St. Petersburg

Cansu Yıldız, Seyahat, Yazarlar

Ünlü Yazarların İlham Aldığı Şehirler

Sürekli seyahat edip farklı ülkeler ya da şehirler tanıyor olabilirsiniz ama ruhunuza dokunan yerin uyandırdığı his her zaman bambaşka olur. Hayal gücünüz orada tavan yapar, ilham sadece orada uğrar yanınıza… Bazen de fiziksel olarak bulunmamıza gerek kalmaz… Bir roman veya öykü sayesinde hayal edip, sokaklarında yürüdüğümüz yerler de aynı güzel duyguları hissettirir çoğu zaman. Hatta hayalimizde çıktığımız gezilerle yazarı daha yakından tanıma fırsatı buluruz.

Devamı İçin
Seyahat

Avrupa’da Görülmesi Gereken 10 Muhteşem Şehir

Avrupa’yı gezmek birçoğumuzun hayali… Rönesans’ın merkezi Floransa, Gaudi’nin mimari dehasıyla renklenen Barselona, Birleşik Krallık’ın gösterişli başkenti Londra, bugün hala Orta Çağ tarzını yansıtan Prag, yılın her döneminde ziyaretçi akınına uğrayan Amsterdam, ölümsüz şehir Roma, Macaristan’ın başkenti Budapeşte, eşsiz doğası ve tarihiyle Saraybosna, aşıklar şehri Paris, Rusya’nın Avrupa’ya açılan penceresi St. Petersburg…

Devamı İçin
Seyahat

Şatafat Kelimesinin Şehirleşmiş Hali: St. Petersburg

Görkemli mimarisi ve her kıvrımında göze çarpan gösterişli yapılarıyla St. Petersburg’un sıra dışı bir yanı var kesinlikle. İş dünyasına bir kapısı, sanat dünyasına da ayrı kapısı açılır şehrin. Bu yüzden hem ticaret dünyasının baronlarına ev sahipliği yapar hem yetenekli sanatçılara.

Devamı İçin
Seyahat

5 Adımda Moskova mı, St. Petersburg mu?

St. Petersburg’un romantik atmosferi, Moskova’nın hareketli hayatı, birinin soğuğu, diğerinin kalabalığı… Tarihte yaşadıkları olaylardan, bulundukları coğrafyaya kadar çok çeşitli etkilerin altında olan bu iki şehrin karakterleri birbirinden ayrılsa da ikisi de kendine has ihtişamını korumaya devam ediyor. “St. Petersburg mu, yoksa Moskova mı?” tartışması süredursun, biz iki şehri birbirleriyle kıyaslayalım.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Yükselen Trend: Nehir Turları

En gözde tatil trendleri arasında dikkat çeken nehir turları; tatil denilince aklına, bütün gün plajda yatıp denize girdikten sonra akşam balkonda okey oynamak ya da hadi bir “çılgınlık” yapıp gece kulübüne gitmekten çok daha fazla şey getirenler için bambaşka bir deneyim. Nehir turları ile yaşadığınız hissin eşi benzeri yok!

Devamı İçin