeniz gerekenler şunlar:

Devamı İçin
Seyahat

Sonbahar Tatilinde Gizli 10 Mükemmel Detay

Her geçen yıl daha fazla kişinin sonbahar tatilini tercih ettiğini fark edip bunun sebebini merak edenler, bu yazı sizin için! Sonbaharda tatil yapmayı cazip hale getiren o kadar çok etken var ki eğer şimdiye kadar tatile çıkamadıysanız aslında en doğru zamandasınız. İşte sonbahar tatil fırsatlarında pek çok kişinin sizden önce keşfettiği mükemmel ayrıntılar…

Devamı İçin
Seyahat

Gerçek Bir Kültür Turu Nasıl Yapılır?

Şehir dışı ya da yurt dışı olsun fark etmez, evinizden ve bildiğiniz yerden başka bir yere gittiğinizde o yerin tarihini, doğal güzelliklerini, mutfağını, dilini, halkın yaşayış şeklini şemalini tanımak istersiniz. Ya da isteyin; çünkü otel otel nereye kadar. Tamam, belki yaz tatili formatında bir yere gideceksiniz ama bütün gün kumsalda mayışmak ve akşamları doğal taşlardan yapılma bilekliklerden almak dışında yapabileceğiniz çok fazla şey var.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

3 Günlük Tatil Nasıl En İyi Şekilde Değerlendirilir?

İnsan ister tabii, istemez mi doya doya gezsin tozsun, gittiği yerin köşe bucağını öğrenecek kadar orada kalsın, hatta o kadar çok kalsın, o kadar çok gezsin ki sıkılsın, desin ki hadi şimdi de başka yere gidelim. Ama bazen belki de aylarca beklediğiniz tatil için size hayat, devlet kurumları, patronlar ya da tümüyle kader tarafından verilen süre sadece 3 gündür. Zamansızlık, mekansızlık ya da parasızlık sebebiyle sadece 3 günde nasıl en iyi şekilde tatil yapılır, bu kutsal 3 gün en iyi nasıl değerlendirilir, sıraladık.

Devamı İçin