Singapur

Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Bulundukları Güzergahta Dikkat Çeken En Ünlü Yollar

Dünyada etrafını çevreleyen büyüleyici doğa harikalarının yanı sıra tarihi değerleri ve ilginç tasarımlarıyla bulundukları bölgelerin simgeleri durumuna gelmiş yollar yer alıyor. Çoğu insan tarafından bilinen ve bulundukları güzergahlarda dikkat çeken bu yolların hangileri olduğunu öğrenmek ister misiniz? Eğer uzun yol aşığıysanız ve güzel bir güzergah belirleyip, özgürlüğe doğru yol almak istiyorsanız bu yollar size eşlik edebilir.

Devamı İçin
Seyahat

Kahve Tiryakilerine 9 Kahve Başkenti

Kahvesiz bir gün bile hayal edemeyenler… Sizin için gün kahveden sonra mı başlıyor? Bir yudum kahvenin yerini başka bir içeceğin tutmadığını mı düşünüyorsunuz? Öyleyse, kahveleriyle ünlü olan şehirler size çok iyi gelecek.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Singapur’da Kim, Nasıl Eğlenir?

Dünyanın en düzenli şehirlerinden birisi olan Singapur, temiz caddeleri, eğitimli kibar insanları, eğlenceli geceleri, her yaşa hitap eden aktiviteleri, tropikal iklimin getirdiği zengin flora ve fauna çeşitliliği ile gerçekten de oldukça büyüleyici. Singapur eğlence hayatı ise her bünyeye, her yaşa başka bir yüzünü sunarak herkesi memnun ediyor.

Devamı İçin
Seyahat

Singapur’un En Renkli Yeri: Çin Mahallesi

Bir önceki yazımda anlattığım Küçük Hindistan gibi, Singapur’un en renkli ve görülmeye değer bölgelerinden bir diğeri de Çin Mahallesi. Telok Ayer, Bukit Pasoh, Tanjong Pagar, Kreta Ayer, Ann Siang Hill olmak üzere 5 bölümden oluşan Çin Mahallesi, benzer örneklerinde olduğu gibi her daim canlı ve kalabalık.

Devamı İçin
Seyahat

Singapur’da Küçük Hindistan

Singapur ziyaretinde görülmesi gerekenler listesinin başlarında yer alan Küçük Hindistan (Little India), adından da anlaşılacağı üzere, Hint’li halkın yaşadığı bir mahalle. 1800’lü yıllarda Hindistan’dan gelen mültecilerin buraya yerleşmesi ile kurulan bölge, 1980’li yılların başında Singapur Turizm Ofisi tarafından Küçük Hindistan adını almış.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Şehirlerin Meşhur Sokak Lezzetleri

Bir seyyar satıcı ve renkli tezgahın etrafına toplanmış meraklı kalabalık… Önce tereddütle yaklaşıyoruz, uzaktan bir bakıyoruz, nasıl yeniyor, tatlı mı tuzlu mu acaba diye içimizden sorup, biraz dış görünüşüne, biraz da kokusuna göre beğenip beğenmeyeceğimizi kafamızda tartıyoruz. Ama yabancısı olduğumuz yerlerde karşımıza çıkan bu sokak lezzetlerini denemeden geçmemiz hata olur.

Devamı İçin